Sayfa 870/1002 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,708
    usd bazlı alınabilecek getirisi ppf benzeri makul olan fon önerebilir misiniz? tefasta PAL fonunu gördüm mesela.. bundan daha iyisi var mı?

2. Merhaba. Bir akıl danışmak istiyorum.

T+3 satış valörlü fon için satış emri 3 Temmuz sabah 10'da verilirse para hesaba 6 Temmuzda mı gecer yoksa 7 Temmuzda mı?

3.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Merhaba. Bir akıl danışmak istiyorum.

T+3 satış valörlü fon için satış emri 3 Temmuz sabah 10'da verilirse para hesaba 6 Temmuzda mı gecer yoksa 7 Temmuzda mı?
    Hangi fon olduğuna göre değişir
    Arada amerika tatili vardı sanırım

4. Tatil gibi durumlar söz konusu değilse 6'sında hesaba geçmesi gerekir

5. Paramızın enflasyona karşı erimemesi hepimizin ortak derdi ve mücadelesi sanırım. Bu günleri nasıl stressiz atlatırız bilemiyorum. Saygılar

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    usd bazlı alınabilecek getirisi ppf benzeri makul olan fon önerebilir misiniz? tefasta PAL fonunu gördüm mesela.. bundan daha iyisi var mı?
    İyi mi incelemedim. FJN , FFS var.

7.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Hocam MAC fonuna haksızlık etmemek lazım,onun böyle olacağı zaten belliydi.MAC stratejisi gereği değer hisselerine yönelen bir fon.Revaçta olunca millet yüklendi,millet yüklendikçe aynı hisseleri alarak fon yükseldi, fon yükseldikçe millet yüklendi;bir nevi kendi kendini yükseltti fon o çıkışın sonlarında.Sonra muhtemelen tam tersi.O zamanlar yazmıştım ben bunu.

Hisse fonlarda HVS dışında takılmam pek.Genelde büyük kağıtlarda olurlar ve tatminkar da getiri.Yılbaşından beri serbest hisse fon HKR ye geçtim çok memnunum.HVS ile aynı kağıtlar.

Beni de OFI fonu hayal kırıklığına uğrattı.Geçen sene öve öve bitirememiştim burda, beklentim çok yüksek değildi ama bu kadar da düşük performans beklemiyodum.Allahtan OJT ile dğiştirdim büyük kısmını ama yine de kardan zarar.

Oluyor yani, evdeki hesap çarşıya uymuyor bazen.

Neggatif anlamda yanıldığım diğer fon da IPB oldu, zmanında hayal kırıklığı yarattı diye satmıştım.Sonra süper gitti.Dayanamadım ben de tekrar girdim 2-3 ay önce.Bakalım nereye kadar gidicek.

Riskli fonlarda GZN,IPB tercih ettiğim fonlar, şu an için çok memnunum.
    hocam ipb'yi mayıs ayı içinde ben de biraz almıştım. alış akşamım, yüzde 13 civarı düşüşe denkgelince biraz çekinip 3 gün sonra kârlı şekilde satıp pişman oldum. bir gün önce alsam ilk gün itibarıyla yüzde 13 eksi olacaktı ve nahoş bir durumla karşılaşacaktım. sonra telefonla ulaşıp bilgi aldım, ilgi ve alâkaları çok güzel. o günkü durumun çok nadir bir durum olduğunu söyleyip fonun risklerini ayrıntılı izah ettiler. bir yıl ve üzeri endeks ve enflasyonun oldukça üzerinde kazanç amaçladıklarını ve viobu oldukça aktif kullandıklarını, bundan dolayı da bazen oldukça nahoş durumların olmasının normal olduğunu belirttiler ve çoğu yatırımcının da bu durumu kaldıramayabileceğini, arayanlara da bu durumu açık açık izah edip ona göre karar verilmesi gerektiğini anlattıklarını söylediler. hatta bu fonu almaya kesin olarak karar veren yatırımcıya da en azından ilk aşamada portföylerinin yüzde 20'sini geçmeyecek şekilde işlem yapıp fonun çalışma sistemine adapte olmadan daha fazla alım yapmamalarını tavsiye ettiklerini söylediler. şeffaflıkları bence mükemmel. her şeyi açıkça söylüyorlar. bir de nhy gibi sersemce işler yapmıyorlar.

8. Selam arkadaşlar. Serbest fon başlığına yazdım ama orası pek aktif değil belki burda gören olur burdan da sormak isterim müsaadenizle.

Mevcutta elinizde hangi serbest fonlar var? hscb'nin HKR'si hsyf olan HVS ile hemen hemen aynı kağıtlara sahip olmasına rağmen portföy limiti olmadığı için çok daha iyi getiriyor.

TPP (teb pusula serbest) yabancı ağırlıklı ve uzun vadede de AFT YAY vs. sollamış. mükemmel getiri sunmuş. Demek ki oldukça aktif yönetiliyor.

hedef portföyün HKM'si oldukça başarılı giriş yaptı.

GZN de oldukça aktif yönetilen iyi bir fon.

Bunların arasında kararsızlık yaşıyorum. TPP+HKR yapacağım gibi duruyor ama Dolar buralarda durursa TPP getirisi epey törpülenir gibi. Kafam karıştı.

Önerilerinize açığım. Özellikle elinizdeki serbest fonları öğrenmek isterim.

Sayfa 870/1002 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •