Sayfa 75/1002 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 593 - 600 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Bistin manipule edildigi okadar belliki
    Bankalar yemyesil utanmasalar hepsini tavana surecekler kalanlar kan agliyor
    Tupras kac defa taban bozdu
    Verdikce veriyorlar kalkmasin diye

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Aslında zararınız yüzdesel olarak bir çok arkadaşdan da düşük olabilir. Ama portföy büyük olunca tabi zarar da büyük oluyor.
    Selam Sn. Tbey
    Diğer fonların ( döviz, altın yurtdışı hisse vs) hadi dolar kuru yüzünden düşüşünü anlarım da değişken fon hiç mi hedge yapmaz.? Viopta short yapsa mesela ne güzel olurdu. Borsanın düzeltmeye gideceğine söylüyorlardı zaten orada burda.

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustadim bakin kendiniz yazmissiniz
    Amac yatirimciyi heryerden sikistirip yeni sisteme zorlamak
    O algiya da girmissiniz 😀
    Herkesin kendi secimi belki de bu yapacaginiz dogrudur bilemeyiz suan
    Şu an sağlıklı düşünemiyorum üstadım, bize ya mevduat ya beton diyorlar, gerçi oradan da darbe yeriz bu gidişle.
    En iyisi biraz hareketsiz kalıp ortalığın yatışmasını beklemek, ani karalar daha çok zarar ettiriyor insanı.

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Trust hos geldin. Emmi de zararini hesapladi. Tam tamina 141.881 Tl. Biz bunu cikaririz.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Üstadım selam saygılar, tekrardan hoş geldiniz,
    biz ne zararları gördük 2018 de inşallah bunları da atlatacağız hep beraber
    Bol kazançlar dilerim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Yalnız değilsin. Burada hemen hemen herkes senin durumunda. En kötü şey kararsızlık. Kararını ver. Kar da etsen zarar da etsen ders çıkarmaya bak. Böyle bir zarar yazmamız bizim hatamız değildi.
    Orası öyle çoğunluk aynı durumda, benden beteri de var iyisi de, ama ben yine de kendime kızıyorum bu çıkışa aldanmamak gerekiyordu, neyse sağlık olsun diyelim dersimizi ağır şekilde aldık, hem dövizden hem borsadan.

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Selam Sn. Tbey
    Diğer fonların ( döviz, altın yurtdışı hisse vs) hadi dolar kuru yüzünden düşüşünü anlarım da değişken fon hiç mi hedge yapmaz.? Viopta short yapsa mesela ne güzel olurdu. Borsanın düzeltmeye gideceğine söylüyorlardı zaten orada burda.
    akşam dolar viopu kapalı olduğu için yapamamışlar. sabah da iş işten geçmiş. forex falan da olmuyor demekki bu fon işlerinde. bence dolarcıları cezalandırmak için kasten akşam yaptı açıklamayı. sanki liranın erimesi bizim suçumuzmuş gibi.

2018 dede aynısı oldu ,15 gunde kur patlatıp ,faize gecildi

8.  Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    Bir risk aldık ve tutmadı. Ben totalde anaparamdan yemedim ama hatalı yatırım yaptığım için OPB ve OPL değişkenler hariç sattım, zararım size göre çok fazla ama karda marjım kalmadı, maaşlı çalışan olarak fazlası beni zorlar.
    Yanlış kurgulamışım, bu süreçte kafamı toplayıp nasıl ilerleyeceğime bakacağım.
    HYSFleri tercih sebebim hedge yapmalarıydı, toplantıdayken bile hisse takip ediyordum. Kendi hisselerimi almaya geri döneceğim gibi, bizde bu şansla bir de yabancı borsalar üzerimizden geçerler.
    Yazdığınız ilk cümle için teşekkür ederim, yaşadığım bu zor günde destek oldu.

Sayfa 75/1002 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •