Sayfa 746/1002 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dostlar piyasaların karışık olduğu bu ortamda en doğru çözüm, değişken fonlardır ama güzel ülkemizde değişken fonların durumu vasat. bu noktada nhy, hvz ve rpd gibi birkaç fon göze çarpıyor. özellikle nhy olmak üzere değişkenler konusunda fikri olan arkadaşlarımızdan istifade etmek isterim. bol kazançlar dileğiyle.
    nhy yanlış yazmışım. nrc olacaktı

2. Bende sepet var üstadım, uzun vadeci olduğum için hiçbirini satmadım ve üstüne ay be ay ekleme de yapıyorum ama hadi N***q'ı geçtim TGE düşündürüyor beni, bakalım sonumuz hayrolsun

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    nhy yanlış yazmışım. nrc olacaktı
    RPD dışında değişken fon yok türkiyede bence. HVZ son 3 ay yerinde saymış. endeksle paralel gitmiş..nerde kaldı değişkenliği? NRC deseniz aylarca yatay gidip son 1 haftada durumu kurtarmış. o da açıklanan önlem paketi ile bistin zorla yükseltilmesi sayesinde, yoksa tepe aşağı gidiyormuş.

4. Altını bir tık geçiyor diye ( yıllık %2-3 relatif ) Mkg altın fonunu almıştım. O da döndü dolaştı, altın ile eşitledi getiriyi. Yanı kıymetli maden sertifikaları alıyorlar, bunların yine kıymetli maden cinsinden getirisi var. Uzun vadede nasıl altının üstüne çıkamıyor bu altın fonları anlayamıyorum. Muhtemelen yönetim ücretinden ama keşke haketseler.
    Zaten çuvalla altın fonu içinde sadece bir iki tanesi altın ile aynı, gerisi altının gerisinde.
    Altından az getiren altın fonu.
    Döviz bazında faizli enstrüman eurobond alıp dövizden az getiren eurobond fonları..
    Gerçekten şaka gibi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Altını bir tık geçiyor diye ( yıllık %2-3 relatif ) Mkg altın fonunu almıştım. O da döndü dolaştı, altın ile eşitledi getiriyi. Yanı kıymetli maden sertifikaları alıyorlar, bunların yine kıymetli maden cinsinden getirisi var. Uzun vadede nasıl altının üstüne çıkamıyor bu altın fonları anlayamıyorum. Muhtemelen yönetim ücretinden ama keşke haketseler.
    Zaten çuvalla altın fonu içinde sadece bir iki tanesi altın ile aynı, gerisi altının gerisinde.
    Altından az getiren altın fonu.
    Döviz bazında faizli enstrüman eurobond alıp dövizden az getiren eurobond fonları..
    Gerçekten şaka gibi.
    Hakikaten artık pişmanlık oldu üstad.
    Madem uzuncuyuz, hesapta gr veya döviz biriktirsek daha uygun gibi.
    BYF lerde de dilim yandı bir sefer bundan sonra girmem onlara, satış rakamını tutturamıyorum.
    Makas ya da KGV de olmasa tamam ama onlara rağmen diyoruz artık.
    Syg.

6. Değişkenlerden RPD ve HVU en çok göze çarpanlar bunlar aktif olarak hisse oranını arttırıp azaltıyor bu dönemde bu iki fondan sepet yapılır mı acaba ne diyorsunuz

7. Değişken&Fon sepeti:

Tarım&Emtia&Kıymetli Maden

Yerli&Yabancı Hisse

PPF&Borçlanma Araçlar (ADET kolonu MK)

8. IPJ, YTD, TMG VE IPV konusunda inanılmaz hayal kırıklığı yaşıyorum... 1.5 senedir parayı erittiler... zarar büyük... inat ettim, zararına çıkmıyorum. battı balık yan gider...

Sayfa 746/1002 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •