Sayfa 195/1002 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Nasıl manuple edecekler?

Eger kistas kriter belirlemede kendilerine gore güvenli bir alan koyuyorlar diyorsanız ve performans sunum raporlarındakine güvenmiyorsanız kendiniz de kıstas kriter oluşturup hesaplayabilirsiniz. Ki bence en temizi bu. Sonuçta günlük fiyat hareketleri yayınlanıyor.
    Aynen dediğiniz gibi. Mesela yurtdışı yatırım yaptıkları bazı düşük riskli portföy kalemleri çoğumuz tarafından bilinmiyor ve risk kategorisini bilmiyoruz. Aslında düşük riskli bir kalemi risk kategorisine sokarak oranın fazla çıkması sağlanabilir. Zaten bunu hesaplayan bir kurum veya bildirim zorunluluğu olmadığı için çok da muteber değil. Dediğiniz gibi herkesin basit bir şekilde Excel'de kendisinin de yapabileceği bir hesaplama.

2.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlarım selamlar. Fonların Sharpe oranlarıni görebileceğimiz bir yer var mı acaba? Tasigidiniz fonların sharpe oranlarının kaç olduğunu biliyor musunuz?

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    https://www.fonbul.com/FonBulPlus/Ya.../FonIstatistik

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Merhaba,
    Konusulduysa affola ama fon sepeti fonlarindaki vergi avantaji devam ediyor mu? En son yilbasina kadar alinanlarda mevcuttu diye hatirliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by breux Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Konusulduysa affola ama fon sepeti fonlarindaki vergi avantaji devam ediyor mu? En son yilbasina kadar alinanlarda mevcuttu diye hatirliyorum.
    31 mart'a kadar uzatıldı.

5.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku

Cevap verme zahmetinde bulunan sayın Nida bey ve Corbaciyan beye teşekkür ederim. Merak ettigim bir diğer husus da bilgi rasyosu. Fon seçimi yaparken Sharpe oranlarıni ve bilgi rasyolarini dikkate alıyor musunuz? Örneğin bende yüklü miktarda OPB ve SUA var ama her ikisinin de bilgi rasyosu hakkında hiçbir bilgim yok.

Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku

Burası paralı sanırım.

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Cevap verme zahmetinde bulunan sayın Nida bey ve Corbaciyan beye teşekkür ederim. Merak ettigim bir diğer husus da bilgi rasyosu. Fon seçimi yaparken Sharpe oranlarıni ve bilgi rasyolarini dikkate alıyor musunuz? Örneğin bende yüklü miktarda OPB ve SUA var ama her ikisinin de bilgi rasyosu hakkında hiçbir bilgim yok.

OPB iyi fon gibi. Ben de alacağım param olursa. SUA ilk defa görüyorum. Buna da bakayım.

8.  Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    OPB iyi fon gibi. Ben de alacağım param olursa. SUA ilk defa görüyorum. Buna da bakayım.
    SUA oldukça conservative bir fon. Risk seviyesi 2. OPB de risk seviyesi 4 galiba

Sayfa 195/1002 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •