Sayfa 759/1002 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,065 - 6,072 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    normalde mart ayında başlar diye tahmin edilen düşüş ocak ayının ilk günlerinde başlayınca hesaplar şaştı tabi, ufak bir düzeltmedir dedik alışa devam ettik ama değilmiş, 4.600-4.400 civarından bahsediliyor, buradan bir miktar satıp gelirse oralardan almak bile iyi olur aslında tabi oralara gelirse, ben de o riske gireyim mi diye düşünüyorum.
    yoksa zararda satıp geçilecek yer pek yok, altın için biraz geç oldu herhalde, bundan sonra dolar veya günlük vadeli olur sonra da duruma göre tekrar borsaya veya hisse fonlara girilir.
    aksine bugünler borsalara geçme zamanı. altın uzun vadeli bir yatırım değil zaten, trade edenler longda kazanacağını kazandı. ben emtiayla uğraşan biri olsaydım ons 2050 usd'den mutlaka şort denerdim 1850'de kapatmak için. YTD yazalım da okuyan acemiler olur şimdi.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    aksine bugünler borsalara geçme zamanı. altın uzun vadeli bir yatırım değil zaten, trade edenler longda kazanacağını kazandı. ben emtiayla uğraşan biri olsaydım ons 2050 usd'den mutlaka şort denerdim 1850'de kapatmak için.
    tabi canım altın ve dolar benim de sevdiğim yatırım araçları değil zaten, doları eurobond için alırım sadece ama bu gidişle hisseleri satıp alamayacağım, borsanın durumu da şüpheli, tahminde bulunmak çok zor, tamamen nakitte olsaydım yarısı ile buradan girerdim orası kesin.
    Son düzenleme : ersunan; 21-03-2023 saat: 13:02.

3. Repie Portföy yeni halka arz olan Eksun Gıdanın %7 sini almış görünüyor. Halka arzların tavan tavan gittiği göz önüne alındığında fonlar için olumlu olmuş.

4. RPD + RTP büyüklük yaklaşık 400 Milyon
    Aldıkları Eksun yaklaşık 70 Milyon
    Tavan yaptığı her gün sadece Eksundan +%1,8 gelir

5. Portföyün %20sini tek kalemde tek bir hissenin halka arzına yatırmak tuhaf. RPD bugüne kadar iyi yönetildi ama bu hamle bana riskli geldi. Son zamanlarda fona çok fazla para girişi oldu da parayı koyacak yer mi bulamıyorlar acaba. Küçükken iyi yönetilen fonlar büyüdükçe risk alıp saçmalayabiliyor. Re-Pie yatırımcılarını üzmez umarım.

6.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Portföyün %20sini tek kalemde tek bir hissenin halka arzına yatırmak tuhaf. RPD bugüne kadar iyi yönetildi ama bu hamle bana riskli geldi. Son zamanlarda fona çok fazla para girişi oldu da parayı koyacak yer mi bulamıyorlar acaba. Küçükken iyi yönetilen fonlar büyüdükçe risk alıp saçmalayabiliyor. Re-Pie yatırımcılarını üzmez umarım.
    Halka arzların performanslarına bakarsak, bir risk/getiri oranı düşük bence
    Bende zaten iki fon da var, biraz daha alım emri girdim bugün
    Bakalım kıspet

7.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Portföyün %20sini tek kalemde tek bir hissenin halka arzına yatırmak tuhaf. RPD bugüne kadar iyi yönetildi ama bu hamle bana riskli geldi. Son zamanlarda fona çok fazla para girişi oldu da parayı koyacak yer mi bulamıyorlar acaba. Küçükken iyi yönetilen fonlar büyüdükçe risk alıp saçmalayabiliyor. Re-Pie yatırımcılarını üzmez umarım.
    Portföyün %20 kısmını doğru mu hesapladınız.RTH fonu da var, orada çokça ASTOR vardı mesela.Çoğu oanındır bence.%7 bilgisini nereden öğreniniz, tek tek belli mi bu dağılım.

8.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Portföyün %20 kısmını doğru mu hesapladınız.RTH fonu da var, orada çokça ASTOR vardı mesela.Çoğu oanındır bence.%7 bilgisini nereden öğreniniz, tek tek belli mi bu dağılım.
    %5'ten fazla pay alanlar açıklanmış sadece, RTH listede yok
    Diğer pyş'lerden de alan olmuştur ama %5 altında olduğu için açıklanmıyor
    %20 olayı en iyi ihtimal, alınan miktarın bir kısmı Repie'ın diğer fonlarına da dağılacağından RPD ve RTPye düşen daha azdır tabi

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    NNF, RPD, RTP eksun arzından yüklü hisse almış
    İlerki günlerde getiriye etkisi olabilir

https://twitter.com/solakogIu/status...977409/photo/1

Sayfa 759/1002 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz