Sayfa 807/1002 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Nasdaq endeksinin yüzde 2 artı yaptığı yerde,
    Tff fonu eksi yazdı ben mi yanlış görüyorum?
    Bu fon yöneticisi hala görevde kalabiliyor. Yazık

2.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Nasdaq endeksinin yüzde 2 artı yaptığı yerde,
    Tff fonu eksi yazdı ben mi yanlış görüyorum?
    Bu fon yöneticisi hala görevde kalabiliyor. Yazık
    Şuan görünen perşembe gününün cuma açıklanan fiyatı hocam. Cuma günkü yükseliş pazartesi görülecek tefasta.

3. umutsuzluk çaresizlik işin temel boyutu. bir de teknik boyutla ilgili olmak gerekir ki çok da derin eğitimlere gerek yok bunun için. investingden günlük mum grafik aç, çek iki çizgi tamamdır.

dikkat ederseniz bandın dibine değene kadar sabredemeyen bir kitle var. o halde grafikteki bu kadar geniş bir bandı aşağı ne kırabilir. üstad mert yılmaz'ın dediği gibi ancak seçim sonucunun cb birinde, meclis diğerinde şeklinde bölünmesi olabilir ki ben onda bile fırlayıp gidecek kur yüzünden 4k altında uzun süre kalacağını sanmam.

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    baska bir siteye yukleyip
    forum linki olarak buraya yapistirmalisin

ornegin hizli resim yukle yaz ordan islemini yap
    NOT dogum tarihin 1980 olsa da cok yasli sayilmassin halledersin aslinda....
    bilgilendirme için teşekkürler. abi ayıbettin windows 98 kurmanın, badsektör onarmanın, tek tek virüs ayıklamanın, çöken bilgisayara 1 gün boyunca yedek yüklemenin cenderesinden geçmiş adamlarız biz bunları yapamazsak kim yapacak?: ) geçen senelerde eski işyerimde çöken hms network programını tekrar kurmam için beni çağırdılar kendimi rambo'nun filmlerinde bu işleri artık bırakmış ama başkanın özel emriyle göreve mecbur dönen elemanlar gibi hissettim vallah: )

5. Bu fon yöneticilerini işe alırken ne gibi kriterlere tabi tutuyorlar acaba?

Mesela tacirler hisse senedi yoğun fon (TKF). Son bir yıla bakıyorsunuz, kör birini fon yönetiminin başına getirseniz bir yılda %100'e yakın getiri sağlayacağı bir dönemde sadece %51 getiri sağlamış. Bu fonda Tacirler'in ismine güvenen tam 8300 zavallı, parasını park etmiş durumda. Muhtemelen sayı daha çoktu da insanların bir kısmı uyandı. Ona en yakın fonlar bile %80 getirmiş (genelde katılım fonları).

Ama Değişken'e bakıyorsunuz, %102 ile bayağı bir hisse fonu gibi hareket etmiş. Kendisine en yakın HSBC Degişken, bir de atak/ agresif değişkenler var.

Bir fonu ortalamanın üzerine çıkarken bir fonu ortalamanın çok altına nasıl inebiliyor? Yönetim bu performansları izlemiyor mu? Siz Değişken'de harikalar yaratırken bu rallilerin rallisi dönemde nasıl böyle zavallı bir performans gösterebildiniz diye hesap sormuyor mu? Her fon için ayrı ayrı biryönetici mi var? Aynı kurum içinde birbirlerinin performansına bakıp sen burda hata yapıyorsun demiyorlar mı acaba?

Şimdi ben Değişken'e baksam, Hisse yoğun fonun daha iyi getiri sağlamasını bekler ve gönül rahatlığıyla oradan da pay alabilirim. Tuzağa düşüyoruz resmen.

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Şuan görünen perşembe gününün cuma açıklanan fiyatı hocam. Cuma günkü yükseliş pazartesi görülecek tefasta.
    Akbank'ta hesabım olduğu için, Cumayı Cumartesiye bağlayan gece Akbank yabancı hisselerinin Pazartesi fon fiyatlarını görebiliyorum. Öyle aman aman bir fark göremedim. Hatta sanki Sağlık Şirketleri fonu düşmüş gibi geldi.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku

umutsuzluk çaresizlik işin temel boyutu. bir de teknik boyutla ilgili olmak gerekir ki çok da derin eğitimlere gerek yok bunun için. investingden günlük mum grafik aç, çek iki çizgi tamamdır.

dikkat ederseniz bandın dibine değene kadar sabredemeyen bir kitle var. o halde grafikteki bu kadar geniş bir bandı aşağı ne kırabilir. üstad mert yılmaz'ın dediği gibi ancak seçim sonucunun cb birinde, meclis diğerinde şeklinde bölünmesi olabilir ki ben onda bile fırlayıp gidecek kur yüzünden 4k altında uzun süre kalacağını sanmam.
    Anketler meclis 290 ile cumhurda gosteriyor , millet 230., Böyle durumda Cumhurbaşkanı seçimi 2 tura kalırsa ,cumhur adayı seçilir sanırım,faleket olmaz

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Anketler meclis 290 ile cumhurda gosteriyor , millet 230., Böyle durumda Cumhurbaşkanı seçimi 2 tura kalırsa ,cumhur adayı seçilir sanırım,faleket olmaz
    büyük ihtimal öyle. ama ful millet ittifakı alırsa da iyi olur. döviz 1 hafta içinde serbest kalıp yükselir artı bu hükümetten korkan yabancı yatırımcı geri dönmeye başlar.

Sayfa 807/1002 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •