Sayfa 517/1002 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. bu ayın şampiyonları temiz enerji (alternatif enerji) ve FİNTECH VE BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ fonları olmuş

risk oranına göre en kütü performansı da kıymetli madenler olmuş

2. AZİMUT PORTFÖY EMTİA FON SEPETİ FONU çıkıyormuş. İzahnamesi mevcut, değerlendirilebilir.
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Osmanlı Yatırımdan iki fon sepeti fonu geliyor:

Agresif Fon Sepeti Fonu (OIL)
    Dengeli Fon Sepeti Fonu (OIR)

Anladığım kadarıyla 1. Fon Sepeti Fonunda aradıklarını bulamadılar; getiri olarak mıymıy bir fon çıktı ve sadece 65 yatırımcısı var.

TEB Portföy de Tarım ve Gıda Teknoloji Fonunu alıma bugün açtı (TGX).

Rota Portföyün ardından Yapı Kredi de İklim Değişikliği Çözümleri Değişken Fonunu sunacak (YPC).

Gözden kaçırmış olanlar için Deniz Portföy de Tarım ve Gıda Değişken Fonunu sunmuştu (DFC). Metaverse Fonu (DVT) ve Elektrikli Araçlar Fonu da (DYN) yolda. Deniz Portföy, son dönemlerde çok aktif. Ardı ardına fonlar açtı.

HSBC Portföyün (bankacılıktaki) rakiplerine göre hiçbir tematik fon topuna girmemesi de ilginç.
    Fon Sepeti fonlarının getirileri hiç de tatminkar değil.Şu an vergi avantajları var.İçerikleri de genelde sabit, gereksiz yere fon işletim ücreti ödeniyor.Agresif fon sepeti alacağıma HSA*TGA*KUB ile portföy oluşturunca çok güzel sepet oluyor.HSA ve TGA da da 1 yıl üstünde vergi yok.Hatta biraz da TTA ya da OTJ gibi altın/emtia fonu ekledin mi her şeye yatırım yapmış oluyorsun.Dünya kadar fonu da takip etmek durumunda kalmıyorsun.KUB tematik fonlardan geri kalmıyor pek.Zaten hepsi temelde dolara bağlı.

4.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Fon Sepeti fonlarının getirileri hiç de tatminkar değil.Şu an vergi avantajları var.İçerikleri de genelde sabit, gereksiz yere fon işletim ücreti ödeniyor.Agresif fon sepeti alacağıma HSA*TGA*KUB ile portföy oluşturunca çok güzel sepet oluyor.HSA ve TGA da da 1 yıl üstünde vergi yok.Hatta biraz da TTA ya da OTJ gibi altın/emtia fonu ekledin mi her şeye yatırım yapmış oluyorsun.Dünya kadar fonu da takip etmek durumunda kalmıyorsun.KUB tematik fonlardan geri kalmıyor pek.Zaten hepsi temelde dolara bağlı.
    Dedikleriniz cok dogru. Bu zamana kadar olan getirilere bakilirsa - fonlarin gelecekte performansi bozulmazsa ideal , dengeli portfoyun bu olacagini dusunuyorum. Yatirimcinin risk algisina beklentisine gore oranlar degisebilir.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    AZİMUT PORTFÖY EMTİA FON SEPETİ FONU çıkıyormuş. İzahnamesi mevcut, değerlendirilebilir.
    Saygılar.
    GBC ne cektirmisti zamaninda tum fon topigine, neredeyse 5-6 ay surundurmustu onun gibi olmasinda :D

5.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    Dolar seçime kadar yavaş yavaş artarak 25 bandında yaklaştıkça ev fiyatları sürekli güncellenecektir, ancak çok hızlı bir atak (Aralık gibi kur %100 sıçrarsa-8.50'den 17'ye) yani 17'den 34'e 1 yıldan kısa sürede gelirse ev fiyatları tl bazında 2'ye katlayamaz dolayısıyla dolar bazlı daha da ucuzlar, sonrası malum zaten ülkede yerliye ait özel mülkiyet kalmaz...
    1 aydır ev fiyatlarının tl bazlı sabit kaldığını görüyorum, konut kredisi 200.000'den fazla çıkmıyormuş artık. Bloombergde 2 haberden 1'i sanayiciye ticari kredi çıkmıyor röportajı :D

6.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    BIST 140$ altında geriledi, teknik ve temel olarak 130$ altına düşmesi mümkün gözükmüyor(şimdilik) ama 2 ay daha buralarda oyalanır gibi.

140$'dan BIST'e girip, 1 yıl içinde %10 bile koysa(Net Eurobond faizinden fazla), 154$ olur ki çok da zor gözükmüyor.(1 ay önceki seviyeler

Yabancı takas oranı %33(Rekor 2007'de %72)
    BIST 148'e geldi ancak kur şoku veya dünya konjoktürü nedeniyle(mesela Tayvan) değişebilir.

Yabancı takası da %32.82'ye geriledi, sadece patronlar sermayeleriyle geri alım yaparak borsayı tutuyor gibi, temel olarak 130$ alt da mümkün görünmeye başladı

7.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    AZİMUT PORTFÖY EMTİA FON SEPETİ FONU çıkıyormuş. İzahnamesi mevcut, değerlendirilebilir.
    Saygılar.
    Yabancı Fon Sepeti Fonunda zaten belli başlı emtialar yok muydu? Yerli ağırlıklı mı farkı ne acaba? Bu arada buğday vs bunlar da emtia mı sayılıyor yoksa gıda fonuna mı girer?

8. Bakıyorum getiri düştükçe çoğu yatırımcı gözünü karartmış riski yüksek fonlara girmiş. Benim delikanlı YFV diye bir fon almış. 2 aydır yerlerde sürünüyormuş. Mevduat faizinden az getirmeyi başarmış. Kira sertifikası katılım fonu !! Kiralar çok düşmüş demek ki....

Bugün %0,61 düşmeyi başarmış. Fon yönetimini yakın markaja aldım. Bir şeyler yakalayacağım gibi ...... Bakalım bu ülkede her seviyede insan bulunduğu konumu nasıl sömürüyor ? Dayısı olan yırtıyor ama amcası olana hiç acımazlar, ezer geçerler...

Sayfa 517/1002 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •