Sayfa 506/1002 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Afa tmg dow johns mu takip ediyor

2.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    BDC fonunun viop kısmına baktım, long veya short pozisyonda olduğunu nasıl anlıyoruz

örneğin BİST30 endeksine ağustos ayı için 2761 den parayı basmış ama long mu short mu belli değil
    Kap a gecen ayin son islem gununun dagilim raporunu gondermisler. Oradan bakabilirsiniz. Dagilim raporu , viop kismi.

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Afa tmg dow johns mu takip ediyor
    Bildigim kadariyla Afa sadece abd hisse senetlerine yatirim yapiyor. Tmg ise karisik kuresel piyasalara yatirim yapiyor.

Tum forumdaslara hayirli bayramlar. Saygilar.

3. Fonun ismi GCD bir aylık getirisi %61 , bu hisse senedi alıp satarak %61 gelir elde ediyorsa ben niye elde edemiyorum sorusu aklına geliyor , portföye biraz dikkatli baktığın da , niye yapamayacağını anlıyorsun
    Hani spek spek veya tahtacı diyorlarya hah ondan bu arkadaş
    hepi topu 6 hisse var , içlerinde hiç BİST30 hissesi yok , 1 tane BİST100 hissesi var ama günlük hacmi en düşüklerinden
    diğerleri bist100 dışından , 1 tanesi halka yeni arz olmuş ve oradan yüklü almış , hisselerin ortak özelliğinin hacimleri oldukça düşük
    özetle bu hisseleri istediği zaman yukarı çekiyor , istediğinde basıyor (tahtacının özelliği bu zaten)
    yani sıradan bir borsacı bunu yapamaz

4. Brent düşüş % -6.30 petrol fonunda olanlar için yarın kötü bir gün olacak ama 1 gün sonra ne yapacağını bilemiyoruz ki
    buralardan trene atlasak desek , alt pazardaki hisseler kadar oynak

gümüş de tepe taklak gidiyor

eksi 6.30 ,7.05 olmuş ,hayırdır Almanya da petrol falan mı bulundu
    Son düzenleme : Germiyan; 12-07-2022 saat: 18:13.

Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Brent düşüş % -6.30 petrol fonunda olanlar için yarın kötü bir gün olacak ama 1 gün sonra ne yapacağını bilemiyoruz ki
    buralardan trene atlasak desek , alt pazardaki hisseler kadar oynak

gümüş de tepe taklak gidiyor

eksi 6.30 ,7.05 olmuş ,hayırdır Almanya da petrol falan mı bulundu
    Bütün emtialar düşüşte

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. IJT ve TGE gibi fonlarda bugun yayinlanan fon fiyati 8 Temmuz tarihindeki saat 18:00 islem gunune ait fiyat degil mi ?

11 ve 12 Temmuz islem gunundeki olusan fiyatlar bugunku yayinlanan fon fiyatina dahil mi ?

Kafam karisti sorma ihtiyaci duydum. Sn. myfinans siz bilirsiniz buyuk ihtimalle.

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    IJT ve TGE gibi fonlarda bugun yayinlanan fon fiyati 8 Temmuz tarihindeki saat 18:00 islem gunune ait fiyat degil mi ?

11 ve 12 Temmuz islem gunundeki olusan fiyatlar bugunku yayinlanan fon fiyatina dahil mi ?

Kafam karisti sorma ihtiyaci duydum. Sn. myfinans siz bilirsiniz buyuk ihtimalle.
    Sn.Black Mirror

Kur olarak 8 Temmuz 15.30 MB kuru esas alınıyor.

Fon dayanak varlıklarının hesabında ise dün yani 12 Temmuz gün sonu gerçekleşen fiyatlar esas alınması gerekirken, İş bankası fonları öyle değil.Onlar 8 Temmuz kapanışı esas almışlar.
    Yani TGE'de asıl düşüş yarın görülecek.

Ama Ak porföyün fonları böyle değil, 12 Temmuzu esas almış.

Bugün,
    Petrolden etkilenen AES -4,17 yapmışken
    TGE -0,04 yapması bunu gösteriyor.

8. Bu arada ford -4,20 yaptı bugün
    Son haftalarda 322'den 262'ye kadar düştü.
    Biraz alıp kenara atsammı diye düşünmeye başladım.

Arçelikte - 5,42 yaptı

Resesyonumu fiyatlamaya başladı sanayi hisseleri acaba?

Önümüzdeki 7-8 yılı düşünürsek son 1 yılda enflasyondan yediğimiz ve önümüzdeki yılda yiyeceğimiz kazığı ancak bu tür hisseleri en dipten alabilirsek çıkartabiliriz gibime geliyor.

Sayfa 506/1002 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •