Sayfa 792/1002 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842892 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,329 - 6,336 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    nasdaq teknoloji endeksi çok fena - 3,20
    AFT YAY GUH yarın çok üzecek.
    Bilanço larmi kötü gekdi bunların?

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bilanço larmi kötü gekdi bunların?
    ABD borç tavanı meselesini bahane ediyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Borsada yatırım yaptığım Altın sertifikaları (AltınS1) fizikiyle aynı fiyatlandığı için fonlara nazaran çok arttı ama altın fonlarım yerinde saydı çünkü merkez bankasının belirlendiği kura göre fiyatlanıyor diğer tüm döviz bazlı fonlar gibi. Bankadaki gram altınlar da facia durumda fizikiye göre.
    Sn hellistheothers da bunu kastediyor. İkili kur yüzünden döviz bazlı fona yatırım yapanlar olarak kandırılmış hissediyor yatırımcılar. Bir an evvel ikili kur sistemi bitmeli kapalı çarşı ile merkez marjı kapanmalı

-----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    O fark seçimden sonra düzelir onu çok dert etmiyorum ama., fiziki karşılığı olmayan altın enstrümanları onsu çok baskılıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    Fiziki kadar olmasa da Altın fonları da kısmen faydalanmış durumdan, anlaşılan sertifika taşıyorlar;
    13 nisan gram altın 1.268 bugün 1.249
    13 nisan TCA 0,1703 bugün 0.1722
    13 nisan MKG 3.3007 bugün 3.3280
    Elf gözlerim beni yanıltmıyorsa tefaştaki fiyatlar sizin yazdıklarınızdan farklı

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O fark seçimden sonra düzelir onu çok dert etmiyorum ama., fiziki karşılığı olmayan altın enstrümanları onsu çok baskılıyor.
    Herkes düzelecek diye arbitraj yapıyor ama ben bu ekonomi yönetimi değişmezse düzelme ihtimalini çok düşük görüyorum.

-------
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Altın fonuna girdim 5 ay kadar önce. Büyük hata etmişim. Gösterge altın ile piyasa altın arasındaki makas uçtu gitti. Fon, pay fiyatını tcmb den hesaplıyor mecburen. Bir daha asla, bir resmi kurumun insafına kalmış bir finansal enstrüman almayacağım bu ülkede.
    Seçimden sonra bir şekilde eşitlenecek umuduyla, bunu fırsat bilip fon almaya devam ediyorum ben de
    Yanlış mı düşünüyorum a dostlar

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Herkes düzelecek diye arbitraj yapıyor ama ben bu ekonomi yönetimi değişmezse düzelme ihtimalini düşük görüyorum.

-------
    İkili kurun düzelebileceği ihtimali yüksek bence .Eğer bu olursa şu anda düşük kurla fiyatlanan tüm bu fonlar için şimdilerde alım fırsatı var diyorum.
    Ama bu ikili kur devam edecekse ki bence az ihtimal durum tersi olur tabi.

Bence seçim bittiğinde kuru baskılama ihtiyacı kalmayacak, hatta baskılamak için kaynakta kalmayacak.Herşey doğal mecrasına ulaşacak diye düşünüyorum. Tabi tamamen şahsi düşünlerim olup herhangi bir kaynağa dayanmıyor bunlar.

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Elf gözlerim beni yanıltmıyorsa tefaştaki fiyatlar sizin yazdıklarınızdan farklı
    TCA ile MKG nın değerleri bugüne ait, ziraat hesabında 19 00 dan sonra yeni fiyatlamayı görebiliyorsunuz.

Sayfa 792/1002 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •