Sayfa 13/987 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Akıl var izan var. Doların grafiğini açın bakın hükumetin bazı işler çevirme digi her süreçte kur artmış.nedeni de dünyada üretim yapan ticaret yaptığımız ülkelerle aramızdaki enflasyon farkı.yuksek enflasyonda düşük kur istersen ya mal mülk satacaksin parasını yiyeceksin ya da gavura dolar bazlı yüksek faiz vereceksin.pazartesi adamlar eurobondun kemiksiz yuzde 8 faizine gelmediler.su anda yapılan beratı n 180 milyar doları yakması kadar radikal bir hamle.mevduatcilarin kur riskini de vatandaşa yükledik.hazine ödeyecek bu riski

İki üç ay idare edebilir.sonra hesap kitap devreye girer.

3. Benim açtığım başlığı neden beğenmediniz bir ay boyunca sabit tuttum doları oysaki

4.  Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    hangi bankada hangi kur ve faizden anlaştıysan ondan hesaplanır
    faiz ayağı tabi ki öyle de kurdan oluşan fark? bununla ilgili bir açıklama oldu da ben mi kaçırdım. neye dayanarak diyorsunuz?

5. Tabiki yüzde 18-20 farkını ...işte bu yüzden bankalar kerizmi min .dan fazla faiz versin...gibi. Gözüküyor
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    şu sorunun cevabı var mı peki?

diyor ki politika faizi %14 ise minimum o faizi alırsın. ben gittim zurgan bankta %18 oran buldum. dolar %15 arttı. o zaman %18 i alırım herhalde de..

dolar %20 arttı. o zaman ne oluyor.. %14-%20 farkını mı veriyor, %18-%20 farkını mı?
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    atıyorsun öyle bişey demiyor
    bana da öyle geldi

7.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    kur farkı anlaştığın faizi geçerse kur farkını alırsın.. birinde 14 ü geçerse fark alırsın diğerinde 18 i..
    18 olan daha avantajlı tabi.. kur artmazsa 18 garanti..
    mantık da onu diyor da. bu arkadaşlar bu konuda bir şey demiyor zaten sorun orada.

Bu forum ahalisi istikrar sevmiyor hemen darbee yapiyor. Arada olanlar baş döndürdü halen kendimize gelemedik.
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Benim açtığım başlığı neden beğenmediniz bir ay boyunca sabit tuttum doları oysaki
    SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 13/987 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •