Sayfa 831/1002 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Geçen hafta boşta duran 5000 dolar ve 5000 euro ile GPL ve ZP9 fonlarından almıştım, o zamandan bugüne kadar ikisi de %10 civarı artmış görünüyor, hatta dün %7 artmışlar fakat benim fon portföyünde ki tutarlara bakıyorum GPL 2 dolar, ZP9 4 euro getirmiş görünüyor, ben de mi yanlışlık var, tefas verilerinde mi anlayamadım ama tefas da çıkanların fiyatı tl. ile ondan dolayı mı bir karışıklık oluyor acaba, yoksa döviz olarak o kadar artış olamaz zaten.
    yatırım hesabınızda o fonlarda al sat yaptıysanız portföydeki fonu sıfırlamadan tekrar aldıysanız orada getiriler hatalı çıkabilir... getiriyi maliyete göre ekranda gösterir çünkü.. o maliyet de alışların ortalamasıdır...siz fifo muhasebe hesaplamasıan göre kendiniz kontrol edin alım satımlarınızı.... fifo !
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    baktım sonradan. yoğuşmalı kombi gibi, portföyde yoğunlaşma olabilen bir fon diyor. anladığım , yüksek olasılıklı potansiyel getiri beklentisi olan enstürmana ( bu hisse olur başka bi şey , izahnamertöründe fondaki parayı nelere margarinleyebilecekleri yazıyor zati ) yapıştırıyorlar parayı...
    teyit etmek lazım. target portföyle bu hjb fönü ile ilgili çeşitli iletişim araçları ile ( telefon, fax, teleks, telgraf, elektronik posta, iadeli taahhütlü posta gönderisi, güvercin postası v.b. ) istişare eden oldu mu ? oldu ise ne dediklerini buraya margarinler misiniz
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    teyit etmek lazım. target portföyle bu hjb fönü ile ilgili çeşitli iletişim araçları ile ( telefon, fax, teleks, telgraf, elektronik posta, iadeli taahhütlü posta gönderisi, güvercin postası v.b. ) istişare eden oldu mu ? oldu ise ne dediklerini buraya margarinler misiniz
    muhtemel bir aydan fazla olmuştur, bu fonu alıp getiriler ppf altı olunca hedefi arayıp adını hatırlayamadığım ama iletişim sayfasında yazan bayanla görüşmüştüm. kendisi fonun risk seviyesinin 6 olduğunu ve fon yöneticisinin uygun gördüğü zamanda hisse oranıı yükseltebileceğini söylemişti. ama her şey lafta kaldı malesef

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tefas'taki o artış oranları TL hesabıyla olan artış.
    doğru önce o şekilde düşmemiştim ama biraz inceleyince fark ettim, o zaman satıp bu fonu tl. olarak almakla şimdi zaten eldeki dövizin tl. karşılığı da aynı hesaba geliyor o halde ama almaya değer bulmadım getirileri çok düşükmüş.

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    yatırım hesabınızda o fonlarda al sat yaptıysanız portföydeki fonu sıfırlamadan tekrar aldıysanız orada getiriler hatalı çıkabilir... getiriyi maliyete göre ekranda gösterir çünkü.. o maliyet de alışların ortalamasıdır...siz fifo muhasebe hesaplamasıan göre kendiniz kontrol edin alım satımlarınızı.... fifo !
    al sat yapmadım da durum farklıymış, acaba hata mı var dedim ama öyle değilmiş, ben fonları döviz olarak aldım aynı fonların tl. olanlarının getirisine bakıp yanıldım, döviz olarak o kadar getiri olacak şey değildi zaten.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    muhtemel bir aydan fazla olmuştur, bu fonu alıp getiriler ppf altı olunca hedefi arayıp adını hatırlayamadığım ama iletişim sayfasında yazan bayanla görüşmüştüm. kendisi fonun risk seviyesinin 6 olduğunu ve fon yöneticisinin uygun gördüğü zamanda hisse oranıı yükseltebileceğini söylemişti. ama her şey lafta kaldı malesef
    youtube yayınını da cansız iki kez izledim hjb ile ilgili kısmını ... orada da açık izahat vermedi mösyö... yoğunlaşan fon falan dedi tamam da ne ne kadar beklenecek meçhul... tefasta da tarihsel verilere baktığımızda para giriş çıkışı çok volatil fonun... 15 milyondan 400 küsür milyona oaradan gene 14'e ... yalnız yumuşak atın tekmesi pek olur misali bu fön da arada bir sert yukarı zıplayacak intibası edindim.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    bu arada eıc fonundan daha yeni yeni başbaşa geldim kar zararda... hani bu qinvest portföy fön yöneticileri ters pozisyon falan da alıyordu.... gerçi sanırım föndaki tahviller de zarar yazdırdı... aldığım günden beri küllüm zarardaydım , geçen zamanın da maliyeti o hoooo... asla tek bir föna kertiğin çoğunun gömülmemesi gerektiği disiplini hayat kurtarıra bir örnek daha işte...

7. Odeabank fon alım satımında yeni müşteriye nakit ödül veriyor hesabı olmayan değerlendirebilir.
    https://www.odeabank.com.tr/kampanya...-avantaji-4275
    https://www.odeabank.com.tr/medium/d...t-file-758.vsf
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Ppz getirisini gün gün Excel de tutan varmı ?

Sayfa 831/1002 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •