Sayfa 210/987 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Evet hesap doğru.Bu yüzden hükümet acilen bu işten vazgeçmeli.Yalnız bu hesabın başka varyasyonu da var .Kur 14 olsun 16 olsun 17 olsun vade sonlarında.Siz de hep sistemde kalın.Kurun alım satım makas farkları yüzünden yüzde 6 dayak yersiniz.100 bin dolarınız da vade sonunda 94 bin dolar olur.O yüzden aslında hükümetin en karlı çıkacağı opsiyon kurun sürekli yükselmesi,ama faizden daha az yükselmesi,kur iner çıkarsa hükümet dayak yiyor,kur sürekli artacak ki kar etsin.İşin sakat tarafı bu,bizlerin kurların artış garantisi hissetme nedenimiz de bu.Üstelik sade bizler değil bu Tl hesapları da dolar hesabı oldu.
    üstelik bu hesaplar yeni açıldığı için şu anda tek hesap ve tek tarihe odaklanıyoruz ,her gün yeni vadelerle bu hesaplar açılacağından hükümet artık her gün kuru artırmak zorunda kalacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yasanmis degil diyorsun, yasanacak..

Teknik analizciler gibi desene. Hani onlar derler ya, is isten gectikten sonra surdan alip surdan satacaktin diye..
    Hayır burada anlatılmak istenen kurda yukarı aşağı hareket oldukça sonuçta kar ettikçe devlet paranı ödeyecek ama zarar edince faizini alacaksın yani zarara ortak değilsin kara ortaksın. sonuçta volatilite hareket olacak sabit kur rezjiminde değiliz ve hazine bol keseden para dağıtacak (mı?)

Mantıkta sıkıntı var mı sn sezium haksızmıyım,aslında zımmen bu hesaplar kurun yükselme garantisi değil mi.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    üstelik bu hesaplar yeni açıldığı için şu anda tek hesap ve tek tarihe odaklanıyoruz ,her gün yeni vadelerle bu hesaplar açılacağından hükümet artık her gün kuru artırmak zorunda kalacak.
    birinin beni anlamasına çok sevindim, tamamen haklısınız her hareket hazineye zarar yazdıracak

Alıntı Originally Posted by sezium Yazıyı Oku
    Hayır burada anlatılmak istenen kurda yukarı aşağı hareket oldukça sonuçta kar ettikçe devlet paranı ödeyecek ama zarar edince faizini alacaksın yani zarara ortak değilsin kara ortaksın. sonuçta volatilite hareket olacak sabit kur rezjiminde değiliz ve hazine bol keseden para dağıtacak (mı?)
    Dağıtmayacak elbette,kur sürekli bir önceki vadenin üstünde olacak.

haaa şöyle derlerse ; bu 3 ayın ortalamasını alacağız, belki..
    ben saat 11.00 de açıklarım ona göre işlem tesis edeceksin , bilemiyorum altan..
    öyle 100 koydum 200 çıktım, sıfır riskle..
    arkadaşların dediği gibi 3artı1 daire..
    millet keriz zaten , borsaymış coinmiş fonmuş dönüp duruyor..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Mantıkta sıkıntı var mı sn sezium haksızmıyım,aslında zımmen bu hesaplar kurun yükselme garantisi değil mi.
    Bence bunu düşündüler ama erken seçim planladıkları için şimdilik önemsemediler...

Zaten kur düşerse yeni vadeyle para bağlıyana daha fazla dolar aldırmış olursun,con ahmetin para basma makinesi.Bu sistem hazineye tuzak.

Sayfa 210/987 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •