Sayfa 923/1002 İlkİlk ... 423823873913921922923924925933973 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,377 - 7,384 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Hisse yoğun alacak olsanız ne alırdınız?

2. Altın ve gümüş fonlarıyla ilgili kafama takılan bir soru var.

Dün ons gümüş %2, ons altın %0,5 değer kaybetti. Tefastan bakıyorum gümüş fonları %2 civarı düşmüş, altın fonları %1 artmış.

Altın ithalatına koyulan kota düzenlemesi bu duruma neden olabilir mi?

3. Endeks sabah eksi oluyor hisse yoğun fonlara ekleme yapayım diyorum, sonra artıya geçiyor iptal ediyorum, akşam nasıl kapanacağı belirsiz tabi, ufak bir düzeltme geldi herhalde kademeli alayım diyorum ama belli olmuyor, ya gözü karartıp alacağız, ya da biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan.

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Endeks sabah eksi oluyor hisse yoğun fonlara ekleme yapayım diyorum, sonra artıya geçiyor iptal ediyorum, akşam nasıl kapanacağı belirsiz tabi, ufak bir düzeltme geldi herhalde kademeli alayım diyorum ama belli olmuyor, ya gözü karartıp alacağız, ya da biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan.
    Az risk almak için bist30 fonlarından alırdım herhalde.
    Düzeltmede ufak tahtaların canına okuyacaklar.
    Düzeltme diye diye düzeltmede gelmeden millete arkasından baktıra baktıra çıkarıyorlar o da ayrı mesele.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Hisse yoğun alacak olsanız ne alırdınız?
    daha önce de 2 kez yazdım. artık hangi hisse yoğunu seçeyime alternatif olarak , hisse yoğun fonlardan kokteyl olarak hazırlanmış, beyaz adamın (white portföy) fon sepeti fonu var. APAÇİ

[IMG][/IMG]
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Az risk almak için bist30 fonlarından alırdım herhalde.
    Düzeltmede ufak tahtaların canına okuyacaklar.
    Düzeltme diye diye düzeltmede gelmeden millete arkasından baktıra baktıra çıkarıyorlar o da ayrı mesele.
    bist30 fonlarını hiç düşünmemiştim aslında doğru olabilir, gerçi onlar için de geç kaldık ama en azından götürüsü daha az olur.
    bu gidişle düzeltme olsa bile ufak ufak olacak herhalde, aslında hisselerde çakılıp kalmasaydım ağırlığı arttıracaktım ama oradan da darbe yedim benim hisseler bir türlü gitmeyince satıp çıktım, şimdi de fonlar için geç oldu,
    bir yandan da borsadan ümidi kesip 5 ay önce hisse fonlardan çıkıp daire almıştım onu da satmak mümkün değil.
    yani her yerden darbe yedim maalesef, kısmet diyelim artık.

7.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Altın ve gümüş fonlarıyla ilgili kafama takılan bir soru var.

Dün ons gümüş %2, ons altın %0,5 değer kaybetti. Tefastan bakıyorum gümüş fonları %2 civarı düşmüş, altın fonları %1 artmış.

Altın ithalatına koyulan kota düzenlemesi bu duruma neden olabilir mi?
    fonların hesabı ons usd ve MB kuruyla yapılıyor. Komple ithalatı yasaklasalar fondaki altın fiyatını etkilemez.

8. Takip listemde 28 tane fon var.
    Fon sayılarını artırıp analizleri çeşitlendireceğim fırsat buldukça.
    Dikkatimi çeken bazı hisse senetlerindeki fon durumları...

Sayfa 923/1002 İlkİlk ... 423823873913921922923924925933973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •