Sayfa 628/1002 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    14 Aralık fed toplantısı mı var
    aynen...
    ABD Resesyonun tam göbeğinde stagflaşşşş demesi lazım.
    Ama ABD de herşey lafla yürüyen peynir gemisi.
    Yok tapering miş yok, parayı çekeceklermiş.
    Artisler.
    Boyna para basıyorlar.
    Ondan bahseden yok.
    Ben vazgeçtim piyasadan para çekmelerinden.
    Desinleki, para basmaya 24 saat ara verdik.
    İnan o günün akşamına ABD batar.

2. Endeks kaportacıları ne diyorlar acaba?
    Nereleri yamulur, ne kadar zaman da düzeltilir.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bist fonlarındaki kar eden fazlalık kısımları kırparak yabancı borsa fonlarına takviye yaptım. iki taraf da eşit olsun nolur noolmaz.
    Merhaba,

Yabancı borsa fonları olarak hangilerini tercih ettiniz acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Merhaba,

Yabancı borsa fonları olarak hangilerini tercih ettiniz acaba?
    tabiki. şeffaflık prensibimiz: ) son haliyle bist fonlarım: tau, oph, dhj, goh, idh, zjl. yabancı fonlarım: aft, afs, afv, aoy, ipj, gbg.

açıkçası 5 yıllık tecrübem sonunda borsa dışında fon taşımayı düşünmüyorum artık o defter kapandı benim için. vakit kaybından başka birşey değil. hatta aslında yatırım değil. yatırım dediğin üretim yapan şirketlere yapılır. şirketler kar etmek için vardır mecbur yönü yukarıdır. emtiada öyle bir kaide yok. bu benim görüşüm.

5. zaman zaman bildirim geliyor Okan Yorgancı Discord da senden bahsetti şeklinde (buradaki yazıları alıntı yapıyor)

bu vatandaş kimse , gelsin kim nerede ne yazıyorsa orada cevap versin/bahsetsin , orada burada dedikodu yapmak ayıp bir şeydir

discordlar kovalasın seni okan

6. Aklıma gelmişken yazayım , fona yatırım yapan kişilerde hakim olan düşünce , fon uzun vadeli bir yatırımdır , zırt pırt değiştirilmez /çıkılmaz

bu düşünceye şartlı olarak katılmıyorum ,şartım şudur , ileriye dönük , bir finansmanda istikbal görüyorsun yatırımını yapıp çekilirsin kenara beklersin , bunun en güzel örneği brenttir pandemi döneminde öyle bir düştü ki , korkudan kimse yanına yaklaşamıyordu , sonra varili 130 dolara kadar çıktı
    Bu örnek her zaman geçerli midir tabi ki hayır kriptolar öyle bir düştü ki aldık fonunu ve gördük şeyimizi ama unutulmaması gereken kripto ihtiyaç değildir ,dünyaca ünlü borsacı boşuna dememiş bitcoin 2 dolara düşse yine almam diye

Dostlar burda miydi sohbeti ama elimdeki bazi hisse senetleri iceriklerini google sheets ile gerekli dosyalama islemini yaptim.
    Buna gore ADP te zaten oldukca az cesit hisse nin mevcut oldugunu bir kez daha gormus oldum.
    Buna gore fon iceriginde yuzde 93.41 hisse senedi var ve bunlar akbank albaraka garan isctr skbnk tskb vakbn ve ykbnk.. Bir de baktim ki bu fon zaten banka endex fon hehe

ayrica bir kac fon da sasa goze carpti umarim satmislardir kalanlari da
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. Hektaş veya sasa , ereğili de olabilir birisine yazdım borsaya ilk girdiğimde birileri bana akıl verseydi asla hisse işine bulaşmazdım , gider hisse senedi fonu alırdım
    şimdiki gençlik direkt hektaş sasaya dalıyor sanırım , böyle diyorum çünkü derinliğini izliyorum zaman zaman ,alımlar genellikle bireysel

bunlar niye son zamanlarda taban ,tavan vs cevabı basit aslında , tavandan alan sadece ky değildi ,aracı kurumlarda vardı
    şu an onlar zararını çıkarmak için aşağı yukarı yaptırıyorlar
    Geçen hafta bankof sasada ettiği zarar 32 milyon lira
    zararlarını çıkarırlarsa , bu hisselerde karar vericiler yine ky olacak

Sayfa 628/1002 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •