Sayfa 971/1002 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,761 - 7,768 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Muhtemelen hazine tüfeye endeksli kağıtlarla alakalı. Bes emeklik fonlarından kamu kira fonu KKS'de de ciddi eksi var.(%-9.67)

Bes Katılım katkı fonları da eksi yazmış. Ekf ile ortak noktaları kamu kira sertifikaları.
    Bahsettiğiniz Tüfex kağıtlarını bankacılık dışı kimse alamaz tutamaz diye biliyorum. Başka bir sebebi olmalı.

Mesela "sert" yükselen TLREF'in tahvil fiyatlarına etkisi olabilir. Artık tahvil piyasası olduğunu da hatırlarız belki yakın gelecekte OST fonları kovalanır

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku

Bu arada pazartesi altın fonları da %1.5 ile 2 arası yazacak muhtemelen. Tca %-1.584

Saygılar
    yarınki tca oranı nedir?
    kırk gün bir tüccar ve kurt

3. Rpd +0,77
    yay +2,07
    fub +0,45
    mac +1,62
    yas +1,98
    rık +0,25
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Merhaba elinde zp9 olup, döviz cinsinden getirisini söyleyebilecek var mı? Şu kadar sürede, şu kadar paraya şu kadar getirmiş diye. Az da olsa bir şeyler getiriyor mu, yoksa eurocent eurocent mi getirisi. Mesela 20bin euroya, elindeki getiriye göre kıyas yapabilecek var mı?
    benim durum şöyle 2 haziran'da 10 bin euro olarak almışım, 186 euro getirmiş, hiç yoktan iyidir diye kalsın diyorum.

5. Merhabalar
    halka arz edilen sirketlere (xharz endeksi) yatirim yapan bir fon var midir?

6.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    25 günlük getiri de geri kalmış olayı değil. Bunlar arada zarar yazıyorlar. İlla şeye anlatır gibi anlatmak lazım demek ki.

Bunlar serbest fon değiller. Arada aşırı riskli işlemler yapmadan bu olmaz. Getirisi iyi diye bir gün yazarlar %50 zarar beklersin. Ya da bir gün alırsın buradaki arkadaş ya da benim gibi yüksekten beklersin bir ay kös kös. 600 milyonluk fonun aylık kardan zararı 60-70 milyon TL. Bunu getirisi yüksek diye normalleştirmek akıl işi değil.

Bunun riskini serbest fonda alıyorum ben zaten. Normal fonlarda bu kadar getiri farkı olmamalı. Bunu anlamayıp fonlara uzun sureli bakılmalı muhabbeti yapmak okuduğunu anlamamaktan başka bir şey değil.

Cevabı da sebebi de anlatın anlayayım. Ben göremedim çünkü.
    Biz anladık kardeşim, güzel güzel anlatmış arkadaş, sen anlamıyorsan senin problemin. Kimseyi zorla fona sokmuyorlar, satar, gider istediğin fonu alırsın. Bu işleri bu kadar bilsek fonla işimiz olmaz zaten.

7. Hisse yogunlardan komple çıktım, çok risk almak istemiyorum ama yükseliş devam ederse ppfde kalmakta istemiyorum, RPD düşünüyorum, tavsiye eder misiniz yada buna yakin risk seviyesi olan hangi fon/fonları tercih ederdiniz?

8.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Hisse yogunlardan komple çıktım, çok risk almak istemiyorum ama yükseliş devam ederse ppfde kalmakta istemiyorum, RPD düşünüyorum, tavsiye eder misiniz yada buna yakin risk seviyesi olan hangi fon/fonları tercih ederdiniz?
    benim kendi portföyüm

RPD %50
    IYB %25
    IRF %25

Y.T.D

Sayfa 971/1002 İlkİlk ... 471871921961969970971972973981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz