Sayfa 845/1002 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895945 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,753 - 6,760 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    [IMG][/IMG]

gırmızı renkli fon varken gidip siyah fona para yatırmam için manyak olmam lazım. böyle bir tercihte rasyonelliğin esneme marjını ne kadar gerebilirsin de siyaha bahse girersin ki ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

gırmızı renkli fon varken gidip siyah fona para yatırmam için manyak olmam lazım. böyle bir tercihte rasyonelliğin esneme marjını ne kadar gerebilirsin de siyaha bahse girersin ki ?

siyah fon?
    kırmızı fon?

3.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    EC2 ile HVZ arasinda kararsizim. Aktif fon Yonetimi olarak hangisi daha başarılıdır?
    Bu arada faiz artarsa yabancı getirdigi paranin bir miktari ile tahvile bir miktarini borsaya yatirma durumu için ne dusunuyorsunuz?hisse fona 5400 den alma mantikli olur mu?

karasız iseniz %50 yapın... (valla ben öyle yapıyorum)

geçmiş getiriler aynı sayılır...ama bu geleceğin getirisine referans olmaz tabii...

hvz çok popüler...iyi de yönetiliyor ama fon büyüklüğü bakımından ec2 den çok büyük...ec2 nasıl yönetiliyor bir bilgim yok...küçük olduğu için daha hızlı hareket edebiliyordur belki.....en iyisi geriye dönük 3-4 aylık portföy dağılım raporuna bakmak...portföy hisselerine bakmak...vs vs vs...

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    sizinle aynı fikirdeyim orta uzun vade için...

kısa vade de

yerel seçimlere kadar acaba ALGIYA oynarlar mı?dış politaka da verilebilecek (özellikle suriye) kararlar+kanal istanbul+özellişterme vs vs ile bir illüzyon yaratabilirler mi?burada bencmark bence KKm ve büyüklüğü...izlenecek politika bu kkm^nin çözülmesi temelinde olacağını düşünüyorum yerel seçimlere kadar...bu iş oldu oldu,olmadı seçimler sonrası ''sopa'' ile çözerler netekim...

bu bağlamda politika faizini giderek artıracaklar....mevduat faizleri de artacak....ama telefon açıp mevduta üst sınırda koyabilirler...

usdtry aynı paralelde kkm baz alınarak yavaş yavaş artacak...

bunları yazarken PPZ daha mantıklı gelmeye başladı....ha ha ha....
    yani ben şu an faiz yapmak isteseydim tam yarısını en iyi faiz veren mevduata diğer yarısını da ppz'ye yatırıp ay sonunda kıyaslar hangisi yüksekse ona geçerdim. büyük intimal ppz olacaktır. hem tecrübenizi bizle de paylaşmış olurdunuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Bahsettigim ak portfoy fonlari %99 direk hisselere yatirim yapar etf tarafi ile ilgilenmiyorlar pek hisselere yatirim yapip belli agirliklari degistirerek endeksi taklit etmeye calisiyorlar direk endeks getirisi beklemeyin pasif yonetip agirlik degistiriyorlar

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ak portföy fonları piyasada gördüğüm en iyi tematik fonlara sahip ve en iyi yönetildiğine inandığım fonlardandır. Pandemi döneminde mesela vadeli petrol fiyatları eksiye düştüğünde petrol fonu arayan herkes ak portföyün bu AES fonuna saldırdı. Günlerce aşırı talepten yok sattı. Çoğu kimse alamadı yada az alabildi o günlerde. Öncesinde alanlar almış olanlar ise ihya oldu.
    Hatta bakın piyasada hala ak portföy dışında petrole dayalı fon yoktur. (yanılmıyorsam fon şeklinde yok yani.)
    Son düzenleme : cennetyolu; 17-06-2023 saat: 14:49. Sebep: Petrol fonu kodunun hatalı yazılması

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    antalya t-bank şubesi şu an 43 veriyor ama mevduat sadece faizler düşüş trendindeyken faydalıdır. faizin %15-18 seyrettiği 2010'larda arada bir kriz patladığında %28 gördüğüm gün 1 yıl vade çakmışlığım çok vardır: ) ama faizler yükseliş trendindeyken daima piyasadaki en iyi mevduata denk getiri sağlayan ppz alırsınız ve böylece faizdeki artıştan da hergün faydalanırsınız.
    PPZ fonunu da inceleyeceğim. Bilgilendirme için teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Ak portföy fonları piyasada gördüğüm en iyi tematik fonlara sahip ve en iyi yönetildiğine inandığım fonlardandır. Pandemi döneminde mesela vadeli petrol fiyatları eksiye düştüğünde petrol fonu arayan herkes ak portföyün bu AFV fonuna saldırdı. Günlerce aşırı talepten yok sattı. Çoğu kimse alamadı yada az alabildi o günlerde. Öncesinde alanlar almış olanlar ise ihya oldu.
    Hatta bakın piyasada hala ak portföy dışında petrole dayalı fon yoktur. (yanılmıyorsam fon şeklinde yok yani.)
    Ak portfoy sektorun onculerinden yatirimcinin ihtiyacina yonelik tematik fon cesitliligi ve populer tema olustugunda o temayi pazara surme bilgilendirme tarafi ile de yatirimcinin teveccuh ettigi pys lerdndir. Ancak tematik fonlarinda aktif portfoy yonetmez agirliklandirma yaparak pasif yonetim tarzi vardir

Aktif veya pasif yonetim tarzlarinin kendine yonelik avantajlari ve dezavantajlari vardir iyi kotu diye ayrim gercekci bir yaklasim degildir

*Bahsettiginiz petrol fonu kodu AES yazarken karisiklik oldu sanirim duzeltme yapayim nacizane

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Ak portfoy sektorun onculerinden yatirimcinin ihtiyacina yonelik tematik fon cesitliligi ve populer tema olustugunda o temayi pazara surme bilgilendirme tarafi ile de yatirimcinin teveccuh ettigi pys lerdndir. Ancak tematik fonlarinda aktif portfoy yonetmez agirliklandirma yaparak pasif yonetim tarzi vardir

Aktif veya pasif yonetim tarzlarinin kendine yonelik avantajlari ve dezavantajlari vardir iyi kotu diye ayrim gercekci bir yaklasim degildir

*Bahsettiginiz petrol fonu kodu AES yazarken karisiklik oldu sanirim duzeltme yapayim nacizane

haklısınız kodu hatalı yazmışım düzelttim şimdi.

Sayfa 845/1002 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •