Sayfa 861/1002 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,881 - 6,888 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu fonlardan riski az olup para piyasa fonlarından daha iyi getiren bir kac fon yazar mısınız.uzun süre hisse işlerinden takip edemedim.icersinde hisse oranı az olup mesela ppz yi geçen varmı bildiğiniz. Özellikle değişken veya borçlanma fonlarından olabilir .baktım ben getirilerden en geri para piyasasi kalmış hep.aylik 3vaylik 6 aylık.borclanna fonları bile geçmiş. Öyle gözüküyor tefas uygulamasını indirip baktım ..elimde hisse ve ppz var yeni aldım fonu bu arada. Selamlar...
    ilk önce yatırımınızın vadesi nedir ? ne kadar vadede kertik piyasası fonlarının üzerinde getirme beklentiniz var aradığınız fonda ? en az 3 ay mı bir ay mı yani süre nedir ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarında stopaj indirimi uygulaması sürüyor
    Karar ile yatırımcıların TL cinsinden ihraç edilmiş menkul kıymetlere yönelmelerini teşvik etmek üzere, portföyü TL ve TL cinsinden ihraç edilmiş menkul kıymetler olan yatırım fonlarından elde edilen gelirlerde indirimli stopaj uygulamasının süresi 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak.

Uygulama ile yatırım fonlarından elde edilen gelirlerdeki stopaj oranının yüzde 10 yerine yüzde sıfır olarak uygulanmasına devam edilecek.

Değişken, karma, Eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ve unvanında "döviz" ifadesi geçen yatırım fonları bu kapsamda bulunmuyor.

https://www.ekonomim.com/ekonomi/kur...-haberi-699370

Yalnız aracı kurumlar bu maddeyi anlamıyorlar.GZV fonundan stopaj kesti YFAS,iade için bir yığın uğraştım.Daha önce de globalde aynısı olmuştu.

Burada "serbest fon" ifadesi de yanlış gibi.Serbest hisse fonlarında stopaj yok.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    eıb en revaçta olanıdır
    opl takip eder
    zdd fena değildir
    aslında riskleri ppf nin bir milim üstüdür zaten
    Bunların hangi aracı kurumlara ait olduğunu yazabilirmisiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bunların hangi aracı kurumlara ait olduğunu yazabilirmisiniz.
    eıb qinvest
    opl osmanlı
    zdd ziraat

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    eıb en revaçta olanıdır
    opl takip eder
    zdd fena değildir
    aslında riskleri ppf nin bir milim üstüdür zaten
    Teşekkür ederim hocam bilgi için.incelicem fonları..

6.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    ilk önce yatırımınızın vadesi nedir ? ne kadar vadede kertik piyasası fonlarının üzerinde getirme beklentiniz var aradığınız fonda ? en az 3 ay mı bir ay mı yani süre nedir ?
    Şöyle soylim hocam.yatirimin vadesi konusunda eğer beni tatmin ederse yani para piyasaları üstünde kısa vade olsun uzun vade olsun sürekli kalırım. Hisse işlerini de yavaş yavaş bırakacam.sadece 2 hisse bırakıp bedelsiz hikayesi olanlar filan gerisini satıp fon alacam.hisse düşüşlerde çok psikolojimi bozuyor o yüzden.artik beklemek yoruyor. Onun için ideal bi getiri devam..

7.  Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Şöyle soylim hocam.yatirimin vadesi konusunda eğer beni tatmin ederse yani para piyasaları üstünde kısa vade olsun uzun vade olsun sürekli kalırım. Hisse işlerini de yavaş yavaş bırakacam.sadece 2 hisse bırakıp bedelsiz hikayesi olanlar filan gerisini satıp fon alacam.hisse düşüşlerde çok psikolojimi bozuyor o yüzden.artik beklemek yoruyor. Onun için ideal bi getiri devam..
    Aynı bire bir yaşadığım duyguları yazmışsınız. Evet çok çok uzun vade hisse yatırımı belki iyi getiri olabilir ama bende bundan sonra 5 yada 6 fonda olmayı tercih edicem gibi. Hisse piyasasında psikoloji çok önemli. Bu yaştan sonrada benim için ı ı. Zararda olanları beklemekten başka çare yok. Ama yeni alımlar zor artık. Bazen düşünüyorum da 25 yıldır ne yaptım. İlk aldığım hisseyi tutsam paranın altında kalırmışım. Yapamadıktan sonra züğürt tesellisi. Bırakalımda artık işi bilenler paramızı yönetsin. Herkese iyi bayramlar. Saygılar.

8. Herkese iyi bayramlar.

En düşük risk kısa vadede, Para piyasası fonlarında şuan yıllığa vurunca 40 ve üzeri getiriler var, stopaj muafiyeti de yıl sonuna kadar uzadı.

Risk olarak bir-iki tık üzerinde orta vadede(min 6ay), takibimde stopajsiz tarafta çoklu varlık katılım fonları (ffh, cvk, kcv) var. Bunların benzeri stopajsız fon sepeti fonları da var.

Yüksek risk, uzun vadede(min 3 yıl) her zaman tercihim iyi yönetilen hsyf fonlarında, tabi oynaklığı kaldırabilmek için iyi bir çeşitlendirme(para piyasasi ve altın fonları) yapılması gerekiyor.

Saygılar.

Sayfa 861/1002 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •