Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    En fazla para girişi olan fon YAPI KREDİ PORTFÖY YABANCI TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ FONU (YAY)

Son 6 ayda %6 ,son 3 ayda %11 kaybettirmiş , son 1 ayda da % 3 kazandırmış , fondaki para 4 milyar lira

millet nasıl bir akıl yürütüyor da bu kaybettiren bir fona atlıyor ? son bir ayda + ya geçmiş yükseliş zamanı falan mı diyor ki ?
    Ben de buralardan yabancı hisse fonlardan özellikle abd borsasına bağlı olanlardan almaya başlasam mı diyordum, bu yay olur veya başka fonlar olur onlara karar veremedim bir yandan da abd borsalarında çıkış için henüz erken gibi geliyor alıp aylarca boş yere bekleme ihtimali de çok yüksek.
    Bir yerden risk almak gerekiyor ama nerden şaşırdık kaldık, birikimler enflasyon karşısında eriyip gidiyor, bu dönem sadece trade edebilen kazanıyor, bekleyen kaybediyor.

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ben de buralardan yabancı hisse fonlardan özellikle abd borsasına bağlı olanlardan almaya başlasam mı diyordum, bu yay olur veya başka fonlar olur onlara karar veremedim bir yandan da abd borsalarında çıkış için henüz erken gibi geliyor alıp aylarca boş yere bekleme ihtimali de çok yüksek.
    Bir yerden risk almak gerekiyor ama nerden şaşırdık kaldık, birikimler enflasyon karşısında eriyip gidiyor, bu dönem sadece trade edebilen kazanıyor, bekleyen kaybediyor.
    Ben de böyle düşünüyorum, ama diğer taraftan TL'miz sağolsun değer kaybettiğinden bekleyerek de kaybediyoruz. Yüzde 50'ye yaklaştım YP fonlarda, altını da azaltmaya karar verdim. Faiz artırımları sürdükçe, 2000'leri geçmeden bir cacık olmayacak gibi.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    Bütün değişken fonlarda bir sene satmama karşılığı stopaj muafiyeti var mı?
    hayır bazılarında var. kuralı var.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. 20 Aralik 2021 de oldugu gibi bir olaylar mi olacak yine acaba. Onumuzdeki hafta daha net goruruz herhalde. Bicak kemigimi siyirdi bu sefer. 20 Mayis civarinda usd de boyle bi dusus beklerken simdi geldi

%50 fon da yakalandik ( IJT ve TGE %30 , %20 BIST ). Neyseki %50 nakitteyim. Yatirim icin gercekten zor donemler. Bicak gozume de gelebilirdi. Onumuzdeki hafta birde tahil koridoru acilirsa haydi bakalim IJT de kac ay hapis olurum , pineklerim kim bilir

Belkide cok sert bir tedbir degildir. Piyasa panik oldu belkide ondan bu sert dususler.

5.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Ben de böyle düşünüyorum, ama diğer taraftan TL'miz sağolsun değer kaybettiğinden bekleyerek de kaybediyoruz. Yüzde 50'ye yaklaştım YP fonlarda, altını da azaltmaya karar verdim. Faiz artırımları sürdükçe, 2000'leri geçmeden bir cacık olmayacak gibi.
    Bekleyerek kaybediyoruz, sepet yapıyoruz kaybediyoruz, altın, gümüş, yabancı fonlar bir ileri bir geri yapıyor uzun süre de böyle gidecek gibi görünüyor, yerli hisse fonlar 10 günde verdiğini bir günde geri alıyor, bist pazartesi iyi düşecek büyük ihtimalle, ya bu şekilde yerimizde sayacağız ya da gerçek enflasyonun çok altında olan faize razı olacağız, ne yapsak boş yani nakitte olan kaybediyor.

6. nasdag + 3,5 yaptı
    dolar - 3,5 yaptı(mb 15.30 kuru öyle değil ama olsun)
    Yabancı fonlar şaştı kaldı😊

7.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    Bütün değişken fonlarda bir sene satmama karşılığı stopaj muafiyeti var mı?
    İzahnamesinde en az %51 yerli hisse bulunduracağını kabul eden değişken fonlar 1 yıl tutulursa sıfır stopaj olur
    Diğerleri değil

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İzahnamesinde en az %51 yerli hisse bulunduracağını kabul eden değişken fonlar 1 yıl tutulursa sıfır stopaj olur
    Diğerleri değil
    Teşekkürler. Bende oph vardı şu durumda yararlanamıyorum.

Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •