Sayfa 913/1002 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,297 - 7,304 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var... bist'te uzun vadeli ana portföy dışında bir de atıyorum toplam 300 bin gibi al sat portföyü oluşturduğunuzu ve bunun içine 10-12 hisse koyduğunuzu düşünün... her bir hissenin 25 bin lira dolayında olduğunu düşünelim... al sat vadenizin de 1 hafta olduğunu varsayalım... bu durumda her bir hissede yüzde kaç karı gördüğünüzde düşünmeden satarsınız? ben böyle bir portföyü yeni oluşturdum ve 1 haftada yüzde 10 kar gördügüm hisselerden hemen satıp çıktım ve geride kalan hisselerden aldım vs vs... aynı mantıkla portföyü yumurtlatmayı düşünüyorum. ilk bir hafta için işler iyi gitti ama bu böyle devamlı gidecek değil tabii... terste kalabileceğim hisselerde uzun vadeli durabilirim de... bunların hiç biri yan tahta değil ayrıca ve sağlam hisseler... sorumu tekrarlayayım... siz böyle bir portföy yapmış olsanız, haftalık vadede satım için kar oranınız kaç olurdu? yüzde 5? yüzde 10? yüzde 20?... selamlar herkese...
    Naçizane tavsiyem %3 e bile razıyım haftalık. Saygılar

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var... bist'te uzun vadeli ana portföy dışında bir de atıyorum toplam 300 bin gibi al sat portföyü oluşturduğunuzu ve bunun içine 10-12 hisse koyduğunuzu düşünün... her bir hissenin 25 bin lira dolayında olduğunu düşünelim... al sat vadenizin de 1 hafta olduğunu varsayalım... bu durumda her bir hissede yüzde kaç karı gördüğünüzde düşünmeden satarsınız? ben böyle bir portföyü yeni oluşturdum ve 1 haftada yüzde 10 kar gördügüm hisselerden hemen satıp çıktım ve geride kalan hisselerden aldım vs vs... aynı mantıkla portföyü yumurtlatmayı düşünüyorum. ilk bir hafta için işler iyi gitti ama bu böyle devamlı gidecek değil tabii... terste kalabileceğim hisselerde uzun vadeli durabilirim de... bunların hiç biri yan tahta değil ayrıca ve sağlam hisseler... sorumu tekrarlayayım... siz böyle bir portföy yapmış olsanız, haftalık vadede satım için kar oranınız kaç olurdu? yüzde 5? yüzde 10? yüzde 20?... selamlar herkese...
    Haftalik %5 cok iyi.her ay haftada % 5 tutturmak müthiş.ayda %20 yilda%240

3.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Haftalik %5 cok iyi.her ay haftada % 5 tutturmak müthiş.ayda %20 yilda%240
    bir yanlış anlaşılma olmasın, ben tek tek hisse bazında yüzde kaç karı gördüğünüzde satarsınız diye sordum... portföyün genelinin kar artışı değil meselem.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    bir yanlış anlaşılma olmasın, ben tek tek hisse bazında yüzde kaç karı gördüğünüzde satarsınız diye sordum... portföyün genelinin kar artışı değil meselem.
    yöresel haftalık mevdu karşılığı x 3 ve üzeri şeklinde ... çünküm terse olduğunuzda paranın zaman maliyetini enflasyonu da hesaba katmalısınız... çünkünün çünküsü aldığınız hisseler % 100 ederinin altında hisseler olmayacak şu günsayalarda... değil mi?

hella sis farları eşliğinde...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    burda çoğu kişinin hisselerini tek tek takip edecek zamanı olduğunu sanmıyorum. ama ipucu olması açısından wall street'te on katçılık diye bir kavram vardır. hisseyi ona katlamadan satıyorsan başarısızsın derler ve soros olsun warren buffet olsun bu inatları sayesinde zengin olmuştur. ben şahsen toplam portföy aylık bazda faizden iyi getirdikçe elimde tutarım sınırı yok. çünkü düzgün şirketler seçtiysen bu ay geri kalan hisse gelecek ay açığı kapatıyor genelde. hisse her ay %5 yapmalı yoksa satarım gibi söylemler tamamen yanlış borsa öyle birşey değil.

6.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    10-12 hisseden oluşacak portföy yapacaksam direkt fon alırım zaten. 10-12 hisseyle ortalama bir yatırım fonunu bile geçmen İMKANSIZ.

kâr realizasyonu için ise bir üst sınır yok bence. Giden hisseyi neden satayım ki? Hisse diyelim ki %40 gitmiş 1 haftada. neden satayım ki gidiyor işte? sağlam bir düşüş olur, trend bozulur ancak o zaman satarım.

"ucuz kalmış" rağbet görmeyen hisseleri almam. ucuz mal dandik maldır. Belki yıllarca "ucuz" kalacak? Sağlam bir yukarı dönüş olursa fiyatı ucuz olmaktan çıkarsa o zaman alırım.

Haftada %10 kazanç süper ya

Şirkette işler iyi gidiyorsa satmak hiç mantıklı değil bana göre, ben öyle yapıyorum
    Ama artık yoruldum ve kendi işime odaklanmak istiyorum. Bu yüzden yavaştan fonlara geçiyorum. Arada sektör takip edip ağırlık değiştirmeyi istiyorum. Bakalım becerebilecek miyim

Değişken fonlar sizin dediğinize daha uygun ama haftalık değil oradaki hareketler, hedefe ne zaman gelirse falan bakıyorlar

Sayfa 913/1002 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •