Sayfa 112/1002 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    mesela yeni çıkan fonlarda geçmişe dönük veri olmadığı için , fönün risk değerini ilan ederlerken altında da şöyle bir açıklama margarinlerler

şöyle ;

Fon yeni kurulan bir fon olduğundan geçmiş 5 yıllık verisi
    bulunmamaktadır. Belirtilen risk değeri fonun yatırım
    yapmayı planladığı ürünlerin geçmiş performansına göre
    belirlenmiştir. Bu nedenle Fon'un gelecekteki risk
    profiline ilişkin güvenilir bir gösterge olmayabilir.
    - Risk değeri zaman içinde değişebilir.
    - En düşük risk değeri dahi, bu Fon'a yapılan yatırımın
    hiçbir risk taşımadığı anlamına gelmez.
    Bilgilendirme için teşekkürler. RPD fon yoneticisine -%7 getirieinden dolayı üzüntümü dile getirecek mail yazacaktım ama sizin bu mailinizden sonra buna gerek olmadığını ve bana aynı cevabı vereceklerini düşündüm.

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler. RPD fon yoneticisine -%7 getirieinden dolayı üzüntümü dile getirecek mail yazacaktım ama sizin bu mailinizden sonra buna gerek olmadığını ve bana aynı cevabı vereceklerini düşündüm.
    ben yazdım zaten. konuştuğumuza göre başkaları da yazmış. çok üzgünüm deyip duruyor. bu fonun kapasitesi bu demekki. daha fazla üzerine gitmenin anlamı yok. bizim almamız gereken bir ders var daha çok: değişken fon demek aylık bazda istikrarlı getiri sağlayacak bir fon demek değildir. misal ija çok hasar vermedi ama ondan da çıktım. ders derstir.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ben yazdım zaten. konuştuğumuza göre başkaları da yazmış. çok üzgünüm deyip duruyor. bu fonun kapasitesi bu demekki. daha fazla üzerine gitmenin anlamı yok. bizim almamız gereken bir ders var daha çok: değişken fon demek aylık bazda istikrarlı getiri sağlayacak bir fon demek değildir. misal ija çok hasar vermedi ama ondan da çıktım. ders derstir.
    Haklısınız İnşallah fon yoneticileri de ders almıştır. Bu arada 5 yıllık CDS 598

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    kardeş ister inan ister inanma 6 aydır viopta işlem yapıyorum, sağlam bir tekniğim var, teknik dediğin de günlük mum grafiği %7-8'lik paralellere böleceksin bu pivot noktaları aşağı keserse şorta, yukarı keserse longa geçeceksin 1 atr de stop koyacaksın. sırf bununla teminata koyduğum parayı 3'e katladım ben. pazartesi dolar longda yakalandığım için akşam satış yapılamıyordu 6 aylık emeğimin yarıya inmesini izlemek zorunda kaldım. ama daha dün şorttan %10 tekrar kazandım. sen bile bilirsin dolar 11,27, bist 1833 şort destek seviyesiydi. buraları aşağı kırdımı şorta geçmeyen ya acemidir ya eşektir. bu değişken fon yöneten mübarekler nasıl endeks -25 yapınca aynen -25 yapmayı beceriyor? hiç mi umurlarında değil solutire mı oynuyorlar ofiste? ya yolun yarısında şorta geçsen zarar yarıya iner arkadaş. uzun vadeli düşün diyorlar nasıl düşüneyim sen bir günde benim 1 senelik kazancımı silip süpürüyorsun. ha 20 yaşındaysan düşün tabi uzun vadeli. tabi tüm bunları fon yöneticisine söyleyemiyorsun kendin biliyorsan bize niye emanet ediyorsun kendin trade et der adam. öyle yapıcam zaten artık.
    sn. friendly_1980, bugünden kabaca örnek verecek olursak vadeli xu30 kapanışı 2095. %7 yukarısı 2244, %7 aşağısı 1956. Eğer fiyat 2244'ü geçerse 2102 stoplu (atr:142) long açıyorsunuz. Eğer fiyat 1956 aşağısına düşerse 2098 stoplu (atr:142) şort açıyorsunuz? Doğru mu anladım?
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    kardeş ister inan ister inanma 6 aydır viopta işlem yapıyorum, sağlam bir tekniğim var, teknik dediğin de günlük mum grafiği %7-8'lik paralellere böleceksin bu pivot noktaları aşağı keserse şorta, yukarı keserse longa geçeceksin 1 atr de stop koyacaksın. sırf bununla teminata koyduğum parayı 3'e katladım ben. pazartesi dolar longda yakalandığım için akşam satış yapılamıyordu 6 aylık emeğimin yarıya inmesini izlemek zorunda kaldım. ama daha dün şorttan %10 tekrar kazandım. sen bile bilirsin dolar 11,27, bist 1833 şort destek seviyesiydi. buraları aşağı kırdımı şorta geçmeyen ya acemidir ya eşektir. bu değişken fon yöneten mübarekler nasıl endeks -25 yapınca aynen -25 yapmayı beceriyor? hiç mi umurlarında değil solutire mı oynuyorlar ofiste? ya yolun yarısında şorta geçsen zarar yarıya iner arkadaş. uzun vadeli düşün diyorlar nasıl düşüneyim sen bir günde benim 1 senelik kazancımı silip süpürüyorsun. ha 20 yaşındaysan düşün tabi uzun vadeli. tabi tüm bunları fon yöneticisine söyleyemiyorsun kendin biliyorsan bize niye emanet ediyorsun kendin trade et der adam. öyle yapıcam zaten artık.
    Keşke Anlasaydım birşeyler de kendim ugraşsaydim

Herkesin gozu , tv de altta yazan ve cep telefonlarindan kolayca gorulen dolar kurunda,hafta sonu hacimsiz piyasada dusurup ,algi operasyonu yapiliyor
    1 ay once dahada cikacak algisi yaratilip alim yaptirilirken , simdi de dahada dusecek yapilip satim yaptirilmaya calisiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    Sayın ersunan ben döviz fonu alıyorum aksine. Herkes yaka silkerken almak lazım. Bende de döviz var bu fiyata satmam. Bir miktar parayı DÇM yapacağım 1 yıllık.
    Benim de düşüncem öyle, fon alım saati geçmeden doların düşüş oranına göre azar azar elimdeki yabancı fonlarından alayım diyorum, değişkenler de aynı şekilde borsanın durumuna göre, tabi öğleden sonra durum birden değişebiliyor, bu biraz da şansa kalıyor. Artık uzun vadeli düşünüp yukarı doğru sert çıkışlarda parça parça satacağım. DÇM yapıp yapmamakta kararsız kaldım, biraz daha düşüş olursa bir miktarla neden olmasın.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dolar kuru asansör oldu. Gündüz biraz değer kazanıyor, akşam piyasalar kapandıkdan sonra daha çok düşüyor. Biz de dövize dayalı yabancı fon alıyoruz. Bereket son iki üç günde abd piyasaları yüksek kapattı da zarar bir nebze daha az oldu. Dolar, altın, borsa bütün yatırım araçları ekside.
    Artık öyle hale geldi ki yabancı fonlarda abd piyasalarından çok doları takip eder olduk, orası %1-2 artmış veya düşmüş hiç önemli gelmiyor ama işin bir de o tarafı var, abd borsaları da düşmeye başlarsa bir de oradan darbe yeriz. 2022 sonuna kadar bekleyecek dengeli bir portföy yapmak istiyorum ama hiç bir şey güven vermiyor şu anda.

Sayfa 112/1002 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •