Sayfa 951/1002 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. %10 stopaj da var yazmamışım... Kafamı karıştıran şu oldu, elimdeki kapalı uçlu fonlardan birisini incelediğimde yaklaşık 1.5 yılda tl bazında 2kat artış olmuş. Bunu satmam mı lazım, yoksa vade sonunu beklersem daha iyi mi olacak getiri yönünden. Atıyorum, fonu pazarlarlarken döviz mevduat eşleniği %5 civarı demişlerdi, ama tl karşılığına bakınca getiri çok çok daha yüksek. Benim düşüncem mi yanlış? Sonuçta fonu satmak istersem
    fonun tl fiyatı x adet / döviz kuru olmayacak mı?

2. Kafam gitti iyice 🥴

3. Yoksa fonun şimdiki tl fiyatı - dövizin şimdiki değeri kadar kar oluyor da. Buna erken çıkış cezası ekleyip, %10 stopaj mı düşüyoruz?

4. Galiba son yazdığım... Aşağı yukarı hesaplayınca mevduat eşleniğine benzer bir değer buldum. Benzer tutar için pazarladıkları 1 aylık mevduat eşleniği getirisi 94 birim civarı olurken, fon mevcut birim fiyatı eksi şimdiki döviz kuru yapıp18 aya böldüğümde de 100birim civarı oldu...

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Rpd +1,08
    rık +0,92
    yas +0,57
    mac +2,58
    fub +0,06
    yay +1,63
    Hocam be mesaji gece yarisini 12 dakika gece yazmissiniz. Peki bu değerlere erişimi nereden bakıyorsunuz. Ben tefasda yayinlanmasini bekliyorum

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Hocam be mesaji gece yarisini 12 dakika gece yazmissiniz. Peki bu değerlere erişimi nereden bakıyorsunuz. Ben tefasda yayinlanmasini bekliyorum
    https://eyatirimci.mkk.com.tr/portfolio-balance

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    20 yıllık uzaktan ve 5 yıllık aktif yatırım fonu hayatımda ilk kez değişken fonların benden daha usta manevralar yaptığını hissetmeye başladım. hayret. ne değişti acaba..
    EIB EIC RPD bende olanlar...
    Bu aralar bayağı iyi gittiler.

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Her fon olmamak üzere bazı fonlar fiyatları mkk e-yatırımcı sistemine giriyorlar akşamdan. Oradan bakabilirsiniz sizde.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 951/1002 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •