Sayfa 843/1002 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Merhabalar. Aranızda nitelikli yatırımcı beyannamesi veren oldu mu? MKK varlık dökümü de gerekmekte mi müracaat esnasında? Tşk.

2.  Alıntı Originally Posted by ancyra Yazıyı Oku
    Merhabalar. Aranızda nitelikli yatırımcı beyannamesi veren oldu mu? MKK varlık dökümü de gerekmekte mi müracaat esnasında? Tşk.
    Banka şubesine gittim bireysel bölümüne. Nitelikli yatırımcı yetkisi almak istiyorum dedim. Çalışan anlamadı demek istediğimi tabii ki uzaylı görmüş gibi baktı. Bir yerleri aradı öğrendi. Bir form imzalattı (Klasik risk misk muhabbetlerinin yazdığı bir kağıt) işlem tamam dedi. Bankadan çıktım mobil uygulamadan baktım Serbest fonlar alınabilir haldeydi. Anında gerçekleşti yani.

Benim tüm varlıklarım tek bankada olduğu için yanımda bir şey götürmedim. Senin varlıklar farklı bankalarda ise MKK çıktısı gerekir belki. Belki gerekmez sistemden görünüyordur tam bilemiyorum.

3. Çok teşekkürler hocam.

Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Banka şubesine gittim bireysel bölümüne. Nitelikli yatırımcı yetkisi almak istiyorum dedim. Çalışan anlamadı demek istediğimi tabii ki uzaylı görmüş gibi baktı. Bir yerleri aradı öğrendi. Bir form imzalattı (Klasik risk misk muhabbetlerinin yazdığı bir kağıt) işlem tamam dedi. Bankadan çıktım mobil uygulamadan baktım Serbest fonlar alınabilir haldeydi. Anında gerçekleşti yani.

Benim tüm varlıklarım tek bankada olduğu için yanımda bir şey götürmedim. Senin varlıklar farklı bankalarda ise MKK çıktısı gerekir belki. Belki gerekmez sistemden görünüyordur tam bilemiyorum.

4. BofA, ABD hisselerinde ralli sonrası çöküş öngörüyor
    https://www.bloomberght.com/bank-of-...arnett-2333246

ABD hisselerine dayalı fonlarda olanların göz atmasında fayda var.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BofA, ABD hisselerinde ralli sonrası çöküş öngörüyor
    https://www.bloomberght.com/bank-of-...arnett-2333246

ABD hisselerine dayalı fonlarda olanların göz atmasında fayda var.
    elimde AFT,AFA,MTV,AES var (9 aydır)...uzun süreli tutmayı düşünüyordum...ancak yeni yönetim ile bu tür fonlarda vvergi artışları olacağını düşünğyorum...yeni gelecek stopaj artışları geçmiş aldıklarımıza uygulanır mı acaba? (bunlardan herşey beklenir)...normalde uygulanmaması gerekir...(ilk giren-ilk çıkar)

5 yıl boyunca tutmayı düşünüyorum...(sadece AES de wtı 60-80 usd arası bantta al-sat yapıyorum...diğerleri sabit duruyor..)

ayı-boğa piyasası geyik muhabbeti bence...abd borsaları hep yukarı gitmek zorunda...sistemi buna göre kurmuşlar netekim...

usdtry de malumunuz....tek gıcık olduğum stopaj.....uçuk rakamlara geldi şimdiden...

6.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    elimde AFT,AFA,MTV,AES var (9 aydır)...uzun süreli tutmayı düşünüyordum...ancak yeni yönetim ile bu tür fonlarda vvergi artışları olacağını düşünğyorum...yeni gelecek stopaj artışları geçmiş aldıklarımıza uygulanır mı acaba? (bunlardan herşey beklenir)...normalde uygulanmaması gerekir...(ilk giren-ilk çıkar)

5 yıl boyunca tutmayı düşünüyorum...(sadece AES de wtı 60-80 usd arası bantta al-sat yapıyorum...diğerleri sabit duruyor..)

ayı-boğa piyasası geyik muhabbeti bence...abd borsaları hep yukarı gitmek zorunda...sistemi buna göre kurmuşlar netekim...

usdtry de malumunuz....tek gıcık olduğum stopaj.....uçuk rakamlara geldi şimdiden...
    usdtry eylüle kadar yataya sararsa ki mevduatı artırıp bunu denemek görmek isteyeceklerini düşünüyorum....acaba AFT,AFA,MTV satıp PPZ ye mi geçsem diye de kafama da düşünceler gelmiyor değil hani...

böylece bu sırada yurtdışı da düzeltmeler yaparsa hiç fena olmaz diyesim geliyor..diye sesli düşünüyorum...

7.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    usdtry eylüle kadar yataya sararsa ki mevduatı artırıp bunu denemek görmek isteyeceklerini düşünüyorum....acaba AFT,AFA,MTV satıp PPZ ye mi geçsem diye de kafama da düşünceler gelmiyor değil hani...

böylece bu sırada yurtdışı da düzeltmeler yaparsa hiç fena olmaz diyesim geliyor..diye sesli düşünüyorum...
    euro/usd haftayı 1,0943 kapatmış...1,12 lere geldiği zaman içeride usdtry bir yamukluk yok ve yataya girmişse aslında yabancı fonları okutmak iyi olabilir...evdeki hesap çarşıya her zaman uymaz ama....tikkatli olmak lazım...

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    antalya t-bank şubesi şu an 43 veriyor ama mevduat sadece faizler düşüş trendindeyken faydalıdır. faizin %15-18 seyrettiği 2010'larda arada bir kriz patladığında %28 gördüğüm gün 1 yıl vade çakmışlığım çok vardır: ) ama faizler yükseliş trendindeyken daima piyasadaki en iyi mevduata denk getiri sağlayan ppz alırsınız ve böylece faizdeki artıştan da hergün faydalanırsınız.
    mevduat faizleri %40-%45 seviyesinde idi geçen hafta...merkez toplantısında poltika faizini %20 ye çekse mevduat faizleri de daha da artar mı? yoksa bu fiyatlara önden girmiştir denebilir mi?

hatta düşebilir mi?

politika faizleri arttırlınca mevduat faizleribak düşüyor ,kur düşüşü(22,5) sağlanıyor piarı yapılır mı? ALGI...

Sayfa 843/1002 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •