Sayfa 386/1002 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın, gümüş, platin, paladyum diyenler için sıfır stopajlı OTJ var.
    Sn myfinans gümüş fonlarında da (gtz yzg gum mjg) stopaj indirimi yok mu?

2.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    sn sevinen
    evet var
    ama iog gibi serbest gümüş fonu olanlarda yok

3.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Sayın Yatırımcımız, QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu ve QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu paylarından 23 Aralık 2020 - 31 Mart 2022 tarihleri arasında iktisap edilen paylarında uygulanacak stopaj oranı, ne zaman elden çıkartıldığından bağımsız olarak, %0'dır. Belirtilen tarih aralığından önce alınmış payların satışında uygulanacak stopaj oranı %10 dur. Saygılarımızla

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0201223-21.pdf
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20211216-2.pdf

Uzatma olmayacakmi ?

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Uzatma olmayacakmi ?
    Yasayı çıkaran kendileri de bilmiyordur, hatırlarsanız geçtiğimiz ayların birinde muallakta kalmış kararname sonradan tekrar çıkarılmıştı.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Evet dostum son bes yil dedigin gibi dusunebiliriz..

2019 ve 2020 den sonra birikimlerimi eurobond yaptim ama onda da vergi kiskacina girdik, neyse vergimizi verdik kotu ruya gormemek lazim...

Kalan omrumde o gelirler ile yasarim diye planliyorum asil hedefim vergi ye girmeden aldiklarim ile hayati idame etmek olsa da usd tl bu kadar fark olusturmasa planli gidecekti...

Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    A)11 yıllık sürede zaten dolar enflasyonu %100-105, Amerika'da 100 dolar olan sepet 200 oldu,
    B) Konutun tüm bileşenlerinin hammaddesi arttı(demir,çimento,cam vs)
    C) Özellikle Türkiye'deki son 5 yılı belirttim, talebi düşüren birçok sebep var.

Aslında tüm varlık ve gelirinize hep dolar bazlı bakmak gerekiyor. 2011-2020 arası dolar bazlı her sene zaten %3 getiri elde edemediyseniz(geliriniz VE servetiniz) fakirleştiniz. 2020'den sonra bu oran %9'a çıkmış durumda. Sadece mal enflasyonu olarak bakmayın, varlık fiyatları enflasyonun 2-3 katı daha önünde gidiyor
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. Endeks yorulma emareleri gosteriyor 5 gundur yatayda yerli hisse fonlarda olan arkadaslar dikkatli olabilirler

Aralik sonu cokusden sonra orta ve uzun vade icin 2000 - 1985 alti olmadikca ana trend devam ediyor

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. bugün kkm ödememi aldım millet %25 olarak. saat sabah 09.00 tutarından hesaplıyor hazine(investingle aynı ve kuruşu kuruşuna eksiksiz ödüyorlar) paranın banka şubesine ulaşması 15.30 civarını buluyor. vadeyi de o zaman yenileyebiliyorsun. bu da vade günü 09.00-15.30 arası bi yükselişe yakalanırsanız para kaybedebileceğiniz anlamına geliyor, gerçi ben düşüşten tam zamanında yırttım şanslıydım: ) bu akşamlık gecelik repoda kalsın dedim, yarın sabah euro bazlı bağlıycam bu kez 3 aylık, malum ukrayna gelişmeler olumlu eur/usd parite dip yapmış durumda.

Sayfa 386/1002 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •