Sayfa 114/1002 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    21 aralıktan yapılan türkiye ekonomi tarihinde görülmemiş bir manipülasyondur.
    Değil Türkiye, dünyada örneği yoktur.

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    ZDD fonunun 13 - 24 aralık arası piyasa hareketini inceleyen var mı? içinde döviz barındırmıyor. 13 aralıktan 21 aralığa kadar düşüş var. (bu tarihlerde döviz yükseliyordu borsa düşüyordu) 21 aralıktan 22 aralığa yani şu meşhur dolar düşüşünde fon artmış. Herhalde 22 aralıkta düşmeyen nadir fondan biri.bunun altında bşka birşey aramıyorum.
    ZDD düşüş ve sürünüş dönemlerinin mevduat üstü getiren fonudur.
    Yükseliş dönemlerinde saç baş yoldurur.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Esfender hoca Dolar bozdurup TL mevduatına geçmenin Riskleri ni açıklamış

https://www.youtube.com/watch?v=S41m9rPTOqc
    bilader senin bu dayı balataları sıyırmış,hadi dolar yükseldi kazandım, peki ya düşerse zararımı kim karşılayacak diyor: ) hadi o saçmalıyor, karşısındaki adam hak veriyor, sen burda paylaşıyorsun..bu ana para korumalı mevduat kardeş etmeyin..dünyaya mı batıyor yoksa benmi süper zekaya evriliyorum vallahi sorgulamaya başladım..

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bilader senin bu dayı balataları sıyırmış,hadi dolar yükseldi kazandım, peki ya düşerse zararımı kim karşılayacak diyor: ) hadi o saçmalıyor, karşısındaki adam hak veriyor, sen burda paylaşıyorsun..bu ana para korumalı mevduat kardeş etmeyin..dünyaya mı batıyor yoksa benmi süper zekaya evriliyorum vallahi sorgulamaya başladım..
    Yanlız dolar düşerse dçm yaptıranlarda zararda olacak çünkü dçm en çok %17 oluyor, ama şu anda 1 aylık normal vadeliye %20 veriyorlarmış. 3 ay bileşiği de hesaplarsanız dçm'ciler en az 3,5-4 puan az faiz almış olacaklar.

Mesela şu anda nkolay bono bile günlük hesap olarak 19,5 veriyor.Hergün al sat yapın 19,5'u bileşik yapıyorsunuz birde o artısı var, ayrıca günlük, baktın olmadı çık o gün.

dçm'nin tek iyi yönü doların tekrar çıldırması durumunda durumu kurtarması olur.

Ayrıca %40 gerçek enflasyonda %17 faiz baya baya düşük kalıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Ana para korumalı, yani şunu diyorsunuz, her halükarda %14-17 garanti.
    İyi de enflasyonun %40-50 olduğu yerde %17getiri küllüm zarar demek.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yanlız dolar düşerse dçm yaptıranlarda zararda olacak çünkü dçm en çok %17 oluyor, ama şu anda 1 aylık normal vadeliye %20 veriyorlarmış. 3 ay bileşiği de hesaplarsanız dçm'ciler en az 3,5-4 puan az faiz almış olacaklar.

Mesela şu anda nkolay bono bile günlük hesap olarak 19,5 veriyor.Hergün al sat yapın 19,5'u bileşik yapıyorsunuz birde o artısı var, ayrıca günlük, baktın olmadı çık o gün.

dçm'nin tek iyi yönü doların tekrar çıldırması durumunda durumu kurtarması olur.

Ayrıca %40 gerçek enflasyonda %17 faiz baya baya düşük kalıyor.
    hesabındaki hata bürüt rakamı söylemen. mevduatta aylık net getiri hesaplanırken o rakam 14'e bölünür. 20/14=1,43 aslında gelmiş geçmiş en güzel sabit getiriyi sunan nzh fonunun gerisinde kalıyor, o yüzden nzh'yi baz alalım, tefasta 1,61 şu an. dçm getirisi ne 17..17/14=1,22 yani aylık bazda nzh'nin net 0,40 altında kalacağım. 3 ayda 1,2 eder. bunun bileşiği de var dediğin gibi..taş çatlasın 3 aydaki net kaybım %1,6 olur. hadi 2 olsun. şu bir haftada %10 paramız gitti çok da sorun değil. liranın erime tehlikesi şu an çok daha büyük bence.

7.  Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    Ana para korumalı, yani şunu diyorsunuz, her halükarda %14-17 garanti.
    İyi de enflasyonun %40-50 olduğu yerde %17getiri küllüm zarar demek.
    haklısın da %40-50 garantili getiri başka bir enstrumanda varmı?

8. Elinizde dolarınız var, önümüzdeki dönemde belli bir vade sonunda dolar kurunun düşeceğini düşünüyorsunuz, iyi bir giriş noktası yakalarsanız, dçm ye yatırıp beklentiniz çıkarsa, dolar vade sonu düşerse, vade sonu mevduat faizini alıp, dolar miktarı arttırılabilir. Beklenti çıkmaz ise ve vade sonunda dolar mevduattan fazla yükselirse, başabaş çıkarak aynı sayıda dolar alacak Tl ile hesaptan çıkış yapılır.

Yani bence, özetle dolarda önümüzdeki süreçte düşüş bekleyenler için güzel bir ürün. Yükseliş opsiyonu satın alınıyor.

Dolarda, yükseliş bekleyenler için ise çok mantıklı değil bence.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 114/1002 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •