Sayfa 972/1002 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,769 - 7,776 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Biz anladık kardeşim, güzel güzel anlatmış arkadaş, sen anlamıyorsan senin problemin. Kimseyi zorla fona sokmuyorlar, satar, gider istediğin fonu alırsın. Bu işleri bu kadar bilsek fonla işimiz olmaz zaten.
    yav adam zaten öyle bir yazmış ki zar filan kumar diyor, bak 3 ayda NRC %50 IPB %72 getirmiş fona zar attı diyor.
    Bakın linkte 43 sayfa Temmuz işlemlerini koymuşlar attığı zarı gösterin de biz de öğrenelim.
    Üstüne 6 aylık getirinin nasıl geldiğini ilk yarı yıl sunumunda da koymuş, ordan da zarları gösterin hangi işlemi beğenmediniz nasıl zar attığına karar verdiniz ve hala ısrarcısınız biz de anlayalım çıkalım fondan.
    Serbest fon olmayan fonlarda da günlük %5 - 10 düşüş görmedik mi ? Naci görevden alındı bist100 fonları günlük -10 yaptı değişken fonlar shortlarla kendilerini %5te sınırlandırdı, short açmasına ne çok takılmışsınız.

Temmuz işlemleri her gün ne aldığını ne sattığını koymuş diğer fonlar sadece 31 temmuz son gün elinde ne kaldıysa onu koyuyorlar. günlük işlemleri açıklamıyorlar örnek mac nnf tkf tcd ama IPB koymuş her şeyi şaşırdım.

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...89cf558d711a25

Bu da 6 aylik getirinin açıklaması,
    https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...89ad5da9580d12

2. endeks 8 bini geçmekte zorlanıyor. Isbankası ile endeks tutunuyor buralarda. %8 civarı artıda ve işlem hacminde uzak ara önde isctr.

bakalım bu ortamda , değişken yatırım fonlarının performansı nasıl olacak.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Gümüşün onsu olurda tekrar 22$ seviyelerine yaklaşırsa alabildiğiniz kadar Gümüş fonu alın. Çeşitli seçenekler var. Gümüşün madende ve sonra rafineride gerçek üretim maliyeti 24$ ları geçti ve 25$ lara yaklaştı global ölçekte. Yani buralar artık yeni dipler olacaktır. Üretim maliyeti yükseldiği için spottaki düşük fiyata göre maden üretimi azalacaktır ve zamanla fiyat yukarılara daha hızlı çıkıp yeni bir taban belirleyecektir, bu taban üretim maliyetinin üzerinde olacaktır. Yani Gümüşün tabanı artık 24$-25$ civarıdır diyebiliriz 2023 yılı için.

Kıymetli madenlerde üretim maliyetinden veya altından aldığınız zaman uzun zamanlı tutmak için en iyi noktadan almış oluyorsunuz. Zarar etme ihtimaliniz düşük oluyor. 22$ bandı alım için çok iyi bir noktadır. Hatta buralar bile fena sayılmaz alım için.
    2 gün önce yazmıştım. Gümüş kıpraşmaya başladı. Gümüş fonlarını dediğimde alan olduysa yardımım olduysa ne mutlu. +%4 dolar bazında şu anda ve daha gideri var 27$ ye kadar.

4. IPB’nin çok daha eski yönetim stratejisini ve son 3 senelik dönüşüm sürecini görmüş biri olarak tefasa açık fonlar arasında en beğendiğim fondur diyebilirim. Ben şu an IPB’de değilim onun yerine IIS ve FYA fonlarını alıyorum. Yine aynı kişilerce yönetiliyor fakat daha serbest olmasını istiyorum. Şimdi popüler olan gpg vb. fonların sunum raporlarını okumanızı ve IPB ile karşılaştırmanızı öneririm.

5. Fon dönüşlerini Vadesiz hesaba yatırmak zorunda bırakmayan Banka/aracı kurum vs var mı?

Gün içinde yoğunluktan unutuluyor çoğu zaman fon dönüşünü en azından gecelik PPF'e dönmek.

Otomatik yatırım hesabına yatırarak unutulsa bile nemalanmasını sağlayan bir sistemi olan kurum var mı

6.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Fon dönüşlerini Vadesiz hesaba yatırmak zorunda bırakmayan Banka/aracı kurum vs var mı?

Gün içinde yoğunluktan unutuluyor çoğu zaman fon dönüşünü en azından gecelik PPF'e dönmek.

Otomatik yatırım hesabına yatırarak unutulsa bile nemalanmasını sağlayan bir sistemi olan kurum var mı
    Ziraatte parayı dönüş olarak Yatırıma dön dersen ve yatırımdan paramı da PPF al dediysen otomatik alıyor dönüşlerde. Bir kere unutmuştum, öyle olmuştu. Diğer bankalarda bir de QNB de vardı.

Garanti Odea Anadolu Teb Alternatif Fiba da Elma Kiraz Şeftali Çilek vb günlük vadeli hesaplar var. Dönüşü unutursan bunlarda beklerken en kötü günlük getirisi olur azdan çoktan. Fonu aldığın hesaba dönüyor. Alırken hangi hesaptan aldıysan ona dönüyor. Sende olanı sana geri gömüyor sistem. Garavel

7.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Fon dönüşlerini Vadesiz hesaba yatırmak zorunda bırakmayan Banka/aracı kurum vs var mı?

ben alarm kuruyom. yoksa bi haftalık pazar parası güme gidiyor unutursam: ) para hesaba 3'te yatıyor, saat 4'te ppf hesapları kapatılıyor, 1 saat zamanın var almak için. 4-6 arası kotasyon saati yani 4'ten sonra fon satan biri olmazsa banka sana ppf vermiyor. kaç defa alamadım öyle.

8. Teşekkürler cevaplar için.

Kamu bankası pişmanlıktır. Malesef vadesiz hesaptan başka alternatif sunmuyorlar.

Sarı banka aynı zamanda Dolar/Avro biriminden Serbest döviz fon da satamıyor )

Mkk masrafları konusunda da farklılaşma da olmayınca durulması anlamsız.

Sayfa 972/1002 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •