Sayfa 820/1002 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu yeşil bankanın yatırım tarafı sürekli masraf adı altında kesinti yapıyor hesabımdan... sık sık işlem falan yapmadığım halde en son 270 lira para kesmiş ne olduğu belli değil... aradığımda MKK alıyor bunu bizden diye geçiştiriyorlar. MKK'yı aradım ve "bizim saklama ücreti dışında kesintimiz yok" dediler. bankadan bankaya değişiyor bazıları alıyor bazıları almıyor dediler. bu durum hakkında bilgisi olan var mı? bu aübuk sabuk ücretleri almayan bir yere hisselerimi taşımayı düşünüyorum. fikri olan var mı? selamlar.
    Mkk ücretleri her bankada sabit. Bazıları ekstra ücret alıyor. Yeşil banka bu ekstrayı en fazla alan banka. ZAten her işlem için en fazla masraf alan banka.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Mkk ücretleri her bankada sabit. Bazıları ekstra ücret alıyor. Yeşil banka bu ekstrayı en fazla alan banka. ZAten her işlem için en fazla masraf alan banka.
    sayın hellistheothers, bu ekstraları hic almayan ya da en az alan bir kurum önerebilir misiniz? ve yüklü miktardaki hisselerimi virman yaparsam çok fazla ücret çıkar mı emin olamıyorum... çünkü bilgi vermiyorlar... şu kadara mal olur falan demiyorlar... selamlar...

3.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    sayın hellistheothers, bu ekstraları hic almayan ya da en az alan bir kurum önerebilir misiniz? ve yüklü miktardaki hisselerimi virman yaparsam çok fazla ücret çıkar mı emin olamıyorum... çünkü bilgi vermiyorlar... şu kadara mal olur falan demiyorlar... selamlar...
    Hocam ben Ziraat Bankası kullanıyorum. Arayüzü iyi. Mkk masraflarını da bir şey eklemeden yansıtıyor. Belki daha iyileri vardır, ben sıkıntı yaşamadım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam ben Ziraat Bankası kullanıyorum. Arayüzü iyi. Mkk masraflarını da bir şey eklemeden yansıtıyor. Belki daha iyileri vardır, ben sıkıntı yaşamadım.
    Sayın hellistheothers yanıt için teşekkürler... benim de kafama yatan aslında ziraat yatırım oldu... bir süre ekstrelerimi daha iyi inceleyip gerekirse bir kaç ay sonra ziraate virman yapacağım sanırım... kolay gelsin... selamlar...

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın hellistheothers yanıt için teşekkürler... benim de kafama yatan aslında ziraat yatırım oldu... bir süre ekstrelerimi daha iyi inceleyip gerekirse bir kaç ay sonra ziraate virman yapacağım sanırım... kolay gelsin... selamlar...
    Aslında bir çok kriteri değerlendirince bana en uygun o geldi onu kullanıyorum
    bir tek dezavantajı var. bazı bankalar fon alım sırasında takas günlerinde kendi para piyasası fonunu alıyor , ama ziraat repo yapıyor çok düşük (%4) orandan.
    ben sürekli biriktirme usulü küçük küçük aldığımdan çok rahatsız etmiyor ama toplu alıyorsanız bu da bir kriter olabilir.
    selamlar, bilmukabele

6. Bu arada tekrar fon alımına başladım.

10 hisse yoğun fondan oluşan bir portföy yaptım.

Son 6 aylık getirileri ile takip ediyorum.

6 aylıkta bist100 gerisinde kalan fonu çıkarıp, bir başka fon ikame ediyorum.

Hedefim aylık bist100+2 ; yani aylık %2 relatif yapmak.

teorik kabul : uzun vadede endeks dolar bazlı aynı yerde kalacak ( bist100 başlangıcından beri 50-500 dolar arası gidip geldi )

Güncel 225 dolar civarı.

yani nominalde getiri olmayacak , aylık %2 relatifler yıllık bileşikte 25-30 civarı reel getiri yapacak.

Periyot : 5 yıl

Mayıs ayı başında başladım. Şu anda relatif getiri %2.14 . hedefimle uyumlu gidiyor.

7. Özellikle son 2 ayın hiç tadı yok, hangi fon olursa olsun

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    işin püf nöktası çeşitlendirme yaparken, kertik yönetiminde başarılı olan fönlarda portföy ağırlığını yoğuşturmak. bu yoğuşturma sürecinde, fön yöneticisinin mantalitesini anlamak, anahtarının sizde olduğu kilit öneme sahip bir olgudur.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 820/1002 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •