Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bence orta riskli, etliye sütlüye pek dokunmayan, kendi halinde takılan değişken fonlar daha uygun gibi. OBP, EBD, IDY, TE4, SUC, SUA gibi veya TPF.
    Teşekkür ederim hocam sağolasın .bunları bı inceleyim.

2.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Herkese merhaba.
    Ay sonuna doğru mevduat dönüşüm var. EFT limitinden ötürü 6-7 güne yayılacak bir transfer söz konusu. Bu süreçte para piyasası fonu almayı düşünüyorum. Tefastan baktığımda en yüksek ilk 3 performans HYV, EIL ve PPZ görünüyor. Bu ve/veya diğer fonları tanıyan tecrübeli arkadaşlardan fikir alabilir miyim?
    EFT limiti derken herhalde ücret ödemeden yapacağınız transferden bahsediyorsunuz . Ancak ücret karşılığı EFT durumunda ise bnkanın sizden talep edeceği miktar tam hatırlamıyorum ama 25 - 40 tl arası bir şey. Çünkü bu konuda bir açıklama olnuştu. Şahsen ben de EFT yapmıştım ve düşük bir ücret ödemiştim. Bankanız ile konuşmanızı öneririm. İlk kez fon alacaksanız PPF dışında başlangıç olarak düşük riskli değişken fonlara bakabilirsiniz. Buradan fon ismi vermek doğru değil. Mesajları da takip ederseniz bir fikir sahibi olabilirsiniz. Acele etmeyip kendinize zaman tanıyın. Bol şanslar

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kentsel dönüşüme girecek, arsa payı yüksek hurda daire arıyorum.

Yeniler x3 oldu ama böyle gidersek seneye x6 olacak.
    Herkes uyandı finans. Söz konusu para olunca herkes cin gibi oluyor. Ümitlenme derim.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Benimde düşüncem o yönde
    Hatta deprem riskine karşı farklı şehirlerde olursa daha iyi.
    Ucuz, arsa payı yüksek, hurda daireleri imkanlar ölçüsünde toplamak.
    Şehir merkezinde çok zor ama uç noktalarda belki.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Bende fonlara bakıyorum da para piyasası fonları bayağı düşük kaliyo .bunların bir iki tık üstü biseyler var mı mesela osd dikkatimi çekti borçlanma araçları fonu nasıl acaba bilgisi olan arkadaş var mi
    ilk önce vadeniz nedir ? yatırım yaparken ne kadar beklemeyi kabul ediyorsunuz ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    ilk önce vadeniz nedir ? yatırım yaparken ne kadar beklemeyi kabul ediyorsunuz ?
    Şöyle soylim hocam.uygun bı getiri girdugum zaman 1 yıl 2 yıl beklerim .hissede var elimde yüzde 30 civarı filan .kalanida böyle sabit uygun bı getiri elde edersem hisse zarar etse bile burdan sabitlesin .hissede yükselirse bı kaç bedelsiz beklentili hisse ege.bfren filan o şekilde bı yaturimim var .para piyasası fonlarına baktım çok düşük geldi .onun biraz üstü arkadaşın yazdığı fonları incelicem.hisse oranı biraz düşük değişken fonlar yani .selamlar

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    Batı Teksas petrolünü eksiye düşürebilmelerinin sebebi , WTI kontratları vade sonu uzlaşma yönteminden dolayı idi.

Brent petrol kontratlarında vade sonu geldiğinde pozisyonda fiziki teslimat yok. Kağıt üstünde mahsuplaşıyor hesaplar.

WTI kontratında vade sonunda pozisyonu kapatmazsanız / kapatamazsanız , fiziki teslimat var. Sattıysan o petrolü temin etmek zorundasın , alıcıysan da o petrolü almak zorundasın. Yakın vade wtı da fiziki teslimata düşecek olan alıcıların da paniği ile , olay geometrik olarak büyüdü o kontratta.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    EFT limiti derken herhalde ücret ödemeden yapacağınız transferden bahsediyorsunuz . Ancak ücret karşılığı EFT durumunda ise bnkanın sizden talep edeceği miktar tam hatırlamıyorum ama 25 - 40 tl arası bir şey. Çünkü bu konuda bir açıklama olnuştu. Şahsen ben de EFT yapmıştım ve düşük bir ücret ödemiştim. Bankanız ile konuşmanızı öneririm. İlk kez fon alacaksanız PPF dışında başlangıç olarak düşük riskli değişken fonlara bakabilirsiniz. Buradan fon ismi vermek doğru değil. Mesajları da takip ederseniz bir fikir sahibi olabilirsiniz. Acele etmeyip kendinize zaman tanıyın. Bol şanslar
    Sıkıntı da o zaten üstat. Odea'nın bana en yakın şubesi 100 km. Git gel 200 km. Hiç şubeyle filan uğraşmadan mobil bankacılık ile çözeyim diyorum. Şubeye gitmeden ne limiti artırıyorlar ne de yüklü eft yaptırabiliyorsunuz.

Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •