Sayfa 741/1002 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhaba. altına yatırım düşünenler için Borsada işlem gören #ALTINS1 Darphane Altın Sertifikasıda varmış.
    İlgilenenler inceliyebilirler https://www.ziraatyatirim.com.tr/Pic...1cddbe40d4.pdf
    Bunu bilmiyordum, muazzam bilgi. çok teşekkürler. 1 lotu 1/100 gram altın olacak diyor. Yani 100 lotu 1 gram altın. Al-sat makası da binde bir civarında hiç fena değil. Piyasasına baktım, ziraat 'piyasa yapıcı' olarak kademeleri doldurmada da iyi.
    Son düzenleme : hellistheothers; 20-02-2023 saat: 15:31.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bunu bilmiyordum, muazzam bilgi. çok teşekkürler. 1 lotu 1/100 gram altın olacak diyor. Yani 100 lotu 1 gram altın. Al-sat makası da binde bir civarında hiç fena değil. Piyasasına baktım, ziraat 'piyasa yapıcı' olarak kademeleri doldurmada da iyi.
    ben bunu alıyorum firsat buldukça ,istikrarlı

3. bir ay önce satığım bist fonları bugün ortalama %12 aşağıdan tekrar yerine koyduk bakalım. ama insanı rahatsız eden kısım endeksin sattığım yerden sadece %5 aşağıda olması, yahu fonlar her çeşit ve sektörden, her sektör bu kadar kaybettiyse endeksi yükselten nedir? tuhaf bir durum var ortada. endeksin kaybına yakın olan sadece TCD ve TAU bankacılık, geri kalan DHJ, ZJL, ZJV, OPH, GMR hepsi birden nasıl çuvallar ki. üstelik bunlar orta uzun vadede en başarılı benim favori fonlarım yani..diğerleri daha kötü durumda duyduğum kadarıyla.

Bist te zararın çıkmasını bekliyorum , yada az zararla ins.sonra nakite donecegim

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bist te zararın çıkmasını bekliyorum , yada az zararla ins.sonra nakite donecegim
    Herkes onu bekliyor zaten. Muhtemelen herkes satınca yeni bir ralli başlatacaklar

6. valla altın fiyatlarını destekleyen devlet hiç duymadım ama 2008 krizinden beridir her devlet yönetimi borsasını destekliyor. özellikle kriz zamanlarında. devlet bir insan için herşeydir, ormana yalnız bırakılsak hayatta kalabilirmiyiz, hayır. sosyal sistem ile uyumlu evrimleşmişiz. kanaatim odur ki devletin gittiği yola uyan bir insan şu kısacık ömrünü güzel geçirir: )

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    valla altın fiyatlarını destekleyen devlet hiç duymadım ama 2008 krizinden beridir her devlet yönetimi borsasını destekliyor. özellikle kriz zamanlarında. devlet bir insan için herşeydir, ormana yalnız bırakılsak hayatta kalabilirmiyiz, hayır. sosyal sistem ile uyumlu evrimleşmişiz. kanaatim odur ki devletin gittiği yola uyan bir insan şu kısacık ömrünü güzel geçirir: )
    Banada öyle geliyor. Özellikle son dönemde şunu öğrendimki herkes ne yapıyorsa tersini yapmak gerekiyor. Herkes seçimden 1 ay önce çıkarım diyordu. 4 ay öncesinden verdiler aşağıya.

8.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Banada öyle geliyor. Özellikle son dönemde şunu öğrendimki herkes ne yapıyorsa tersini yapmak gerekiyor. Herkes seçimden 1 ay önce çıkarım diyordu. 4 ay öncesinden verdiler aşağıya.
    yeterli teknik bilgisi olmayan hiçkimseye gir-çık yapmasını önermem hocam. özellikle de borsada. ha ben burda giriyorum çıkıyorum diye yazdığımda bana uyan uyar, her zaman da haklı çıkma garantim yok tabi. ama uzun vadede hep faizden iyi kazandım. benim kriterim o. enflasyonu yenme hayaliyle yola çıkanlar hep hüsrana uğradı. kaldıraca, kredili işleme bulaştılar, olmaz. enflasyona en yakın kazanç normal borsada zaten.

Sayfa 741/1002 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •