Sayfa 418/1002 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Son dagilim raporlarina gore guncelledim. Normal olarak 31 Mart tarihinden bu yana cogunun hisseleri degismis olsa gerek. Bugun baktigimda tablodaki cogu fonda tefasta yayinlanan degerlere benzer sonuc goremedim.

Aoy abd yenilenebilir enerji sirketlerine yatirim yapiyordu agirlikli olarak. Avrupa alternatif enerji sirketlerinede yer vermis en son portfoy dagiliminda.

.
    Önce elinize sağlık, teşekkürler.

Sonra AOY'a sevindim. Akbank fonları, geçmişteki Citibank ortaklığının verdiği bir takım imkanlardan dolayı mı bilemiyorum, Amerikan borsalarına çok bağımlı. Çeşitlendirmeleri iyi olmuş. Israrla yenilenebilir enerji fonlarına yüklenmeyi sürdürüyorum, umarım beklentilerimi kırmayıp ileride bana da yaşam enerjisi verirler, Olmazsa burada FOMO yapıyorsunuz diyen bir arkadaş vardı ona yemek ısmarlayacağım

2. Ppf de yigilmalarinin sebebi insanlarin superbono benzeri bisey bekledikleri icin olabilir belki. Enflasyona endeksli mevduat konusuluyor ama superbono daha buyuk etki yaratacaktir tahminim. Malum Tuik hesaplamalari farkli olabiliyor.

Superbono cikarsa bist ve dovizler bayagi duser herhalde. Sirf bu superbono dedikodusundan dolayi usd duser beklentisi ile yerli veya yabanci fon alisi yapamiyorum.

Ijc oldukca dusuk seviyelerde , kuresel resesyonu mu fiyatliyor acaba diyorum bazen. Cindeki covid kapanmalarida etkili olmus olabilir son donemlerde.

Ikp ve aoy gibi fonlar portfoyde mutlaka olmali bence. Avrupa alternatif enerjiye mecbur olarak buyuk yatirim yapacak. Avrupadaki Alternatif enerji hisselerine devlet tesvigi yagacaktir diye tahmin ediyorum.

3. Kuşlu siteden alıntı.

"#MuratSagman dün akşam #BloombergHT de yine aynı iddiada bulundu " sonbaharda Çiller dönemindeki gibi #SüperBono çıkarilacak , çünkü kur korumalı hesapları başka türlü sistemde tutamazsiniz "a getirdi konuyu
    @BloombergHT
    tweet atmamış konu siyasi çünkü �� #Ekonomi #Hipereflasyon"

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Kuşlu siteden alıntı.

"#MuratSagman dün akşam #BloombergHT de yine aynı iddiada bulundu " sonbaharda Çiller dönemindeki gibi #SüperBono çıkarilacak , çünkü kur korumalı hesapları başka türlü sistemde tutamazsiniz "a getirdi konuyu
    @BloombergHT
    tweet atmamış konu siyasi çünkü �� #Ekonomi #Hipereflasyon"
    diyelim 3 ayda % 50 faizli bono verildi. 100 tl 150tl oldu. bu 150 tl vade sonunda dolara gitmez mi?

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    diyelim 3 ayda % 50 faizli bono verildi. 100 tl 150tl oldu. bu 150 tl vade sonunda dolara gitmez mi?
    Ben, Türkiye'de finansal okuryazarlık gelişmedikçe döviz ve gayrimenkulün hiçbir zaman kaybettirmeyeceğini düşünmeye başladım.

Bu düşüncem hükümetin politikalarından ıvır zıvırdan bağımsız biraz.

Şöyle örnek vereyim: Benim bir arkadaşım var, iki işte çalışıyor; birinden 9 bin birinden 3 bin kazanıyor. 9 bini masraflarına gezmesine vs harcıyor. 3 bini napıyor her ay? Dolar kurunun seviyesine bakmadan gidiyor ne kadar yetiyorsa dolar alıyor, bankada hesabı var, oraya yatırıyor. İki buçuk yıldır falan ara ara altın alsa da tek yaptığı bu. Ve maalesef iki buçuk yıldır 5 liralardan 14 liraya gelen dolar yüzünden kendine güveni çok artmış durumda.

İşin komik yanı ben onu aylardır fonlara, borsaya ısındırmaya çalışıyorum. Ama onun görüşüne göre "yaya kalan ben oldum" çünkü nispeten daha düşük dolarım var, ve o durduk yere zenginleşirken ben borsayla vs.yle zaman kaybettim.

Bizim burada fonlarla kafayı yediğimiz gibi her gün dolar ne olmuş ne olmamış bakmıyor, hesaplamıyor. İnanıyor ki kasım aralık gibi yine patlayacak. Anca doların 7 6 liraya gelmesi lazım ki canı çok yansın, buna da hiç ihtimal vermiyor. Ha borsadan uzak kalmasının bir sebebi de borsanın biraz bilgi gerektirmesi. Mesela bitcoin'e de sıcak bakıyor, çünkü orada da kafa çalıştırması gereken bir durum yok. Al koy, bekle nasıl olsa yıllardır hep yükselmiş; türlü "bitcoin mucizesi" şehir efsanesi okumuş.

Bu mentalite değişmedikçe, uzayda bono da çıkarsalar çoğunluğun fikri altın, dolar, ev ekseninde dönüp duracak.
    Son düzenleme : ActuallyMelik; 13-04-2022 saat: 17:03.

6.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    IPJ elektrikli araçlar +%172 ve TGE yabancı emtia +%50.3 kar ile satış verdim.Bu sene pek birşey çıkmayacak gibi bunlardan.Gelecek parayı borsada kullanacağım.Şu an tek alternatif borsa.
    5 gün sonra hesaba geçti,ama -%10 stopaj yedik.Yabancı fonlara bir daha girmeyeceğim.Stopaj nedir arkadaş.Hem almak bir dert hem satmak bir dert T+2 T+3 hem %10 stopaj

Kendi fonumu kendin kurup kendin yönet.
    O da hisse ve viop

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ppf de yigilmalarinin sebebi insanlarin superbono benzeri bisey bekledikleri icin olabilir belki. Enflasyona endeksli mevduat konusuluyor ama superbono daha buyuk etki yaratacaktir tahminim. Malum Tuik hesaplamalari farkli olabiliyor.

Superbono cikarsa bist ve dovizler bayagi duser herhalde. Sirf bu superbono dedikodusundan dolayi usd duser beklentisi ile yerli veya yabanci fon alisi yapamiyorum.

Ijc oldukca dusuk seviyelerde , kuresel resesyonu mu fiyatliyor acaba diyorum bazen. Cindeki covid kapanmalarida etkili olmus olabilir son donemlerde.

Ikp ve aoy gibi fonlar portfoyde mutlaka olmali bence. Avrupa alternatif enerjiye mecbur olarak buyuk yatirim yapacak. Avrupadaki Alternatif enerji hisselerine devlet tesvigi yagacaktir diye tahmin ediyorum.
    sizin excell e göre IPB +2.08 sürpriz, dağılım aynıysa tabii...

dostum stopa daima vardi ama su andaki ozel durumlar nedeniyle yok o yuzden varligina da alismalisiniz.........

Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    5 gün sonra hesaba geçti,ama -%10 stopaj yedik.Yabancı fonlara bir daha girmeyeceğim.Stopaj nedir arkadaş.Hem almak bir dert hem satmak bir dert T+2 T+3 hem %10 stopaj

Kendi fonumu kendin kurup kendin yönet.
    O da hisse ve viop
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 418/1002 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •