Sayfa 596/1002 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Yaptirim disinda bist in dusmesi icin sebeb varmi ?

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Merhaba, hoş geldiniz,
    Bu seviyelerden yeni alım düşünüyormusunuz.
    Bana fazla uçuk gibi gelmeye başladı bist.
    Yabancı malı tepeden verip kaçıyor sanki.
    Sonra bir şekilde düşürüp düşükten geri mi toplayacak acaba.
    Üstad hoşbulduk. Ben her seviyeden alım yaparım çünkü paranın değeri yok. Enflasyon %180 ve negatif reel faiz var. Dolar dersek o da enflasyonun gerisinde. Enflasyon ve daha fazla kazanç sağlayan sadece firmalar var. Borsaya satış gelebilir üstad, hatta çok sert satış gelebilir ama bu uzun vadede gidişatı değiştirmez. Sıfırdan girecek olan arkadaşlara düzeltme beklemelerini tavsiye ederim. Eğer yüklü girecekseniz teknikte düzeltme bekleyin derim. Bir de normal fonlar yanında byf tavsiye ediyorum, orada portföy sınırlaması yok fon yöneticisi için. Fon için ZPBDL, GOH, MAC ideal. Hisse için ayrıntılı araştırma yapılmalı. Enerji şirketleri muhakkak portföyde tutulmalı. Doların güçlendiğini düşünürsek üstad, FED faiz düşürdüğünde gelişmekte olan ülkeler para birimleri değer kazanacak; acaba o mu fiyatlanıyor çünkü dolar bazlı ralli oluyor.

3. hükümet ve yandaşlarının dolar almasanız yükselmez enflasyon da olmaz gibi bir suçlama durumu var milleti. faizi zaten bitirdin, peki ne gelir kaynağı sunuyorsun sen vatandaşa? devlette tanıdığın yoksa mafyadan koruyabileceğin cezalarla dayak yemeyen uzun vadeli bi iş kuramazsın, kursan bile büyük paralar harcanmış ses getirecek bir iş değilse bu fakirlikte iş yapamazsın. işe girsen 6 bin lira maaş. hadi küçük esnafa lafım yok, zaten onlarda 18-20 yaşında gençler çalışıyor, ama antalyada bakıyorsun odanın gecesini 6 bin liraya veren, her sene yeni otel açan milyar dolarlarla oynayan zincir karteller de 6 bin lira maaş veriyor. sen hükümet olarak bu konuyla ilgili ne yaptın bugüne kadar? nasıl bi ortam yaratıyorsun da piyasanın tek gerçeği işçi sömüren açgözlü patronlar oluyor? gelir dağılıyla ilgili ne yaptın ya kömür ve makarna dağıtmak dışında? isviçredeki adam tabi eksi faizi sorun etmez aylık 3000 dolar maaşı olunca. parayı nerden bulucaz onu anlat bize hikaye anlatma.

4. Herkese selamlar
    Ben yıl sonu hedefinin 4500 ler olacağını düşünüyordum ancak 5000 lere varacak gibiyiz.
    BİST 100 dışı endeks de iyi gitti. Çoğu ky orada gibi. O yüzden yabancı çıkışından etkilenmiyor.
    Bu arada Rpd de stopaj var değil mi?
    Orada bayağı bir kar ettim karın yüzde %10 nu vermek istemiyorum
    Nasdaq tecnoloji de zarardayım 7000 lerde maliyet NDXT için. 120 k zarar var orada.
    Birde doğrudan hisseler var 10 adet 250k ile al sat yapmaya çalışıyorum, ya da düştükçe topluyorum.
    Bol kazançlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Borsada bir düzeltme bekliyoruz ama bir türlü gelmiyor, hisse yoğun fonlara ekleme yapmaya fırsat vermediler, bu seviyelerden yeni alım yapmaya çekiniyorum, acaba eldekilerin bir kısmını satayım mı diyorum fakat yüzde olarak zaten düşük miktardalar.
    Yani son derece kararsız kalınan bir dönem oluyor, bir yandan da geliri çok düşük olan fonları satıp bir miktar yabancı hisse ve emtia fonlara girmenin zamanı mı diye düşünüyorum ama orası da henüz bir umut vermiyor, nasıl olacak bu iş anlamadım.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Borsada bir düzeltme bekliyoruz ama bir türlü gelmiyor, hisse yoğun fonlara ekleme yapmaya fırsat vermediler, bu seviyelerden yeni alım yapmaya çekiniyorum, acaba eldekilerin bir kısmını satayım mı diyorum fakat yüzde olarak zaten düşük miktardalar.
    Yani son derece kararsız kalınan bir dönem oluyor, bir yandan da geliri çok düşük olan fonları satıp bir miktar yabancı hisse ve emtia fonlara girmenin zamanı mı diye düşünüyorum ama orası da henüz bir umut vermiyor, nasıl olacak bu iş anlamadım.
    Yabancı hisse fonlarında tek korkum doların düşmesi yoksa bir sıkıntı yok piyasa dipleri gördü bence.
    Bizim piyasa ise bambaşka herhalde seçime kadar 5500 -6000 ler görülecek gibi.
    Hızlı hareket için doğrudan hisse yatırımı daha mantıklı gibi.
    Temel teknik az çok biliniyorsa ilave olarak bir sürü yorumcu var oradan sepetler yapılabilirse zaman da varsa daha mantıklı olabilir.
    Ytd

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Yabancı hisse fonlarında tek korkum doların düşmesi yoksa bir sıkıntı yok piyasa dipleri gördü bence.
    Bizim piyasa ise bambaşka herhalde seçime kadar 5500 -6000 ler görülecek gibi.
    Hızlı hareket için doğrudan hisse yatırımı daha mantıklı gibi.
    Temel teknik az çok biliniyorsa ilave olarak bir sürü yorumcu var oradan sepetler yapılabilirse zaman da varsa daha mantıklı olabilir.
    Ytd

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dolar düşerse bistin etkilenmeyeceğini düşünüyorsunuz yani: ) 18'e kadar belki etkilemez ama 18 altı gelirse ben buralarda kalmasını pek mümkün görmem. paranın gideceği yer bir anda değer kazanan lira olabilir. bloomun ve muhalefetin çöküş söylemine pek de güvenilmeyeceğini gösteren çok olay yaşadık son 1 yılda. bana kalırsa %50 bist %50 abd borsaları hala en mantıklı yatırım. riskli ama yapacak birşey yok dolar düşerse tekrar yükselmesini bekliycez.

18 in alti mumkun degil bence ,ki olursa alim firsati yaratir.orta vadeli abd borsalarinda beklenmeli bence

Sayfa 596/1002 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •