Sayfa 472/1002 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. En başarılı Eurobond fonlarından IPV - İŞ PORTFÖY EUROBOND BORÇLANMA ARAÇLARI (DÖVİZ) FONU.

24 Mayıs itibariyle; stopaj sonrası
    1 yıllık dolar bazlı kazancı -%15
    3 yıllık dolar bazlı kazancı %16

Güncel 3 yıl vadeli EUROBOND getirisi %8, komisyon dahil ve vade sonunu 3 sene beklerseniz vergi yok.
    https://www.isbank.com.tr/eurobond-fiyatlari

Tabi geçtiğimiz 3 yılda ortalama EUROBOND faizi %5 civarıydı, dolayısıyla fonu uzun vade tutunca mantıklı, CDS'nin ani yükseldiği ortamda eurobond fiyatı da düşeceği için zarar yazmış.

2.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    Dolar hep yükselecekse, sene sonu 22 konuşuluyorsa, KKM'nin ne avantajı var? Alış-satış makası %1(çoğu bankada %1.5 oldu), yani 10.000dolarda 100dolar kaybediyorsunuz. KKM sadece faizlerin arttığı ortamda mantıklı, kur düşse bile faizi alırsınız yoksa büyük risk, bir kararnameyle iptal edilebilir.
    tamamen yanlışsın. kkm'de 1 kuruş bile makas farkı kesilmez en iyi yönlerinden biri de bu. makas işini nereden duyduysan doğru değil. ikincisi şu ortamda en iyi getiriyi sağlayan nzh osd vs bile yapsan kkm getirisinin yanına yaklaşamazsın, ha döviz yapıp dth faize yatır diyorsan en iyi faizi ödeyen finansbank 10 bin dolara 1 dolar faiz veriyor aylık: ) üçüncüsü kkm iptal edilirse vade dolana kadar paran döviz garantisinde, vade dolar dolmaz parayı döviz olarak çeker yastıkaltı yaparsın, sadece ben değil herkes bunu yapacağından 5 lira (bunu abartmıyorum) aynı boydaki tuvalet kağıdından daha değersiz hale gelir. hükümet bunu göze alırsa kendi bilir.

diyceğim o ki bizi böyle demokrasi, insan hakları, özgürlük yoksunu bir ülkede yaşamak zorunda bırakıyorsan bir şekilde ücretini ödeyeceksin sayın reyizim, ya faizi artıracan ya dövizden kazanacaz. avrupa'ya taşınma imkanım olsaydı, orda yaşasaydım eksi faize razı olurdum çünkü alın terimin karşılığı ödenirdi. ama burda ayda 4 bin lira maaşa günde 12 saat çalışmak bi seçenek değil. hele okumuş adam için. ev kirası 4 bin lira yav çalışmanın ne anlamı var?: ) babadan miras ne kaldıysa bir şekilde paradan para kazanarak büyütücez sermayeyi.

Kupon larda beyan sinirini gecerseniz vergi var..........

Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku

Güncel 3 yıl vadeli EUROBOND getirisi %8, komisyon dahil ve vade sonunu 3 sene beklerseniz vergi yok.
    https://www.isbank.com.tr/eurobond-fiyatlari
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4. Doların bu çıkışı 20 aralık öncesi gibi geldi, yine çıkmasına izin verip ani bir faiz artışı veya süper bono tarzı açıklamayla operasyon yaparlar mı acaba, bugünkü artışı da görünce elimdeki dolara bağlı fonlardan biraz satış yapayım mı diye kararsız kaldım.

Bir de elimdeki (KUB-KIS-IPJ-IJC-MET-AFA) dolarla doğrudan ilişkili bunları biliyorum ama diğerlerinden kesin emin olamadım (GTA-GZE-GTZ-GZY-GZL-YTD-IJT-YLC) bilgisi olan var mı acaba?

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Doların bu çıkışı 20 aralık öncesi gibi geldi, yine çıkmasına izin verip ani bir faiz artışı veya süper bono tarzı açıklamayla operasyon yaparlar mı acaba, bugünkü artışı da görünce elimdeki dolara bağlı fonlardan biraz satış yapayım mı diye kararsız kaldım.

Bir de elimdeki (KUB-KIS-IPJ-IJC-MET-AFA) dolarla doğrudan ilişkili bunları biliyorum ama diğerlerinden kesin emin olamadım (GTA-GZE-GTZ-GZY-GZL-YTD-IJT-YLC) bilgisi olan var mı acaba?
    Zaten o bono gelince herşey düşer. Bütün piyasayı düşürecekler.

3 aylık net faiz lazım vatandasa ,oda ne cıkar allah kerim

7.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Zaten o bono gelince herşey düşer. Bütün piyasayı düşürecekler.
    orası öyle hem borsa hem dolar düşer elimizdeki bütün fonlar etkilenir, geleceğini pek sanmıyorum ama yine de insanın içine şüphe düşürdüler işte.

8. Bankalar mevduat faizlerini ufak ufak arttırmaya başladı. Ortalık kızışıyor. Güya turizmin yükseldiği, dolar ve TL likiditesinin bol olması gereken zamanlara girdik.

HSBC..

Dolar için yıl sonu tahminini 16,5’ten, 17,5’e yükseltti.

3. çeyrekte, enflasyonun %90'lara yaklaşabileceğini öngördü.

Yeni enstrümanların ise; mevcut politika ve makro zeminde,
    TL üzerindeki etkisinin geçici olabileceğini belirtti.
    Son düzenleme : ActuallyMelik; 25-05-2022 saat: 16:15.

Sayfa 472/1002 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •