Sayfa 473/1002 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. süper bononun çıkacak olması hangi fonlara yarar?
    devlet tahvili içerenler bundan fazlasıyla zarar yazar. Sanırım açıklandığı gün fonu bozdursak çok fazla etkilenmeyizç Ama hangi fona park etmek lazım ?

2. Nasil bisey cikacagina bagli. Super kahramandan super kahramana degisiyor. Superman mi gelir spiderman mi yoksa thor mu gelir ? Cekiciyle tum piyasanin kafasina vurur vurur gecer mi ?

Turkiye gazatesi surmanset atmis 3 ayda %20 faiz , yillikta %80 faiz diyorlar. Bence bu piyasaya thor un cekici etkisi yapar. Ne bist kalir , ne dolarin yukselisi , ne bu enstrumandan fazla kazandiracak bir fon.

Bir sey yapmayip izleseler , yeni enstruman cikmazsa veya yeni enstruman olu dogup bekleyen etkiyi yapmazsa , dolari nerelerde goruruz kim bilir. 18-20-24 . Enflasyon - devaluasyon sarmali devam eder diye dusunuyorum. KKM sebebiyle hazineye de cok yuk olunur. Gerci yeni enstruman ile yine hazineye yuk binecek ama...

Dolaylida olsa direkt olmasa bile faiz artisi gelecek diye dusunuyorum. Super bono olabilir turkiye gazetesi yazdigi gibi. Enflasyona endeksli tahvil olabilir enflasyon + politika faizi.

Bekleyip gorecegiz artik.

Yapraksiz Yonca ustad anket yapti mi acaba yarin icin merkez bankasi kararinda ne bekliyor forumdaslar.

Kavcioglu bey uzun zamandir tv de gozukmuyor ve hic aciklama yapmiyor. Hep nebati bey on planda.

3. 1 yıllık yaparlarsa ben doların en fazla 15 görüp 1 hafta içinde geri 16 lara geleceğine eminim. ama 3 ay yaparsa darbe daha ağır olur. açıklansın fonumu öyle satarım diyen arkadaşlar var: ) 18 aralığı unutmayın. döviz ağırlıklı fonum olsa şu gidişatta ben de satmaya cesaret edemem de..bari viopa teminat koyun bi bomba patlatırlarsa hemen usd/try şortlayıp en azından döviz tarafını heclersiniz.

Aksam 19.30 gibi aciklansa sen emir versen bile yarin T+1 den emir girilir
    yani ikinci gun ogleden sonra para sana gelir biraz dusmus olur ........

Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    süper bononun çıkacak olması hangi fonlara yarar?
    devlet tahvili içerenler bundan fazlasıyla zarar yazar. Sanırım açıklandığı gün fonu bozdursak çok fazla etkilenmeyizç Ama hangi fona park etmek lazım ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. https://twitter.com/TuncerSengoz/sta...-kd3Nb9YEw3FSA

%80 oranlı süper bono çıkması demek, bankaların elindeki 100tl değerindeki tahvillerin 20tyle düşmesi demek.
    Aktifleri 1 saat içinde erirse, pasif tarafında özsermaye çöker, küçük bankalar sallanır Maazallah

6. ....... fonunun portföyünde bulunan DSP Group Inc (DSPG) hissesi dikkatimi çekmiştir .

şöyle ki , 02.12,2021 de 21.276 dan 1.219.014 tl lik almış olduğunuz bu hisse , alımdan hemen sonra alım satıma kapandığı görülüyor

Yaptığım inceleme de 2021 yılının son ayından itibaren alım /satım görünmüyor

bu şirketin ve aldığınız hissenin akıbeti hakkında e-posta yoluyla tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum

-----------------------------------------------------------
    CEVAP:

Değerli Yatırımcımız,

Kurumumuza ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

.....Fon portföyünde yer alan DSP Group INC.’e ait hisse senetleri 2021 yılı Aralık ayı itibariyla işlem görmüş olduğu Nasdaq borsa kotundan çıkartılmıştır. Bu gelişmeyi takiben 22 USD birim pay değeri üzerinden ilgili kıymetin fon portföyünden çıkartılması için başvurular gerçekleştirilmiş ve ödemenin yapılması beklenmektedir. Bu süreçte ilgili kıymet fon portföyünde değerlenmeye devam edecektir.

Bilginize sunarız,

Saygılarımızla
    -------------------------
    BEN: kottan çıkarılan hisseyi atılmadan hemen önce alan fonla işim olmaz ,,, satış vermişimdir

7. Dspg hissesi IJC fonu portfoyunde mevcut. Soz konusu fon IJC mi acaba ?

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Dspg hissesi IJC fonu portfoyunde mevcut. Soz konusu fon IJC mi acaba ?
    isim vermem doğru olmaz , Ancak şuru söyleyebilirim BİST te kottan atılan hisseler genellikle gözaltı pazarında olan hisseler içinde yer alırlar .. hangi hisse senedi fonu olursa olsun gözaltı pazarından hisse aldığını ben görmedim
    Ama yurt dışı hisselere gelince , kimsenin dikkatini çekmez düşüncesiyle neidüğü belirsiz hisseler alınabiliyor
    Bu gün tüm içinde yabancı hisseler olan fonlara satış verdim , tabi tek sebep bu değil doların ne halt edeceğini bilen yok , yabancı fonlar son bir haftadır doların hatırına biraz yükseldi

Sayfa 473/1002 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •