Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. arkadaşlar bu IPV'den çok sıkıldım.. taşıyan var mı? 1 yıllık getirisi yüzde 60 ve kayıptayız sürekli... portföy çeşitliliği olsun diye almıştım ama büyük hataymış sanırım... cds düşüyor kılı bile kıpırdamıyor. günlük yüzde 0.07 gibi getiriler vs vs... PPF'lerin bile gerisinde kalıyor... yani fikriniz nedir bu IPV konusunda? taşıyan ve sabreden var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu IPV'den çok sıkıldım.. taşıyan var mı? 1 yıllık getirisi yüzde 60 ve kayıptayız sürekli... portföy çeşitliliği olsun diye almıştım ama büyük hataymış sanırım... cds düşüyor kılı bile kıpırdamıyor. günlük yüzde 0.07 gibi getiriler vs vs... PPF'lerin bile gerisinde kalıyor... yani fikriniz nedir bu IPV konusunda? taşıyan ve sabreden var mı?
    Ilgili fon kabaca yari yariya kamu ve ozel sektor doviz cinsi borclanma araclarina yatirim yapar kisa vade durasyonlu ilerliyor cds ten ziyade cok doviz kuruna cok daha duyarli volatilite acisindan yuksek degildir bu neden ile tam getiri beklentisi doviz cinsi getiri icin 1-2 yil vadelerde beklenmelidir

Buna alternatif DBH olabilir ancak yatirim vadenizin 3-5 sene olmasi dogru stratejidir 3/2 kamu 3/1 ozel sektor doviz cinsi borclanma araclarina yatirim yapar kisa vade daha volatil cds e daha duyarlidir yine dogal olarak doviz kuruna asiri duyarlidir ancak su an cds gorece dusuk sayarsak cds yukselir ise kisa vade perspektifte cds kaynakli getiriyi torpuleme ihtimali vardir daha uzun vade durasyonu bondlar barindirir

Bizimki kadar cds riski almayayim derseniz yabanci tarafta borclanma araclarina yatirim yapan yine doviz kuruna cok duyarli faizlerin tepe seviyelerde oldugunu da varsayarsak 2024 ve 2025 de hem usd try hem de tahvillerin yuzdesel geri cekilmelerinden kar sagalama icin TDG- ARE - TLE - AGC alternatif olabilir bunlarin bir kismi sirf abd tarafindaki borclanma araclarina yatirim yapan da var cesitli ulkelerin borclanma araclarina yatirim yapanlari da mevcut tek tek bunlarin da dagilimlarini yazsak destan olacak burada bitireyim

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Corbaciyan yanıt için teşekkürler... biraz daha bekleyeceğim... sonra bakarım duruma...

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

. CDS düşükken alınırsa getirisi daha da yüksek olacaktır. CDS yüksekken alınırsa getirisi daha az olacaktır. Fakat aldığınız andaki getiri satmadığınız sürece vade sonunda kesindir.

CDS yüksekken Eurobond alınırsa getirisi daha fazla olacaktır. CDS ile fiyatlar ters orantılıdır...

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Corbaciyan yanıt için teşekkürler... biraz daha bekleyeceğim... sonra bakarım duruma...
    Sayın istanbullu1963,
    IPV fonunu inceledim. Fon dolar ile paralel hareket ediyor. Bu fonu alarak dolaylı yoldan dolar almış alıyorsunuz. CDS bu gün 389'du. daha gerilemiyor. 700'lerden bu seviye düştü. Belki diptir.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

6.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu IPV'den çok sıkıldım.. taşıyan var mı? 1 yıllık getirisi yüzde 60 ve kayıptayız sürekli... portföy çeşitliliği olsun diye almıştım ama büyük hataymış sanırım... cds düşüyor kılı bile kıpırdamıyor. günlük yüzde 0.07 gibi getiriler vs vs... PPF'lerin bile gerisinde kalıyor... yani fikriniz nedir bu IPV konusunda? taşıyan ve sabreden var mı?
    Artık taşımıyorum seçimler öncesi DBH+IPV ile girdim riskine göre hatırı sayılır Usd bazında getiriyle Ağustos ppk öncesi kapattım. Ah bir de stopaj olmasa

TEFAS'taki en güzel enstrümanlardan biridir DBH ile. Ki zaten portföy giriş çıkışlarındsn göründüğü kadarıyla yalnız da değilim

7. İyi bir PPF yöneticisi abimizin dediğine göre para piyasası Eylülün son haftası ile kızışabilir demişti.

Muhtemelen düşük ppk beklentisi öncesi kendince likit olmayan mevduat tutan PPFlerin dönüşleri en geç bu tarihe denk gelecek ve yeni bir PPK ile 30+ TLREF göreceğiz.

Tabi tavan kovalayan halka ırzcı kesimi kesmez.

8. borsacı beyefendi ve matac, yanıtlar için teşekkürler...

Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •