Sayfa 247/1002 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Benim okuduğum yorumlarda bu şekilde, arada bir yukarı tepkiler gelecek olsa da genel olarak bu sene yükseliş beklememek gerekiyormuş, önce bu şekilde aşağı sonra da yatay beklentiler var, tabi fed sürpriz bir karar vermezse ama çok zor görünüyor.
    Tabi çoğumuz yabancı fonları dolardaki artış nedeniyle almıştık, şimdi iki taraftan da darbe yemiş olduk, yine de uzun vadeli düşürsek düşüşlerde alıp beklemek zarar ettirmez herhalde.

2. televole, blackhawk bana felaket tellalı diyordunuz, dünya yeni bir çağa girdi artık borsalarda düşüş imkansız diyordunuz, bu düşüşle ilgili fikriniz nedir?: ) kayıplar %15'e ulaştığı halde düşüş daha yeni başlıyor havası yokmu sizce de?..benim anlatmak istediğim buydu işte.

Metallerde ve emtialar bu kervana katilmassa , yeni boyut a gecmis oluyoruz

4. Kimilerine göre de FED'in çok yüksek veya çok uzun süreli faiz arttırması imkansız çünkü ABD hazinesinin faiz ödeme yükü misliyle katlanıyor ve sürdürülemez hale geliyor. Bu senaryoda FED %2'ye kadar çıkıp hevesle enflasyonun düşmesini bekliyor ki hemen akabinde seri faiz indirimine geçsin.

Ama düşmezse ne olacak pek bir öngörü yok.

5. Enflasyondan korkmaya gerek yok, enflasyon olsun, basarsın parayı o oranda yükseltir verirsin maaşları, o paralar piyasaya akar, piyaslar canlanır, esnafın yüzüne kan gelir, borsa coşar, dolar artar, fiyatlar artar, maaşlar artar, coşku sel olur akar
    Sonra 6 sıfır atarsın tekrar baştan başlarsın.

6. Enflasyon en zalim vergidir
    En ağır yükü en düşük gelirliler çeker

7.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Sebebi nedir?
    Yabancı Fonların %80'i Yabancı Hisse senetlerinden oluşmaktadır. Nakit miktarı genelde %1 ve daha altı miktarda bulundurulur. Fondan çıkışlarda ellerindeki nakitleri değerlendirerek yatırımcının parasını öderler. Fon çıkış miktarları ellerinde kalan nakitten fazlaise , o zaman yabancı hisse senetlerinden bozmak zorunda kalırlar. Yabancı hisse satışlarından da ciddi vergilendirmeler olsun , komisyonlar olsun tüm bunlar Fon fiyatına olumsuz yönde etkiler.

8.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Yeni bir fon geliyor

*Ak Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi
    Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Guzel bir fona benziyor , mantikli bir alan. Fakat cikaran ak... olunca iste. Banka fonlari olarak sirasiyla isb , ykredi , fiba , garan fonlarini basarili buluyorum. Akb bu siralar oldukca yenilikci. Fonlarinin performansi kistasina gore cok parlak degil fakat TGR , AOY gibi fonlarini zamaninda cikardiklarini dusunuyorum.

Bu arada tefasta isleme acilan yeni bir fon ;

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=YZC

YAPI KREDİ PORTFÖY FİNTECH VE BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ FON SEPETİ FONU

Diger benzer rakipleri ; IJP , FJB , ZFB , GBV , IVY

Yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 247/1002 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz