Sayfa 344/1002 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    eşleşmeye girdiğinde iptal yazısı çıkar. 13.30 sonrası mı emir girdiniz?
    13.30 dan önceydi

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hayır ben fonlar için demedim

viop teminatı için yazdım onu
    bir fon viop teminatını sıfırlayacak kadar acemice işler yapmaz veya yapmamalı bence
    teminatı ancak bireysel viopçular batırır
    Anladım bilgilendirme için teşekkür ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    TPF An itibariyle varlık dağılımı;

Hisse Senedi 1,48
    Devlet Tahvili 71,49
    Fin.Bonosu 23,69
    Öz.Sek.Tahvil 1,36
    Takasbank PP 0,13
    BYF Katılma Payı 0,90
    Vd.İşl.Nk.Tem. 0,95
    Bilgi için teşekkür ederim

4.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    bu yabancı fonlar bi işe yarıyor mu? dolar getirisi kadar getirileri var. endekslerin performansı çok az etki etmiş. yönetimler endekslerde pek aktif değil gibi.
    20 Aralıktan beri hiç işe yaramıyor en azından bendekiler öyle, tarım fonu hariç hepsi zararda, diğerleri teknoloji, avrupa ve turizm fonları, yabancı borsalar sürekli düşüyor, dolar uzun süredir yerinde sayıyordu, bekliyoruz bakalım nereye kadar gidecek böyle.

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    20 Aralıktan beri hiç işe yaramıyor en azından bendekiler öyle, tarım fonu hariç hepsi zararda, diğerleri teknoloji, avrupa ve turizm fonları, yabancı borsalar sürekli düşüyor, dolar uzun süredir yerinde sayıyordu, bekliyoruz bakalım nereye kadar gidecek böyle.
    yani bunları alacağımıza dolar alsak aynı getiriyi elde ederiz diyebilir miyiz.?

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Bugünkü kapanış fiyatından almış olursunuz. Ama bugünkü kapanış fiyatının ne olduğunu da yarın sabah TEFAS'ta görürsünüz

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
     Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    yani bunları alacağımıza dolar alsak aynı getiriyi elde ederiz diyebilir miyiz.?
    Kıymetli madenler fonları, petrol fonu gibi fonlar dolardan daha fazla kazandırdı.

7. YOT , TPF gibi fonlar nasil boyle getirilere ulasiyorlar ilginc gercekten. Bilmedigimiz birsey olsa gerek.

Hele serbest ozel fon olup , devlet tahvili tasiyan var resmen ucmus https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=GTK

Bu arada merkez kur %1,19 artış ; 14,3012 den 14,4728 e.

Cdsler 700 leri gecmisken yavastan eurobond fonlari mantikli mi acaba diyor insan. Dun cdsler 700 leri bulunca getiriler torpulenmis.

Vergi beyanneme isleri karisik olmasa eurobond almakta iyi aslinda ama karisik iste. Illa bilen bir mali musavire danismak gerekli.

2008 Krizinde Lehman brothers olayindan sonra yazilmis bir yaziya denk geldim. Paylasayim.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/kr...firsatlar/3172

Yatirim tavsiyesi degildir.

8.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    Alım zamanlamasına bağlı biraz da, dolar ve borsalar aynı anda çıkarsa çok karlı olur, ikisi de düşerse zarar çok olur, dolar çıkar borsalar aynı oranda düşerse yerinde sayar, tabi hangi fonu aldığına göre de değişir, yani çift taraflı risk oluyor.

Sayfa 344/1002 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •