Sayfa 995/1002 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,953 - 7,960 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Merhaba bir sorum olacak bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim. Eşimin vadesiz mevduatta bir miktar dövizi vardı bende vadesizde kalmasın risksiz dolar fonu alalım bakmasa da damlar dedim. Bu yüzden dolar olarak yapıkredi balat serbest döviz fonu aldık. Fonun içeriğinde %58.94 özel sektör dış borçlanma araçları, %38.25 kamu dış borçlanma araçları, %2.29 döviz, %0.5 kamu kira sertifikaları (döviz), %0.2 yatırım fonları katılım payları var. Bu fon son bir ay %0.16 zarar yazmış. Eşim de soruyor hani hiç düşmeyecek az da olsa dolar getirisi getirecekti diye.. Bu fon hangi nedenle düşmüş olabilir..

2.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Merhaba bir sorum olacak bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim. Eşimin vadesiz mevduatta bir miktar dövizi vardı bende vadesizde kalmasın risksiz dolar fonu alalım bakmasa da damlar dedim. Bu yüzden dolar olarak yapıkredi balat serbest döviz fonu aldık. Fonun içeriğinde %58.94 özel sektör dış borçlanma araçları, %38.25 kamu dış borçlanma araçları, %2.29 döviz, %0.5 kamu kira sertifikaları (döviz), %0.2 yatırım fonları katılım payları var. Bu fon son bir ay %0.16 zarar yazmış. Eşim de soruyor hani hiç düşmeyecek az da olsa dolar getirisi getirecekti diye.. Bu fon hangi nedenle düşmüş olabilir..
    Eurobondun değeri düşerse düşer tabii ki cds ve eurobondun değerine bağlı

3.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Merhaba bir sorum olacak bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim. Eşimin vadesiz mevduatta bir miktar dövizi vardı bende vadesizde kalmasın risksiz dolar fonu alalım bakmasa da damlar dedim. Bu yüzden dolar olarak yapıkredi balat serbest döviz fonu aldık. Fonun içeriğinde %58.94 özel sektör dış borçlanma araçları, %38.25 kamu dış borçlanma araçları, %2.29 döviz, %0.5 kamu kira sertifikaları (döviz), %0.2 yatırım fonları katılım payları var. Bu fon son bir ay %0.16 zarar yazmış. Eşim de soruyor hani hiç düşmeyecek az da olsa dolar getirisi getirecekti diye.. Bu fon hangi nedenle düşmüş olabilir..
    Aradığınız kritere göre Yanlış tercih yapmışsınız ama sandığınız kadar da yüksek riskli değil seçiminiz.

Bu arada TEFAS da hiç bir zaman sıfır risk asla negatif getiri getirmez denilecek fon yok bilginize. Teorik olarak hepsi günlük olarak zarar edebilir. Etti de.

Bankanın yatırım danışmanına sorun bunun için çalışıyorlar orada. Yada en güzeli kendiniz geliştirin. Mesela sorduğunuz tip için bir hafta önce kadar burada mesajlar olması lazım.

Hazıra konmak yönlendirilmeyi kabul etmektir.

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ayrıntıları tam olarak bilmek gerekiyor ama görünüşte kârlı bir yatırıma benziyor, riski de yok değil bazı avm'ler çok iyi çalışırken bazıları sinek avlıyor, buna benzer bir yatırım ankamall avm'de vardı, fon şeklinde değildi tabi girip girmemekte kararsız kalmıştım.
    Fakat bu fondan çıkması sıkıntıymış gerçekten satın alacak birini bulmak çok zor, %20 zararına satmak da biraz saçma olmuş.
    Bir şey söylemek zor gerçekten, iyi bir yatırım da olabilir, giren pişman da olabilir, gayrimenkul Yatırım Fonları aslında daha önce olmalıydı bu konuda geç kalındı.
    Hocam bugün konuştum değerlemesini spk yapmış ocakta tamamen açılacakmış yüzde yüz yeni değerleme bekliyorlarmış %20 yi koymalarının sebebi uzun vade tutmak içinmiş özellikle sordum neden bu kadar yüksek diye avmnin etrafı projeymiş zaten araplara satılmış dedi %70-80 ini işte yeri nerde onu bilemedim bursada uzaksa kimse gitmez gibi bu beni düşündürüyor girecek olan var mı

5.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Hocam bugün konuştum değerlemesini spk yapmış ocakta tamamen açılacakmış yüzde yüz yeni değerleme bekliyorlarmış %20 yi koymalarının sebebi uzun vade tutmak içinmiş özellikle sordum neden bu kadar yüksek diye avmnin etrafı projeymiş zaten araplara satılmış dedi %70-80 ini işte yeri nerde onu bilemedim bursada uzaksa kimse gitmez gibi bu beni düşündürüyor girecek olan var mı
    ben 100 bin lira olursa yatırırım dedim. imkan olursa arıyacaklar. üç beş sene içinde 20'ye katlama potansiyeli varsa o da yeter bana.tüm parama cesaret edemiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Sayın Lemon,
    Çok teşekkür ederiz. Oynaklığı az fonlara ilgim var. Bilgi verebilirseniz sevirim.
    Tavsiye verebilecek kadar tecrübe sahibi değilim hocam.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Bazı fon sepeti fonlarının satışı neden t+3 ?

8. fon seçerken dikkate alınabilir bir kaynak olabilir.

https://twitter.com/FonTurkey

Sayfa 995/1002 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •