Sayfa 139/1002 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Sadece teb de mi oluyor acaba ? Diger bankalarda deneyen, tecrube eden arkadaslar oldu mu ?

Ayrica tefas dan fon hesaplamalari icin deger cekiyorduk. Excel de ki tefas formulleri calismaz oldu. Sizlerde durumlar nasil ?
    Linkte,) "List" in önündeki 4 ü 5 yaparsanız düzelecektir.

2. İşbankasi fonları
    gene eksi sayısı çok artı az var fakat eksiler çok yüksek değil

3. Borsa ve vioptan eksi yazan çok isbankasi fonlarinda

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ıpb borsada yön yukarı diye yüzde altmış küsür yerli hisseye yüklenmiş şayet viopda gün içinde terse işlem açmıyorlarsa... yüzde 14 falan da yabancı hisse var. şinanay da yavrum şina şinanay... bu arada refiye portföyü rapdiyesi ile ilgili bi kaç forum paydaşı şirketle görüşmüştü. dölar alacağız demişlerdi diye okudum. sonrasında onlar da yerli hisseye yüklenmişler yüzde 20 ... belki gün içinde viopda bi eyler kurcalıyorlardır orasını bilemem. kap' a bakarız ay sonu orada görünürse belki anlarız. neyse bu volatilite daha devam eder mi. tam bitior diyosun başka bi şey çıkyor şimdi de istanbulla ilgili bi şeyler... gıdım gıdım alınca gene bi şekilde kurtarırsınız da , gırtlağa kadar bi de yüksek fiyattan girdin mi , ultra uzun vadeli yatırımcı olursun. onun içün yatırım işi akıl ve duygunun dengeli harmanından oluşursa , bi şekilde de zaman ve şans faktörlerinin senden yana çalışacağı süreci yakalayabilirsin.

aksi takdirde hata yaparsan ,

biz de bilirdik manitaya çiçek almayı
    lakin harmandık yatırımda yedik parayı

demeyesin !!!
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sabah bıst %1 , % 1,5 yukardan açılıyor. Saat 11 olmuş halen artıda. Biz de artık düzeltme bitti sanarak hisse fonlarına alış giriyoruz. Fon alış talimat saati geçince hooop düşüş başlıyor. Düpedüz vatandaşa kumpas kuruluyor. Sosyal medyada öylesine bir iki yazı yazanları bulup dava açanlar, neden bu hareketlere soruşturma açmazlar. Ben kadı arıyorum ama kadıyı kime şikayet edeceğim ? En iyisi vatandaş olarak parayla, pulla, borsayla dövizle ne işim var diyerek nefes aldığıma şükretmek galiba....
    Dolar, borsa, fon millet nereye yönelirse oraya operasyon yapılıyor resmen, gün içinde bu kadar oynaklık, dengesizlik varken fonlarda doğru zamanda alım satım yapmak tamamen şansa kalıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    Yukarıdaki notlarda da konuşulmuş, dövize bağlı bir fonun hesapta döviz tutmanın getirisini en az 10% geçmesi lazım ki karlı olsun. Zira malum fonu bozdurduğumuzda 10% stopaj ödüyoruz.

USD 10 TL'den 11 TL'ye %10 artmış, fon fiyatı diyelim ki 20 TL'den 22 TL'ye 10% artmışsa zarardayız demektir.

Başladığımız noktada bir adet fon ile 20 / 10 = 2 USD alabiliyorken (22 - 20) x 10% = 0,2 TL stopaj kesintisi dolayısıyla 21.8 / 11 = 1.98 USD alabiliyor oluruz.

Açıkçası bir Eurobond fonunun nasıl olur da hiç bir şey yapmadan USD tutmaktan daha az getirisi olur anlamıyorum. Bu fonlar fiziki olarak Eurobond kirası elde etmiyor mu?
    Gözden kaçan bir noktayı belirtmek istiyorum, bende eurobond fonları mantıksız diyip çıkmıştım zamanında ama şu son günlerde tekrar mantıklı gelmeye başladı.
    Bankalarda döviz al-sat makası 2 lirayı bile bulmuştu, şimdilerde 40 kuruşa düştü. En fazla 20 kurusa düşer sanki. Fon al satta komisyon yok. Döviz faizi yok denecek kadar az. Eurobond faizi de muhtemelen fon yönetim kesintisine gidiyor. Binde 2 döviz alma vergisi fonda yok. Bu para anaparadan giderken fonda stopaj sadece kârdan gidiyor, yukardaki yazılarda tüm paradan kesiliyor gibi belirtilmiş.

merhaba, is portfoy de eksi pek yok siz hangi fonlari soyluyorsunuz..

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    İşbankasi fonları
    gene eksi sayısı çok artı az var fakat eksiler çok yüksek değil
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    merhaba, is portfoy de eksi pek yok siz hangi fonlari soyluyorsunuz..

Sanırım +%3.86'lık kur yansımasını düşerek hesaplamış. O durumda Evet "-" getirenler de var

Sayfa 139/1002 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •