Sayfa 118/1002 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 937 - 944 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. alın işte size bi fon yöneticisi..her cümlesinde bilemezdik, şaşkınız, hiç duymadık, tahmin etmedik..amatör olarak benim söyleyeceklerimin üstüne koyacak tek kelimesi yok adamın yav. sen 4 yıl okudun 20 yıllık finansçısın dçm diye birşey gerçekten hiç duymadınmı? okulda anlatmadılarmı? videodan sezdiğim tek şey yetersizlik..zayıflık..özgüvensizlik..koca videoda verebildiği tek mesaj bekleyin uzun vadede yükselir..uzun vadede hepimiz ölecez zaten be dayi: )

https://www.youtube.com/watch?v=WH1XrhLItO4&t=1159s

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Ustad allah korumus aman diyeyim
    400-500 mt lerin de bise bildikleri yok
    Dedigin gibi fon mon degisken flan fasa fiso pff,kvba öst haric hepsinde dolarla iliskili zarar yaziyolar
    13 fon vardi 3 gun hepsi kirmizi geldi
    P.trsi satmak vardi zarari indiririz diye bekledim ancak persembe sattim
    Kulliyen zarar ve bu zarar eıc,opb,opl,rpb.ffh,ffp,fıd,ykt den

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Al benden de o kadar . 14 ayrı fon aldım . Pandemi nedeniyle Sağlık Sektörü Fonu aldım. Gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle Tarım ve Gıda fonları aldım . Ve bunun dışında 12 ayrı fon daha . Bu 14 ayrı fonun dolara bağlı olduğunu nereden bileyim. 7500 TL kârdan içeriye girdim . Yıllardan beri para ve sermaye piyasalarını takip ederim
    Samimiyetimle söylüyorum . Borsada bile bu darbeyi yemedim . Bu denli zarar etmedim . Bir tane fon yükselmez mi arkadaş ! Fonun içeriğine bakıyorsun. Yabancı hisse senedi yazıyor . Ne alaka . TL , dolar karşısında değer kaybettiği zaman " yabancı hisse senedi " içerikli fonlar değer mi kaybediyor. Böyle bir kural mı var. Ne diyeyim . Allah , daha beterinden korusun inşallah !

3. "Alah korusun" demeden önce tedbir almak lazım. Yani okumak öğrenmek lazım.

Fon işi malesef bankaların tematik fonları pazarlamasıyla çok yanlış anlaşılmaya başlanmıştı.

Serbest faiz rejimi de geldiğine göre umarım herkes artık evine döner. Mevduatçı mevduatına, tevdiatçı da tevdiatına.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    alın işte size bi fon yöneticisi..her cümlesinde bilemezdik, şaşkınız, hiç duymadık, tahmin etmedik..amatör olarak benim söyleyeceklerimin üstüne koyacak tek kelimesi yok adamın yav. sen 4 yıl okudun 20 yıllık finansçısın dçm diye birşey gerçekten hiç duymadınmı? okulda anlatmadılarmı? videodan sezdiğim tek şey yetersizlik..zayıflık..özgüvensizlik..koca videoda verebildiği tek mesaj bekleyin uzun vadede yükselir..uzun vadede hepimiz ölecez zaten be dayi: )

Bence adam biliyorda salak sacma soru diye cevap vermiyor.Icinde ha ons koymussun ha gram altin ne fark edecek.Utanmasa fon nedir diye soracaklar.
    Zaman degerli.
    Moderator yanitlamaliydi.
    Son düzenleme : onurbey; 27-12-2021 saat: 00:35.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    alın işte size bi fon yöneticisi..her cümlesinde bilemezdik, şaşkınız, hiç duymadık, tahmin etmedik..amatör olarak benim söyleyeceklerimin üstüne koyacak tek kelimesi yok adamın yav. sen 4 yıl okudun 20 yıllık finansçısın dçm diye birşey gerçekten hiç duymadınmı? okulda anlatmadılarmı? videodan sezdiğim tek şey yetersizlik..zayıflık..özgüvensizlik..koca videoda verebildiği tek mesaj bekleyin uzun vadede yükselir..uzun vadede hepimiz ölecez zaten be dayi: )

O adam borsanın düşeceğini bir gün önceden tahmin edip çıkan adam.
    Amatör olarak siz de o günü tahmin edebiliyorduysanız parti kurun oy vereyim, fon kurun para yatırayım.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    Amatör olarak siz de o günü tahmin edebiliyorduysanız parti kurun oy vereyim, fon kurun para yatırayım.
    önemli olan bilip bilmemesi değil zaten. haklı da çıkabilir yanıla da bilir fakat adamın bilgi birikimine deneyimine laf söylemek zevzeklik
    Eleştiri tabii ki olur da yok işi bilmiyormuş falan ne alaka ? yetersizmiş zayıfmış özgüvensizmiş ahahah. sanki adam al sat yaparken oturup , yaptığı işlemlerde yanında mı oldun , 95 den beri bu işte bir kere adam bi saygı göster yani. Açık açık söylüyor bir bilinmezlik var diyor daha ne desin ? Dürüstçe , önceki artunçla olan yayınında da söyledi , bilemiyorum dolarla ilgili dışardan da bir destek bilgi almayı düşünüyoruz dedi. ortada sistematik riskin ötesinde bir hadise var. açın izleyin artunçla olna yayında ne kadar sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi anlarsınız. adam twitter sayfasına bile yazdı yahu yaptığınız işten nefretle diye başlayan tweet attı açın okuyun. Bu insanlara katrilyon paranın yönetimi veriliyor

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=IYP bu sadece bi tane fon , bakın bakalım portföy yöneticileri kimlermiş

aha bu da fonun büyüklüğü

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=IYP
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. Cuma gün merkez kur 11.70 civarıydı sanırım, doların şu anki durumuna bakılırsa %8-10 düşüş olabilir yine, bizim yabancı fonlar da sıfırlanacak bu gidişle, biraz daha alış yapayım desen her düşüşte zarar daha çok artıyor, bekleyip 10 liranın altına inerse mi alım yapmalı nedir, çok can sıkıcı oldu bu durum.

8.  Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    valla ben eğer geçmişte sağ partilerin dçm diye birşeye kalkıştığını bilseydim kesinlikle 10'u geçince dolar tutmazdım ve bu iş mesleğim olsa bunu kesinlikle bilirdim. evet böyle bir toplumda liderliği hakediyorum ama toplum uzay çağına girmeyi değil osmanlıya geri dönüp tekrar çökmeyi hedefliyor bu topluma lider olmak değil uzak durmak gerekir.

Sayfa 118/1002 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •