Sayfa 26/1002 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Yabancı fon tutanlar ne yapmalı en az %35 zarar bugün kesin. %35 zararı göze alıp satılmalı mi yoksa artık daha da düşmez diye beklenmeli mi
    Dolar ve yurt dışı piyasa beklentisine göre hareket edilmeli.Kendi adıma dolarda yükseliş bekliyorum uzun vadede öngörüm en az 20 TL (aksini düşünenlere şunu soruyorum biz dünyaya BMW,samsung vb mi satıyoruz, Dolar gelirimiz bacasiz sanayi o da 90 milyonluk ülkeyi beslemez)

Benim gibi düşünüyorsanız alım fırsatıdır hatta benim gibi hisse fonlardan dayak yiyenler için(aslında kardan zarar ettik) yeni fırsat kapısı Aksini düşünüyorsanız satış ama tavsiyem kademeli çıkın ne olacağı belli olmaz.Yazdiklarim ytd değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ARKANA BAK TAM ORADAYIM
    Gönderi
    1,672
    Yabancı fon tutanlara geçmiş olsun, sıkmayın canınızı bir şekilde geri kazanılır, önümüze bakalım.

Gümüş fonu alacak olsanız hangisini alırdınız?
    I WANT TO PLAY A GAME ==> ( twitter'a gel )

3.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Yabancı fon tutanlar ne yapmalı en az %35 zarar bugün kesin. %35 zararı göze alıp satılmalı mi yoksa artık daha da düşmez diye beklenmeli mi
    Benim de aklımda bu soru var, bütün kâr bir gecede gitti üstüne bir de ana paradan gitti, şimdi satmalı mı, yoksa almalı mı? dün de bir miktar alım vermiştim şimdi baktım onlarda dolara endeksliymiş zarar üstüne zarar.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    O zaman kafama takılan soruyu sorayım. Bilen varsa cevaplasın. Bu durumdan anladığım kadarı ile Örneğin sistem bugün çalışmaya başladı diyelim. .Bugün 3 aylık 10.000 tl mevduat yaptınız ve dolar kuru 10 tl diyelim. Yani 1000 dolar karşılığı. Vade sonu dolar 12 tl oldu diyelim. Aradaki 2 tl lik fark yatırımcıya ödenecek. Yani faiz getirisi + dolar getiri farkı. İyi güzel de kamu bankalarında bunu yapabilirsiniz diyelim de. Özel bankalara yatırılmış mevduatın dolar getirisini devlet niye ödesin ki. Bu durum kafama takildi. Bir cevabı vardır herhalde.
    Sonuçta aradaki farkı devlet ben ödüyorum derse özel bankalar da kullanır bunu.
    Müşteri kaptırmamak için yaparlar, müşteriler talep edecektir sonuçta

5. İş Bankası yabancı fonları yine %5 6 uçmuş; büyük çöküş yarın mı yani?

Buyuk cokus degil de bir aylik kar puff olacak yarin...
     Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    İş Bankası yabancı fonları yine %5 6 uçmuş; büyük çöküş yarın mı yani?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Eeee ustadlari bundan sonraki durum icin yoruma bekliyoruz bakalim...
    Kara çocuk tebrikler.

Sağlık
    Tarım ve gıda
    Elektrik
    Yarı iletken
    Petrol
    Yenilenebilir enerji
    Turizm
    Blockchain vs. fonların yabancı ağırlıklı fonlar olduğunu biliyorum . Dolar kurundaki yükselişin / düşüşlerin bu fonlar üzerindeki ağırlığı nedir ? Mesel dün ABD borsası % 1 ' den fazla düşmesine rağmen bu fonların hepsi bugün % 4-7 arası getiri sağladı . Bunun sebebi sadece dolar kurundaki yükseliş mi ? Teşekkür ederim .

Sayfa 26/1002 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •