Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,313 - 7,320 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    arkadaşlar tek seferde değişken orta riskli birkaç tane fon almak mı yahut 15-20 farklı fondan parça parça almak mı? örneğin tek seferde yüz bine bir ya da birkaç fon mu yoksa farklı farklı türdeki fonlardan(değişken-altın-hyoğun-fon speti-borçlanma vb.) beşer bin liralık almak mı? sizce ne yapılabilir?
    Hisse
    yabancı hisse
    borçlanam araçları
    değerli maden
    değişken

bunlardan birer tane seçip aralarında artanlardan geri kalanlara geçiş yapabilirsiniz. 15-20 fon yönetilmez..

2.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    arkadaşlar tek seferde değişken orta riskli birkaç tane fon almak mı yahut 15-20 farklı fondan parça parça almak mı? örneğin tek seferde yüz bine bir ya da birkaç fon mu yoksa farklı farklı türdeki fonlardan(değişken-altın-hyoğun-fon speti-borçlanma vb.) beşer bin liralık almak mı? sizce ne yapılabilir?
    15 fon alinmaz. Yabanci bir yerli bir altin bir degisken 1 adet fon yeterli

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    tufan derinerin aktif yönettiği serbest fonlar düşünülebilir.
    Bu fonları yazabilir misiniz

4. Tefaş'ta işlem görmeyen serbest fonlar için kurumda hesap açtırmak gerekiyor + performans pirimi vs oluyor malum
    Hem bunla uğraşmak istemeyen hem de hangi serbest fonunu alsam diye düşünmek istemeyenler için IZB var
    Istanbul Portföyün serbest fonlarına yatırım yapan fon sepeti fonu, tefaşta işlem görüyor

Haziran dağılıı şu şekilde(temmuz dağılımı da gelir bikaç güne)

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Tefaş'ta işlem görmeyen serbest fonlar için kurumda hesap açtırmak gerekiyor + performans pirimi vs oluyor malum
    Hem bunla uğraşmak istemeyen hem de hangi serbest fonunu alsam diye düşünmek istemeyenler için IZB var
    Istanbul Portföyün serbest fonlarına yatırım yapan fon sepeti fonu, tefaşta işlem görüyor

Haziran dağılıı şu şekilde(temmuz dağılımı da gelir bikaç güne)

Fon bünyesine aldığı serbest fonlara performans primi ödemiyor mu?
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Fon bünyesine aldığı serbest fonlara performans primi ödemiyor mu?
    Ödüyordur
    Ben ondan kurtulmak manasında değil de hesabı/kitabıyla uğraşmadan %10 stopajımı öder geçerim tercih edilebilir diye dedim

7. 10 yıl vadeli portföy yapsanız nasıl yapardınız ? %35 hsyf / %35 yabancı hisse / %30 değişken düşünüyorum,kademeli alım olacağı için agresif olsun diyorum. Sizce böyle bir portföy başarılı olur mu ?

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ödüyordur
    Ben ondan kurtulmak manasında değil de hesabı/kitabıyla uğraşmadan %10 stopajımı öder geçerim tercih edilebilir diye dedim
    Evet diğer konu da haklısınız. Kurumda hesap açmak istedikleri miktarda parayı yatırmak sıkıntı.
    Dikkatimi çeken ise riski 7 olan fonlara eşik değer olarak 1 aylık mevduat endeksini almışlar bazılarına mevduat+5 puan demiş. Bu kurnazlık Stratejin ne ise ona uygun eşik değeri konulmalı. Borsa aylık %8, fon %10, mevduat % 3 ise aradaki 7 puandan %20 performans ücreti alacaklar.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •