Sayfa 846/1002 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,761 - 6,768 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Ne zaman yüksek faizin cazibesine kapılıp faize geçsem uzun vadede hep zarar ettim.
    Sürdürülür şekilde ve gerçek enflasyonun üzerinde faiz verilmediği sürece faiz işini kapattım.

2. Arkadaşlar iyi akşamlar. Sadace birini tercih edecek olsanız. PPF lerden hangini tercih edersiniz? Teşekkürler. Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Arkadaşlar iyi akşamlar. Sadace birini tercih edecek olsanız. PPF lerden hangini tercih edersiniz? Teşekkürler. Saygılar.
    PPZ dostum.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ne zaman yüksek faizin cazibesine kapılıp faize geçsem uzun vadede hep zarar ettim.
    Sürdürülür şekilde ve gerçek enflasyonun üzerinde faiz verilmediği sürece faiz işini kapattım.
    90^lara geri döneceksek,arjantin ya da mısır olmayacaksak ve %60 enflasyon,%65 mevduat oaranları gibi yani özetle 90'lara geri döneceksek o zamanları içeren bir makalede şu deniyordu..10-20 senelik periyotta mevduat getirisi kur artışını yenmiş..devulasyonlar mevduat'ı geçememiş...

tabii şimdilerde enstruman fazla....tekrar değerlendirmek gerekir...

5. Enflasyon, ama hangi enflasyon;

TÜİK %39,59
    ENAG %109,01

6.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    90^lara geri döneceksek,arjantin ya da mısır olmayacaksak ve %60 enflasyon,%65 mevduat oaranları gibi yani özetle 90'lara geri döneceksek o zamanları içeren bir makalede şu deniyordu..10-20 senelik periyotta mevduat getirisi kur artışını yenmiş..devulasyonlar mevduat'ı geçememiş...

tabii şimdilerde enstruman fazla....tekrar değerlendirmek gerekir...
    Doğrudur.
    Ama "gerçek" enflasyon üstü faiz olsa keşke fakat yok.
    Öyle bir faiz olsa hiçbir şeyle uğraşmam ekranları da kapatır, stresten uzak yaşar giderdim.

Şimdi ise faiz artarsa gerçek enflasyonun çok altında artış olsa bile borsa geri gider sonra aylarca sürünür durur mu, kur ne olur diye kafa patlatıp duruyoruz.

Geçmişe bakınca da ne diye gayrımenkul almadık diye üzülüyoruz.

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Enflasyon, ama hangi enflasyon;

TÜİK %39,59
    ENAG %109,01
    Bilerek vatandaş ezdiriliyor enflasyon altında., Birikimleri eritiliyor , 80-90 larda devlet fakir vatandaş zengin söylemi , bitiyor

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    siyah fon?
    kırmızı fon?
    [IMG][/IMG]
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 846/1002 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •