Sayfa 927/1002 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,409 - 7,416 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Niye -10 serisi başlasın hocam noldu ki? hidrojen bombası mı atılacak ülkeye? Epey uzun zamandır düzeltme bekliyorsun çok yıpranmışsın. Paramızın yarısı niye gidiyor onu da anlamadım? %50 niye zarar ediyormuşuz
    niye eskiden hidrojen bombası mı atıldı da endeksin tümü 3 gün üst üste -10 oldu?: ) hissede taban serisi başlarsa satamazsın, alan olmazsa nasıl satacaksın? misal mb başkanı faizci diye azledilirse bazı hisseler 6-7 taban yapmadan durmaz. tüm paranı bu hisselere bağladıysan paranın yarısı gider. ben mutlaka böyle olacak demiyorum ama bazıları bunun olması imkansız gibi hava estiriyor bu kesinlikle yanlış.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hangi hisse fonunda %10 ppf varmış yav?: ) belki vardır da ben şimdiye kadar aldıklarım arasında hiç hatırlamıyorum tefastan girin bakın OPH, ZJL, GMR hiçbirinde ppf yok bu bir, ikincisi naci ağbal vakasında istisnasız bütün hisselerin -10 olduğu gün bizzat ben bu ppf'siz fonlardaki tüm paramı eksiksiz çektim bal gibi, nerden geldi bu para? sigorta sistemi yok diyorsunuz peki bu nedir? https://www.ytm.gov.tr/

ben güvenilir kaynaktan duymadığım hiçbirşeyi net bilgi gibi yazmam normalde ama siz bu kadar eminseniz belki yanlış anlamışımdır. neyse ben yarın 1-2 aracı kurumu arayıp yatırım fonu zararı nasıl tazmin ediliyor net bilgi alıp yazayım burda.
    Hocam sizle aynı dili konuşmuyoruz biz.Ne anlattığımı hiç anlamamışsınız.Kusura bakmayın yazılmamış kabul edin bahsettiğim ekstrem durumların hiç yaşanmaması dileğiyle kapatayım konuyu.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Hocam sizle aynı dili konuşmuyoruz biz.Ne anlattığımı hiç anlamamışsınız.Kusura bakmayın yazılmamış kabul edin bahsettiğim ekstrem durumların hiç yaşanmaması dileğiyle kapatayım konuyu.
    spekülasyonda en çok rastlantısallığa saygı duyulmalıdır. işin özü bu. saygı , nasıl risk alınacağına kapı açar.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    niye eskiden hidrojen bombası mı atıldı da endeksin tümü 3 gün üst üste -10 oldu?: ) hissede taban serisi başlarsa satamazsın, alan olmazsa nasıl satacaksın? misal mb başkanı faizci diye azledilirse bazı hisseler 6-7 taban yapmadan durmaz. tüm paranı bu hisselere bağladıysan paranın yarısı gider. ben mutlaka böyle olacak demiyorum ama bazıları bunun olması imkansız gibi hava estiriyor bu kesinlikle yanlış.
    Seyret o zaman hocam öyle uzaktan ve dediğin senaryonun gerçekleşmesi için dua et.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    sayın ilgili yurttaş paramanya ; yanıtımı okudu iseniz en azından bir nemli ya da kuru teşekkür bekler idik ki , baktığınızı bileydik.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Seyret o zaman hocam öyle uzaktan ve dediğin senaryonun gerçekleşmesi için dua et.
    yok yahu niye dua edeyim borsa ile mi doğdum sanki banane. hatta inşallah olmaz lira eridikçe enflasyon misliyle azıyor olan bize oluyor. aslında öyle bir senaryoya da gerek yok. kendi de yavaş yavaş düşebilir. herneyse ben 6 bin gelmedikçe bir daha bist konusunda yorum yapmıycam söz olsun kendime. tepki çekmekten başka faydası olmuyor.

bu arada fon sigortası ile ilgili bilgi vermiyor yada veremiyor kurumlar. bu senoryoda paranın kesin ödeneceğinden bile emin değiller hatta. bilmiyorlar. halbuki ben paramı valoründe sıkıntısız çekmiştim.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    yok yahu niye dua edeyim borsa ile mi doğdum sanki banane. hatta inşallah olmaz lira eridikçe enflasyon misliyle azıyor olan bize oluyor. aslında öyle bir senaryoya da gerek yok. kendi de yavaş yavaş düşebilir. herneyse ben 6 bin gelmedikçe bir daha bist konusunda yorum yapmıycam söz olsun kendime. tepki çekmekten başka faydası olmuyor.

bu arada fon sigortası ile ilgili bilgi vermiyor yada veremiyor kurumlar. bu senoryoda paranın kesin ödeneceğinden bile emin değiller hatta. bilmiyorlar. halbuki ben paramı valoründe sıkıntısız çekmiştim.
    Aynen o bahsettiğin önceki tüm endeksin taban olduğu gün satışı vermiştim fona. param gelmişti 2 gün sonra. sorun olacağını sanmıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku

Fon sigortası diye bir şey yok kesin ödeyeceğiz de demiyorlar. İzahnamelerde riskler kısmanda nedenini niçinini yazmışlar.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 927/1002 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •