Sayfa 479/1002 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    İşbankası emtiya fonu tge nin son alım saati 13:30 değil mi? Dünkü alım emrim bugün gerçekleşmedi. Bankayı aradım , birşey diyemediler ama hesapta para blokeli
    Perşembe ve cuma İngiltere tatil.

2. Sarı kamu bankası kullananlar var mı?

Dekontlarında stopaj ibarelerini tamamen kaldırmış gibiler.

Böyle bir sey olabilir mi ? Yani kar/zarar haksiz kesim var mi yok mu nasıl öğrenicen kendi çabana kaldı.

Var mi aynı şeyden rahatsız olan. Fark edebilen.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Sarı kamu bankası kullananlar var mı?

Dekontlarında stopaj ibarelerini tamamen kaldırmış gibiler.

Böyle bir sey olabilir mi ? Yani kar/zarar haksiz kesim var mi yok mu nasıl öğrenicen kendi çabana kaldı.

Var mi aynı şeyden rahatsız olan. Fark edebilen.
    Neyin stopajı gözükmüyor.
    Fon satış işlemiyse ben kendim satışı takip edip satıştan gelecek parayı kendim hesaplıyorum.
    Parayı gönderen fonun sahibi olan şirket olduğundan ve farklı farklı çok sayıdaki şirketin ne yapacağını bilemeyeceğim için kendi işimi kendim görüyorum.Gelen para hesabıma uyuyorsa sorun yok.Bu güne kadar hata yapan olmadı.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Neyin stopajı gözükmüyor.
    Fon satış işlemiyse ben kendim satışı takip edip satıştan gelecek parayı kendim hesaplıyorum.
    Parayı gönderen fonun sahibi olan şirket olduğundan ve farklı farklı çok sayıdaki şirketin ne yapacağını bilemeyeceğim için kendi işimi kendim görüyorum.Gelen para hesabıma uyuyorsa sorun yok.Bu güne kadar hata yapan olmadı.
    *** adet *** TL fiyat ile **** TL 6.Fon Satış Kanal: Mobil Bankacılık Stopaj: 0,00 K/Z: ***

Şöyle ki dekontta yukarıdaki gibi satış sonrası kar/zarar miktar bilgisiyle birlikte stopaj da bildiriliyordu. Artık açıklamada "Tefas talimatlı fon satışı* yazan bomboş bir dekont gönderiyor sistem. Özellikle valörlü satışlarda bilgi yok.

Şimdi geçmişe dönük baktım eski dekontlarda hafızam beni yanıltmiyorsa bu bilgi vardı. Ama artık sadece kendi kanallarındaki fon olan VK6 dekontlarında bu bilgi var.

Uygulamada hala Menkul hareketleri bölümünde kar/zarar rakamı var ama stopaj hanesi görünmüyor.

Benim gibi Blok satış yapmayı sevmeyenlerdenseniz. Fifo yönetimiyle bu işin muhasebesi (yani her payın tek tek kar/zarar oranını hesaplamak) zahmetli.

Bu iş şimdi değil belki de stopaj muafiyetleri biterse hoş olmayabilir. Sarı banka kullanıp da dikkatini çeken oldu mu?

5. Selamlar...Bist 30 endeksini takip eden Ziraat Bankası "borsa yatırım fonu" (ZPX30) bugün %9,98 yukarda kapattı....bu nasıl oldu ? Bilgisi olan varmıdır? (Bugün Bist30= -0,37 kapattı)

6.  Alıntı Originally Posted by Levan34 Yazıyı Oku
    Selamlar...Bist 30 endeksini takip eden Ziraat Bankası "borsa yatırım fonu" (ZPX30) bugün %9,98 yukarda kapattı....bu nasıl oldu ? Bilgisi olan varmıdır? (Bugün Bist30= -0,37 kapattı)
    BYF'lerde bu olur.
    BYF'nin gerçek değeri net aktif değeridir.
    Ama borsadaki değeri piyasa değeridir.
    Birileri yada yönetimin kendisi borsada fon paylarını toplarsa gerçek değeri düşse bile borsa değeri yani piyasa değeri artar.

Bu en çokta gümüş byf'de olur.
    Gümüş değer kaybederken byf değer kazanabilir yada tersi olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BYF'lerde bu olur.
    BYF'nin gerçek değeri net aktif değeridir.
    Ama borsadaki değeri piyasa değeridir.
    Birileri yada yönetimin kendisi borsada fon paylarını toplarsa gerçek değeri düşse bile borsa değeri yani piyasa değeri artar.

Bu en çokta gümüş byf'de olur.
    Gümüş değer kaybederken byf değer kazanabilir yada tersi olabilir.
    Yönetimin amacı bağlı olduğu enstrümanla korole olmasını sağlamak değil mi
    Ufak tefek sapmalar olur da, bu kadar fark garip

EDIT: Fiyat 17:59 barında zıplamış müdahale edilememiştir, pztesi normale döner muhtemelen..sallıyorum

Son düzenleme : yuji; 03-06-2022 saat: 21:33.

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Yönetimin amacı bağlı olduğu enstrümanla korole olmasını sağlamak değil mi
    Ufak tefek sapmalar olur da, bu kadar fark garip

EDIT: Fiyat 17:59 barında zıplamış müdahale edilememiştir, pztesi normale döner muhtemelen..sallıyorum
    Belki de birisi son anda yüklü bir alım girdi ve fiyatı zıplattı. Bu da mümkün.
    Ama net aktif değerle piyasa değeri arasında ciddi fark oluşmuş gibi.

Sayfa 479/1002 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •