Sayfa 463/987 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. Aga bireysellere takılmayın. O para ülkedeki sermayedir. 2002-2008 arasında dolar bazlı zarar yazarken de vardı DTH. 158 milyar USD DTH kredisi nasıl verildi. Aha işte bu adamların parasından. Ha şimdi sorun oldu ama eskiden çok cazipti. Döviz artmıyor sana çok düşük faizli kredi. Tabi bu adamların yüksek oranda TL mevduatı var. O para bankada durmasa millet krediyi ne ile çekecek?

Ülke içindeki para, sermayedir, yerli sermayedir. Kavga edilmez, düşman bellenmez. Yastık altına çekse, yurt dışına çıkarsa ne olacak? Çok mu zor?

Sermaye fakiri ülkede, var olan sermaye ile kavga etmek hiç hoş sonuçlar doğurmaz. Bak gevuru bezdirdik sonucu ortada. Bari yerliyi küstürmeyek.

2. Az sonra sopa yememis gibi ayaga kalkip,
    Bir de kafa atacak ...

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Aralık ayının malum günlerinde zengin muhitlerin bankalarına ne zaman yolum düşse ya yaşlı teyzeler fiyata bakmadan dolar alım emri veriyor, ya da kodaman amcalar ellerinde tomar tomar dövizle bankadan çıkıyordu. Ben kendimi kurtarayım da diğerlerinin ne hali varsa görsün demektir bu, torunlarının geleceğini karartmaya bir katkı da benden demektir. Son zamanlarda dış güçlere gerek yok, biz bize yeteriz. Saçma ithamlarınıza da şunu söyleyeyim, ben sosyal demokrat bir aileden aldığım eğitimle, ona uygun konuşuyorum. Yoksa ben de biliyorum %100 dolarize olmayı ama her bir yetimin ufacık bile bir hakkına girmemek için sadece borsada getiri elde etmeye çalışıyorum.
    Inanmiyorum.

Sosyal demokrat bir aileden bu kadar yanlis bir evlat yetismez.

Takiyye ye gerek yok.

Vergi rekortmeni birincisi 10 yıldan fazladır 1. kaptırmayan BAĞ-GUR emeklisi Reha GAYA'nın 2022 yılında da 1. sırasını koruyacağına uzmanlar kesin gözüylen bakıyor. ZART haber acansı
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Vergi rekortmeni birincisi 10 yıldan fazladır 1. kaptırmayan BAĞ-GUR emeklisi Reha GAYA'nın 2022 yılında da 1. sırasını koruyacağına uzmanlar kesin gözüylen bakıyor. ZART haber acansı
    Abi bol bol al. Saplayacaklar gibi duruyor ÖTV yi. Tek umut Reis kaldı.

6.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Aralık ayının malum günlerinde zengin muhitlerin bankalarına ne zaman yolum düşse ya yaşlı teyzeler fiyata bakmadan dolar alım emri veriyor, ya da kodaman amcalar ellerinde tomar tomar dövizle bankadan çıkıyordu. Ben kendimi kurtarayım da diğerlerinin ne hali varsa görsün demektir bu, torunlarının geleceğini karartmaya bir katkı da benden demektir. Son zamanlarda dış güçlere gerek yok, biz bize yeteriz. Saçma ithamlarınıza da şunu söyleyeyim, ben sosyal demokrat bir aileden aldığım eğitimle, ona uygun konuşuyorum. Yoksa ben de biliyorum %100 dolarize olmayı ama her bir yetimin ufacık bile bir hakkına girmemek için sadece borsada getiri elde etmeye çalışıyorum.
    Bunu döviz garantili ihale yaparlarken düşüneceklerdi... Kimse devletten büyük değildir... İnsanlar Yöneticilerin yapmış olduğu büyük hataları gördüğü için o hareketi yapmıştır ve yapacaktır da buna emin olun. Çünkü karar vericiler kendi malları ile sorumlu olmadıkları kararlar alabiliyorlar. Bu da yıllarca enflasyon altında mevduatta bekleyen insanlar için olumsuz saydığınız harekete neden oluyor ve olacak da. Bakınız avrupa ve amerikada insanlar altın ve coin piyasasına kaçtı negatif faizden dolayı. Sanırım onlar da ülkelerini batırmaya çalışıyor. Bu arada her insanın risk anlayışı farklıdır. Her insan borsaya girmek zorunda değildir. Üç beş borsacıyı korumak için yüzdürülen krediler.... Makyajlanan banka bilançoları... Ama orada yenen tüyü bitmemiş yetimin hakkını görmezden geliyorsunuz... Bu söylemleriniz ülkeden milyar dolarları Londraya Maltaya götüren insanlar içindir. O 80 bin kişinin parası hala Ülkemizde unutma...

7.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Bir şeyi çok merak ediyorum. Dolar alanlar, para kazanmak için mi alıyor, parasını korumak için mi? Yükselince kazandıklarını mı zannediyor? Koruduklarını düşünüyorlarsa, reel getiri olmadığı için neye seviniyorlar? Arabasına kasko yaptıranlar, kaza yaptıklarında sevinir mi, yoksa kaskosu olduğu için teselli mi bulur sadece? Hiç kaza olmasa daha iyi değil mi?
    Ben söyleyeyim. Para kazanmak için almıyorum. Trader değilim. TL cinsi maaşımı döviz yatırımı ile hedge ediyorum gibi. Tam öyle olmuyor elbette ama tek gayem birikimim alım gücünü kaybetmesin. Dövizde reel getiri olmayabilir, ama TL'de reel götürü olduğu aşikar.

Biri çıkıp "1 USD = 3 TL oldu" dese 3 gün 3 gece halay çekerim. Keşke öyle bir şey olsa da TL maaşım USD cinsinden 4 katına çıkmış olsa. 1 litre benzin alabilmek için 13 TL ödeyen insanımızın döviz daha fazla çıksın diye bir arzusu olduğunu da sanmıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    İresin uygulamama ya da oranı düşürme yetkisi varmış zaar abi. Son şans o artık. Yoğsam atarım paketi. Nikotin sakızlarını falan almıştım zaten hazırlanıyordum bahane olur. Böylece maaşa da seyyanen zam yapmış olurum kendi kendime
    niyaahhhhh..
    ok yaydan çıktı.. parafışkareyoohh....
    sıfırlasa da bırakırım...

Sayfa 463/987 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •