Sayfa 970/1002 İlkİlk ... 470870920960968969970971972980 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,753 - 7,760 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    rık satış verdik taa cuma gününe 4 gün valor verdi insaf arkadaş yav. 4 eylülde nasdaq alış vericez de 5 eylülde pozisyon almış olucaz. 8 gün eder. ben bu valor işinden çıkarı olan birileri olduğunu düşünmeye başladım artık. döviz enstrumanlarını bozdurmanın neyi bu kadar uzun sürüyor anlamadım, 100 km döviz bürosu kuyruğu mu bekliyorlar?: )

ya da abd borsalarında hisse satmak da aynı, niye bu kadar uzun sürsün? bir gün bu konuya el atarlar ama ne zaman, böyle gitmez yani..yatırım işi hız işi milleti haftalar bekletmek nedir?
    nasdaq kaca cıkma hedefini goruyorsunuz ?

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    nasdaq kaca cıkma hedefini goruyorsunuz ?
    bir ayı piyasasından sonra her zaman eski zirvenin 1,5 katını hedeflersin. o da 24k eder.

3. Cuma sabah alış verdiğim aft için, bugün alım yapıp hesaba geçmiş olması gerekmiyor mu? Ben mi yanlış biliyorum?

Talimatlarda salı alış yapılacak görünüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Cuma sabah alış verdiğim aft için, bugün alım yapıp hesaba geçmiş olması gerekmiyor mu? Ben mi yanlış biliyorum?

Talimatlarda salı alış yapılacak görünüyor.
    İngilizler tatilmiş bugün belki ondandır yatırımcı bilgi formuna bakmak gerek.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

sanmıyorum ama , zaten eski fonlarımı bozmam yeni alış da yapmam

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    İngilizler tatilmiş bugün belki ondandır yatırımcı bilgi formuna bakmak gerek.
    Ondanmış sanırım, iş yatırım açıklama yapmış, 28.08 de yurtdışı piyasalar kapalı diye.

7.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Ben de ayni seyi yaziyorum zaten 25 gunluk tarih araliginda ipb geri kaldi yaziliyor fona 25 gunluk bakilmaz 6 aylik bakilir minumum. 3 aylikta getiri siralamasi zdz ipb nrc. Su anda nrc ve zdz short tasiyor yarin da ipb digerlerinden yuksek getirecek. Ayrica ipbde 15% yurt disi hisse var hem yurt disi borsalar goctu simdi de kur dususunu yasadi buna ragmen gunlukte hala ikisinden de iyi getirdi. Bir aylik ya da 25 gunluk geri kalmasi onemli degil bence de ama 25 gun geri kaldi diye zar atti derseler iste boyle gunlerde cevabi ve sebebi gorebilirler.

25 günlük getiri de geri kalmış olayı değil. Bunlar arada zarar yazıyorlar. İlla şeye anlatır gibi anlatmak lazım demek ki.

Bunlar serbest fon değiller. Arada aşırı riskli işlemler yapmadan bu olmaz. Getirisi iyi diye bir gün yazarlar %50 zarar beklersin. Ya da bir gün alırsın buradaki arkadaş ya da benim gibi yüksekten beklersin bir ay kös kös. 600 milyonluk fonun aylık kardan zararı 60-70 milyon TL. Bunu getirisi yüksek diye normalleştirmek akıl işi değil.

Bunun riskini serbest fonda alıyorum ben zaten. Normal fonlarda bu kadar getiri farkı olmamalı. Bunu anlamayıp fonlara uzun sureli bakılmalı muhabbeti yapmak okuduğunu anlamamaktan başka bir şey değil.

Cevabı da sebebi de anlatın anlayayım. Ben göremedim çünkü.

8.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Cevabı da sebebi de anlatın anlayayım. Ben göremedim çünkü.
    Size Dünyanın en berbat Merkez Bankacısından bir alıntı yapmak lazım "alma abi alma"

Yükselen faizlerin TEFAS takı kötü parayı kovarak dengesiz fon hareketlerinin son bulması dileğiyle.

Sayfa 970/1002 İlkİlk ... 470870920960968969970971972980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •