Sayfa 877/1002 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,009 - 7,016 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Nezaket ve ilginize teşekkür ederim değerli hocam.

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ziraat yatırım hesabım yok.

Serbest fonları ben Ziraat Bankası üzerinden alabiliyorum. Yalnız tefasa açık serbest fonlar Mobil uygulamadan değil internet bankacılığı üzerinden listede çıkıyor.

Mobil uygulamadan henüz alım - satım yapılamıyor demişti bana yetkili.

Saygılar

2. Dün sabah 11.00 de 5-6 farklı 1 gün valörlü fon aldım ykb üzerinden

Neden hâlâ bekleyen emirlerde görünüyor acaba ?

gün içerisinde fon portföyüm içerisinde görünmesi gerekmiyor muydu ?

Bir de acaba dün sabah aldığım fonlar dün aldığım fiyat üzerinden mi gerçekleşecek yoksa bugün oluşacak fiyatlama üzerinden mi acaba ?

Teşekkürler

3.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Dün sabah 11.00 de 5-6 farklı 1 gün valörlü fon aldım ykb üzerinden

Neden hâlâ bekleyen emirlerde görünüyor acaba ?

gün içerisinde fon portföyüm içerisinde görünmesi gerekmiyor muydu ?

Bir de acaba dün sabah aldığım fonlar dün aldığım fiyat üzerinden mi gerçekleşecek yoksa bugün oluşacak fiyatlama üzerinden mi acaba ?

Teşekkürler
    15.00'dan sonra gözükmesi lazım en geç.

bu sabahki fiyattan gerçekleşecek. Bugünkü değişimler seni de etkileyecek yani.

4. Eyvallah hocam

15.30 da gerçekleşti işlemler

5. Dün yapı kredi’den 1 gün valörlü olarak aldığım 6 tane farklı fon paylarını,

bugün gerçek fiyatından oluştuğu fiyatı kadar almış banka

Örneğin 1.000 liraya dün 1 TL fiyatlı 1.000 adet AAA kodlu fonun, fon payını aldıysam

bugün ise valörlü olarak dün aldığım 1 fon payının fiyatı 2 TL olduysa 1.000 payım 500 e düşmüş ve 500 TL vadesiz hesaba aktarılmış yanlış hesap yapmıyorsam eğer

Ayrıca valörlü olarak aldığım fonları artık mevzuat gereği mi yoksa bir jest olarak mı bilmiyorum emir vermememe rağmen banka toplam fonlara yatırdığım ücret kadar kendi PPF sini almış.

Bu da hoşuma gitti para değerlenmiş en azından yatmamış 1 gece pasif olarak.

6.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Dün yapı kredi’den 1 gün valörlü olarak aldığım 6 tane farklı fon paylarını,

bugün gerçek fiyatından oluştuğu fiyatı kadar almış banka

Örneğin 1.000 liraya dün 1 TL fiyatlı 1.000 adet AAA kodlu fonun, fon payını aldıysam

bugün ise valörlü olarak dün aldığım 1 fon payının fiyatı 2 TL olduysa 1.000 payım 500 e düşmüş ve 500 TL vadesiz hesaba aktarılmış yanlış hesap yapmıyorsam eğer

Ayrıca valörlü olarak aldığım fonları artık mevzuat gereği mi yoksa bir jest olarak mı bilmiyorum emir vermememe rağmen banka toplam fonlara yatırdığım ücret kadar kendi PPF sini almış.

Bu da hoşuma gitti para değerlenmiş en azından yatmamış 1 gece pasif olarak.
    Alım miktarının değerlenmesi işlemine nemalanma deniyor. Genelde banka/aracı kurumun kendi para piyasası fonunda nemalanır. Fonun izahnamesinde yazar.

Fonların alım satım valör esasları fondan fona degişebilmekte.

Örneğin Yan fonu aşağıdaki sitede, "Bu Fonun İşlem Saatleri Nelerdir?" Kısmında ayrıntılı olarak belirtilmiş. Fonun internet sitesinde veya kaptaki izahname/yatırımcı bilgi formunda görebilirsiniz.

https://www.yapikredi.com.tr/yatirim...ilgileri/SPT01

Saygılar.

7. merhabalar,
    kur farkına stopaj almayan fon var mı?
    kırk gün bir tüccar ve kurt

8.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    merhabalar,
    kur farkına stopaj almayan fon var mı?
    Tam anlamadım ama, Örneğin altın fonlarında stopaj yok.

"31 Aralık 2023 tarihine kadar satın alınan yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara %0 stopaj uygulanacaktır. Değişken, Karma, Eurobond, Dış Borçlanma, Yabancı, Serbest Fonlar ile unvanında “Döviz” ifadesi geçen yatırım fonları bu uygulamanın dışındadır."

Saygılar

Sayfa 877/1002 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •