Sayfa 400/1002 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. dostlar nassınız
    uzun zaman oldu yazmayalı

2. endeks çok şişti( suni şişirdiler tehlikeli bölgelerde şu an)
    ben odamda geçen sene aldıgım platinlere sarılıp uyuyorum 😀

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    usd ile alıp satarsanız sadece onsa bağlı olan fon almış olursunuz.
    öyle alınabilen fon varsa iyi olur, gerçi sonuçta aynı hesaba gelmiş oluyor herhalde usd fiyatı yine etkili oluyor.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bist günde %3 artsa da sevindirmiyor.
    %120 enflasyonu yenmesi kaç zamanda olacak ki.
    Bu enflasyon 2 yıldan önce makul seviyeye düşmez.
    O yüzden 2 yıllık en az %250 falan kazanamayan parayı eritmiş olacak.

Bunun iki yolu var
    1-Gayrımenkul
    2-Çok isabetli hisse seçimi.
    Gayrimenkul surekli para etmeye , para kazanmaya devam eder mi acaba ? 1 milyona satilan daire %250 deger artisiyla kime satilir. Boyle giderse cogu kesimde alim gucu kalmayacak gibi gozukuyor zaten. Her sekilde enflasyona ezilecegiz diye dusunuyorum. Arz-talep dengesi yavas yavas bozuluyor.

Gayrimenkulde de para bi sekilde eriyecek gibi geliyor bana. Fed faiz arttirimi yaptikca , bilanco kuculmeye gittikce. Emtia fiyatlarinin dusmesi dolayisiyla cimento , demir vb insaat ham maddeleri dusmez mi ?

Yaniliyor olabilirim, bilgim oldugundan degil fikir yurutmek amaciyla yaziyorum.

Gercekten zor donemler. Pandeminin basinda piyasalar tepetaklak , allak bullak oldu diye dusunduk , onumuzdeki 2 sene boyunca basimiza daha neler gelecek kim bilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Gayrimenkul surekli para etmeye , para kazanmaya devam eder mi acaba ? 1 milyona satilan daire %250 deger artisiyla kime satilir. Boyle giderse cogu kesimde alim gucu kalmayacak gibi gozukuyor zaten. Her sekilde enflasyona ezilecegiz diye dusunuyorum. Arz-talep dengesi yavas yavas bozuluyor.

Gayrimenkulde de para bi sekilde eriyecek gibi geliyor bana. Fed faiz arttirimi yaptikca , bilanco kuculmeye gittikce. Emtia fiyatlarinin dusmesi dolayisiyla cimento , demir vb insaat ham maddeleri dusmez mi ?

Yaniliyor olabilirim, bilgim oldugundan degil fikir yurutmek amaciyla yaziyorum.

Gercekten zor donemler. Pandeminin basinda piyasalar tepetaklak , allak bullak oldu diye dusunduk , onumuzdeki 2 sene boyunca basimiza daha neler gelecek kim bilir.
    Bu enflasyon devam ederse gayrımenkul mecbur artacak, maliyet artışı durdurulamıyor inşaatta.
    Ama satış konusu sıkıntılı olabilir, yabancı dışında alan kalmayacak yakında.
    Gayırmenkulun en kötü tarafı da o zaten, bilmem kaç lira eden gayrımenkulum var diyorsunuz ama ortada para yok.Satayım deseniz alıcı çıkarmı çıkmazmı ayrı dert.
    Ama al unut gibi birşey yapacaksanız her daim enflasyona karşı korur diye düşünüyorum.

Fakat güzel hisseleri takip edip al sat yapabilmek likit kalabilmek açısından en iyisi.

Güvenilir hisse fonlar ise ben gibi takip yapamayanlar için tek çare.
    Ama üstüne basarak söylüyorum, iyiniyetli yönetilen, güvenilir hisse fonlar.
    Yoksa yatırımcısının parasını har vurup harman savuranlar değil.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bist günde %3 artsa da sevindirmiyor.
    %120 enflasyonu yenmesi kaç zamanda olacak ki.
    Bu enflasyon 2 yıldan önce makul seviyeye düşmez.
    O yüzden 2 yıllık en az %250 falan kazanamayan parayı eritmiş olacak.

Bunun iki yolu var
    1-Gayrımenkul
    2-Çok isabetli hisse seçimi.
    Enflasyon acisindan bakinca cok negatif bir cerceve ama bundan once de dile getirdim boyle donemlerde enflasyon ile yarisilmaz yarisilamaz ancak kamu tarafindan bu tur araclar ( super bono veya enflasyona paralel getirili tahviller, *kkm buna dahil edilemez dovize endeksli oldugundan riskli varlik sinifina girer ) alternatif olarak sunuluyor ise bir sansiniz var boyle bir yaris icine girerseniz riskli varliklarda sermayenizi kaybetmeniz cok olasidir

Genel yatirim egiliminizi risk alginiza gore fazla bozmadan revize edip bildiginiz sularda yuzerek, hedef belirlediginiz oranda getiriyi bulabiliyorsaniz sanslisiniz. Panik ile veya sabirsiz pozisyonlanmalarin hata orani yuksektir

Emtia veya doviz bazli araclarda bu surece basladiysaniz su an en iyi konumda sayilabilirsiniz ancak bu surecte tekrar bu riskli varliklarda tam pozisyonlanma risklidir belirli seviyelerde geri cekilmelerinde sepette belirli oranlarda bulundurmaniz faydanizadir

Hissedilen enflasyon ortalama %120 - 130 lar hangi sermaye araclari ile gecilecek bu oranlar kaldircsiz mumkun degil hic bir portfoy yonetimi yoneticisi de kendisine bu oranlari referans almaz saf degil ise bu sebep ile paranizin eriyecegini bilerek ama daha az oranda nasil erime saglarim fazla risk almadan buna odaklanilmalidir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Enflasyon acisindan bakinca cok negatif bir cerceve ama bundan once de dile getirdim boyle donemlerde enflasyon ile yarisilmaz yarisilamaz ancak kamu tarafindan bu tur araclar ( super bono veya enflasyona paralel getirili tahviller, *kkm buna dahil edilemez dovize endeksli oldugundan riskli varlik sinifina girer ) alternatif olarak sunuluyor ise bir sansiniz var boyle bir yaris icine girerseniz riskli varliklarda sermayenizi kaybetmeniz cok olasidir

Genel yatirim egiliminizi risk alginiza gore fazla bozmadan revize edip bildiginiz sularda yuzerek, hedef belirlediginiz oranda getiriyi bulabiliyorsaniz sanslisiniz. Panik ile veya sabirsiz pozisyonlanmalarin hata orani yuksektir

Emtia veya doviz bazli araclarda bu surece basladiysaniz su an en iyi konumda sayilabilirsiniz ancak bu surecte tekrar bu riskli varliklarda tam pozisyonlanma risklidir belirli seviyelerde geri cekilmelerinde sepette belirli oranlarda bulundurmaniz faydanizadir

Hissedilen enflasyon ortalama %120 - 130 lar hangi sermaye araclari ile gecilecek bu oranlar kaldircsiz mumkun degil hic bir portfoy yonetimi yoneticisi de kendisine bu oranlari referans almaz saf degil ise bu sebep ile paranizin eriyecegini bilerek ama daha az oranda nasil erime saglarim fazla risk almadan buna odaklanilmalidir

Bist 100'de 16 hisse %100'ü aşmış yıllıkta.
    İş GYO %525 yapmış.
    Zamanında alıp, sabredip tutanlar o işi başarmış sayılırlar.

Bu arada THY %170 yapmış.

Biraz sabır birazda doğru yerde hamle yapmayı bilmek
    İşin özü bu.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bist 100'de 16 hisse %100'ü aşmış yıllıkta.
    İş GYO %525 yapmış.
    Zamanında alıp, sabredip tutanlar o işi başarmış sayılırlar.

Bu arada THY %170 yapmış.

Biraz sabır birazda doğru yerde hamle yapmayı bilmek
    İşin özü bu.
    Bahsettiginiz tum araclar yuksek risk grubunda sayin myfinans tabanda risk algisi bu kadar yuksek bir yatirimci kitlesi ve profili yok ulkemizde

Hos doviz ve altin da riskli varlik grubunda ancak ulkemizde parametler degismedikce bu kosullarda guvenli liman. Bu araclarda bulunan yuksek miktarda insan bu riski bilmiyor bile olabilir.

Velhasil tekil riskli araclari yakalayip tum sermayesi ile bu oranlarda getiri saglamis adamin burada isi olmaz diye tahmin ediyorum burada var ise de selamliyorum ve saygilarimi sunuyorum. Ben bizim gibilere uyari mahiyetinde bir kac kelam etmek istedim umarim gonlumuzde ne var ise hayirlisi ile cebimizde de o olsun.

Sayfa 400/1002 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •