Sayfa 976/1002 İlkİlk ... 476876926966974975976977978986 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,801 - 7,808 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Selamlar sayın Cihangir, fona giriş ve çıkışlar haftalık ve minimum alış da 50.000 lot. Su anda bir lot 3.93 falan galiba. Takriben 200.000 TL ile giriş yapıliyor. Fiyati sadece haftada bir kere açıklanır o da Perşembe günu. Genellikle FYA ve IIS fonlarına yatirim yapar. Benim sahsen beğendiğim bir fon ama risk algıniza göre bu durum farklı olabilir

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tüm bankalardan alım yapabiliyor muyuz? istanpul portfoyde hesap mı lazım yoksa?

2.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Tüm bankalardan alım yapabiliyor muyuz? istanpul portfoyde hesap mı lazım yoksa?
    FYA ve IIS için soruyorsaniz sadece İsyatirimda hesabınız varsa alabilirsiniz ya da İstanbul portföyde hesap açmanız gerekir. IZB fonu için herhangi bir bankadan alabilirsiniz

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. selam.. kısa süreli park etmek için önereceğiniz dolar fonu var mı?

T+1 fon hala mkk da bekliyor . Bugün repo yapıp yarın hesaba gecicek degilmi .
    Son düzenleme : paramanya; 31-08-2023 saat: 17:10.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    selam.. kısa süreli park etmek için önereceğiniz dolar fonu var mı?
    ppf tarzı dolar fonu yoktur 3 gün valorlüdür hepsi. tek seçenek hisse gibi alınıp satılan FUS vardır ama hisseler arasında listelenir orda usdtr yazarak bulabilirsin. 2 ciddi sıkıntısı vardır ilki parayı yatırım hesabına aktarmak zorunda olmak ikincisi fiyatını alım satım talebi belirlediğinden dolar'ın vadelisi gibi davranması. bazen dolar düşerken yeşil yakabilir, aksi de olabilir. sadece haftalık vadede dolara uyar.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ppf tarzı dolar fonu yoktur 3 gün valorlüdür hepsi. tek seçenek hisse gibi alınıp satılan FUS vardır ama hisseler arasında listelenir orda usdtr yazarak bulabilirsin. 2 ciddi sıkıntısı vardır ilki parayı yatırım hesabına aktarmak zorunda olmak ikincisi fiyatını alım satım talebi belirlediğinden dolar'ın vadelisi gibi davranması. bazen dolar düşerken yeşil yakabilir, aksi de olabilir. sadece haftalık vadede dolara uyar.
    teşekkürler. ama soruyu doğru soramadım sanırım. aslında bir fon var DAS kodlu deniz portföyün serbest döviz fonu. içeriği ağırlıklı ters repo ve az da yabancı özel sektör tahvilleri sanırım. risk değeri 3, getirileri döviz mevduata göre iyi. mevduat karşılığı %4,70 civarları. erken çıkış cezası yok ve evet valör alışta t+3 satışta t+1.

döviz mevduatta/ddkkm'de cazip oranlar oluşmaya başlayıncaya ya da hazine eurobondlarındaki (geçici olduğunu düşündüğüm) bahar geçinceye kadar park edip likit kalmak amaçlı, bunun gibi düşük riskli, erken çıkış cezası olmayan cazip serbest döviz fonu arayışı içindeyim. onu sormak istemiştim.

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    T+1 fon hala mkk da bekliyor . Bugün repo yapıp yarın hesaba gecicek degilmi .
    Aldıysanız bu gece repo yada ppf'de geçecek yarın 14.30 civarı hesaba geçer fon.
    Tabi katılım fonu değilse.
    Katılım fonları için boşta geçiyor 1 gün.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    döviz mevduatta/ddkkm'de cazip oranlar oluşmaya başlayıncaya ya da hazine eurobondlarındaki (geçici olduğunu düşündüğüm) bahar geçinceye kadar park edip likit kalmak amaçlı, bunun gibi düşük riskli, erken çıkış cezası olmayan cazip serbest döviz fonu arayışı içindeyim. onu sormak istemiştim.
    Bu aralar ZP6 kısmen daha iyi.
    ONS, GPL, NBZ ve PAL vs de diğer alternatifler

Bence DTH'a çok iyi alternatifler.

Sayfa 976/1002 İlkİlk ... 476876926966974975976977978986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •