Sayfa 738/1002 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. streteji yi aradım da st1 için , hisse yoğun fonlarda 13:30 olduğunu söyledi...

2. Uzun zamandır yazmadım belki tekniğe bakan arkadaşlar için söyleyeyim akıllarında bulunsun. Özellikle afa aft ve yay gibi fonları olan arkadaşlar için. Spx 500 de en tepedeki düşüşün fibo %50 sine gelindi. Burası (4150 civarı) yukarı kırılırsa yeni fibo hedefi 4305 olur.
    Ndxt de henüz fibo %38 lerde. Yaklaşık 7000 ler. Burayı kırarsa 7580 ler sonraki durak. Her iki endekste de bu haftaki kapanış önemli. Dediğim rakamları yukarı kırarsa daha hızlı atak beklerim.
    Şu anda VIX müsait. 20 lerin altı kalıcı oldukça sıkıntı yok yurtdışında bana göre.
    Herkese bol kazançlar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Uzun zamandır yazmadım belki tekniğe bakan arkadaşlar için söyleyeyim akıllarında bulunsun. Özellikle afa aft ve yay gibi fonları olan arkadaşlar için. Spx 500 de en tepedeki düşüşün fibo %50 sine gelindi. Burası (4150 civarı) yukarı kırılırsa yeni fibo hedefi 4305 olur.
    Ndxt de henüz fibo %38 lerde. Yaklaşık 7000 ler. Burayı kırarsa 7580 ler sonraki durak. Her iki endekste de bu haftaki kapanış önemli. Dediğim rakamları yukarı kırarsa daha hızlı atak beklerim.
    Şu anda VIX müsait. 20 lerin altı kalıcı oldukça sıkıntı yok yurtdışında bana göre.
    Herkese bol kazançlar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 5 yıllık uzun perspektifte bile altının performansını geçebilmiş tek altın fonu yok. Finans dünyasında bile bu liyakatsizlik , bu kifayetsizlikten midem bulanıyor gerçekten.
    Yastık altında altın tutmaktan bir tık ( en azından yıllık %1-2 relatif ) farkın olmayacaksa sen niye fonsun, niye yönetim ücreti alıyorsun.
    İzahname'ye abuk subuk benchmarklar yazmışlar, yok kyd bilmemne endeksi yok şu endeksi. Senin kıyas kriterin altın işte.
    Portföyün %100 altın ve türevi. Altın getirisinin altında kalmayı nasıl başarıyorsun yahu. 5 yıl önce gram eşiti 100 gram altın ederi ile altın fonu alan herkesin 5-6 gramını hüpletmişler.

Bir tane eurobond fonu da usdtry getirisini geçememiş. Yani yastığın altında dolar tutsan daha karlısın. Nereye gitti o aldığınız eurobond faizleri falan ? Dolar bazında 5 yılda bile getirisi olan tek eurobond fonu yok. Delireceğim, portföy tepeleme eurobond. Hani ikinci elde faizler yükseldi desen itfaya kadar taşıyorsun. 5 yılda hepsinin itfası oluyor, nerede bunların faizleri ?
    Anaparayı nasıl azaltmayı başarıyorsunuz ? Üstüne bir de '' teşekkürler dolar bazında portföyümü, dolar bazlı faizli eurobond alarak azaltmayı başardınız, durun bir de stopaj ödeyim'' diyoruz

Süslü süslü reklamlar şu fonu bu fonu. Koca bankanın 15 fonu var, hepsini aynı adam yönetiyor.

Sorsan profesyonel fon yönetimi. Peh. Sadece yatıyorlar. Aktif yönetim sıfır.

Yabancı altın mutual fonlarında altının getirisini yıllık %4-5 geçemeyeni 6 ayda kapatıyorlar.

Yabancı mutual fonların kendi benchmarklarını nasıl ezip geçtiğini görünce, inceleyince bizimkilerin durumu daha iyi anlaşılıyor.
    Son düzenleme : hellistheothers; 16-02-2023 saat: 15:33.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    5 yıllık uzun perspektifte bile altının performansını geçebilmiş tek altın fonu yok. Finans dünyasında bile bu liyakatsizlik , bu kifayetsizlikten midem bulanıyor gerçekten.
    Yastık altında altın tutmaktan bir tık ( en azından yıllık %1-2 relatif ) farkın olmayacaksa sen niye fonsun, niye yönetim ücreti alıyorsun.
    İzahname'ye abuk subuk benchmarklar yazmışlar, yok kyd bilmemne endeksi yok şu endeksi. Senin kıyas kriterin altın işte.
    Portföyün %100 altın ve türevi. Altın getirisinin altında kalmayı nasıl başarıyorsun yahu.

Bir tane eurobond fonu da usdtry getirisini geçememiş. Yani yastığın altında dolar tutsan daha karlısın. Nereye gitti o aldığınız eurobond faizleri falan ? Dolar bazında 5 yılda bile getirisi olan tek eurobond fonu yok. Delireceğim, portföy tepeleme eurobond. Hani ikinci elde faizler yükseldi desen itfaya kadar taşıyorsun. 5 yılda hepsinin itfası oluyor, nerede bunların faizleri ?
    Anaparayı nasıl azaltmayı başarıyorsunuz ?

Süslü süslü reklamlar şu fonu bu fonu. Koca bankanın 15 fonu var, hepsini aynı adam yönetiyor.

Yabancı altın etf'lerinde altının getirisini yıllık %4-5 geçemeyeni 6 ayda kapatıyorlar.
    Selamlar sn hellistheothers , eski ufuk acici yazilarinizdan sonra tekrar sizi burada gorebilmek , yazdiginizi gorebilmek iyi oldu. Yine bilinclendirici ve ufuk acici bir yazi olmus. Tesekkurler , saygilar.

Eskiden bir yazinizi hic unutmuyorum hisse fonlarina ve serbest fonlarina bakis acimizi degistirmisti. Endeksi gecemeyen hisse veya serbest fonu ben napayim , ne isime yarar demistiniz. Endeks kadar veya alti getirecekse BYF alirim daha iyi demistiniz. Hisse veya serbest fon bana know-how kismini pazarlamali. Benim isime yarayacak olan kisim bu demistiniz yanlis hatirlamiyorsam. Tam boyle olmasa bile yakindi , yanlis hatirliyor olabilirim.

En son aramizdan bitcoin veya usdt de bekliyorum diye ayrilmistiniz. Bizim fonlara kizmistiniz bayagi bi.

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Selamlar sn hellistheothers , eski ufuk acici yazilarinizdan sonra tekrar sizi burada gorebilmek , yazdiginizi gorebilmek iyi oldu. Yine bilinclendirici ve ufuk acici bir yazi olmus. Tesekkurler , saygilar.

Eskiden bir yazinizi hic unutmuyorum hisse fonlarina ve serbest fonlarina bakis acimizi degistirmisti. Endeksi gecemeyen hisse veya serbest fonu ben napayim , ne isime yarar demistiniz. Endeks kadar veya alti getirecekse BYF alirim daha iyi demistiniz. Hisse veya sebest fon bana know-how kismini pazarlamali. Benim isim yarayacak olan kisim bu demistiniz yanlis hatirlamiyorsam. Tam boyle olmasa bile yakindi , yanlis hatirliyor olabilirim.

En son aramizdan bitcoin veya usdt de bekliyorum diye ayrilmistiniz. Bizim fonlara kizmistiniz bayagi bi.
    Merhaba hocam sevgiler.
    Evet soğuk cüzdanda bitcoin ve tether faizi alarak yapıyorum yatırımlarımı.
    Ancak bir miktar altın ve dolar bazlı yatırım yapmak için kurcaladığımda bıraktıgımdan bu yana pek bir şey değişmediğini görüp sinirlendim açıkçası.
    Evet söyledikleriniz doğru, fonlarda başarıya bakarken , sadece kıyas kriterini geçip geçmediğine bakıyorum hala.
    Endeksler emtialar uzun vadede sadece nominal getiri yapıyorlar, önemli olan o dayank varlığa yatırım yapan fonun dayanağın getirisini geçmesi. Bu makas uzun vadede ''reel getiri'' yaratıyor.
    hisse yogun fonsa endeksi, altın fonuysa altını, eurobond fonu ise dövizi.
    aksi halde bu ürünleri evde çekmecede tutmaktan bir farkı yok. Hatta daha dezavantajlı

Yine de bir miktar kötünün iyisi mkg aldım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    5 yıllık uzun perspektifte bile altının performansını geçebilmiş tek altın fonu yok. Finans dünyasında bile bu liyakatsizlik , bu kifayetsizlikten midem bulanıyor gerçekten.
    Portföyün %100 altın ve türevi. Altın getirisinin altında kalmayı nasıl başarıyorsun yahu. 5 yıl önce gram eşiti 100 gram altın ederi ile altın fonu alan herkesin 5-6 gramını hüpletmişler.

Anaparayı nasıl azaltmayı başarıyorsunuz ? Üstüne bir de '' teşekkürler dolar bazında portföyümü, dolar bazlı faizli eurobond alarak azaltmayı başardınız, durun bir de stopaj ödeyim'' diyoruz

Yabancı altın mutual fonlarında altının getirisini yıllık %4-5 geçemeyeni 6 ayda kapatıyorlar.

Yabancı mutual fonların kendi benchmarklarını nasıl ezip geçtiğini görünce, inceleyince bizimkilerin durumu daha iyi anlaşılıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku

Elinize sağlık

Sayfa 738/1002 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •