Sayfa 929/1002 İlkİlk ... 429829879919927928929930931939979 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,425 - 7,432 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    neden satamıyorum? hisse gibi değli mi bu da? aslolan fiyat değil mi? eşleşme gerçekleştiğinde tamamı satılmıyor mu? yüksek miktar düşük miktardan kastınız ne?
    Bildiğim kadarıyla alış satış kademelerinde fazla miktarda fon olmuyor. Elinizde yüklü miktarda fon varsa ve Aktif fiyattan sat dediğiniz zaman aşağı doğru bayağı ucuz fiyatlara satmış olursunuz. Fiyat yazıp satmaya çalışırken de fiyat sık sık değiştiği için zaman alabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    ZPX30 çok likit değil yüksek miktarda aldığınızda satamaya bilirsiniz.
     Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Aynen , hisse senetlerinde farkli değil , en önemlisi sürekli takip etmek gerekiyor
     Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla alış satış kademelerinde fazla miktarda fon olmuyor. Elinizde yüklü miktarda fon varsa ve Aktif fiyattan sat dediğiniz zaman aşağı doğru bayağı ucuz fiyatlara satmış olursunuz. Fiyat yazıp satmaya çalışırken de fiyat sık sık değiştiği için zaman alabilir.
    BYF'lerde alıcı olmama riski yok.
    Fon kurucusunun makinesi tümünü geri alır, ama sığ olan bu fonun alış fiyatını makinenin insafına bırakırsınız.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BYF'lerde alıcı olmama riski yok.
    Fon kurucusunun makinesi tümünü geri alır, ama sığ olan bu fonun alış fiyatını makinenin insafına bırakırsınız.
    biraz deneyeceğim... bakalım alırken zorlanmadım... satarken ne olur bilmiyorum... anında alınıp satılabilmesi dışında cazip bir tarafı yok esasen... belki tek tek hisse alıp satmak yerine tek kalemde al sata izin verebilir, tabii becerebilirsek... belki de en iyisi uzun vade ellemeden tutmak, henüz bilmiyorum... yolun başındayım...

4. 1/1/2022 de alttaki 6 enstrümana 1 er TL yatırsaydık getiri eğrimiz nasıl olurdu?

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    zpx30 alacağıma , ak yatırımın sürekli kotasyon verdiği , ayzek 2024 vadeli endeks sertifikasını alırım... madem öyle işte böyle
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    zpx30 alacağıma , ak yatırımın sürekli kotasyon verdiği , ayzek 2024 vadeli endeks sertifikasını alırım... madem öyle işte böyle
    https://varant.akyatirim.com.tr/ende...tifikasi-nedir

https://varant.akyatirim.com.tr/sertifika-takip
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. Değerli arkadaşlar merhaba . Fon yatırımı için en iyi arayüzü olan banka ya da aracı kurum hangisidir? Tavsiyenizi alabilir miyim ? Örneğin İş Bankasını kullanıyorum ben ama % değişimi bile göremiyorum. Pasta dilimi şeklinde porföyü göremiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,758
    Vade hikayesini sorun edenler için şöyle fonlar var.
    https://www.garantibbva.com.tr/yatirim/fona-hemen-nakit

Sayfa 929/1002 İlkİlk ... 429829879919927928929930931939979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •